Projelerden Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Projelerden ev alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızda yeni projelerden ev alırken neler yapılması gerektiğini inceleyebilirsiniz. Yeni projelere yatırım yaparken dikkat etmemiz gereken pek çok unsur mevcut. Yatırım yapmadan önce kendi ihtiyaçlarınızı kesin olarak belirlemeniz gerekiyor. Peki, projeden ev alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Projelerden ev alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızda yeni projelerden ev alırken neler yapılması gerektiğini inceleyebilirsiniz. Yeni projelere yatırım yaparken dikkat etmemiz gereken pek çok unsur mevcut. Yatırım yapmadan önce kendi ihtiyaçlarınızı kesin olarak belirlemeniz gerekiyor. Almayı düşündüğünüz evin, işinize ve okullara yakınlığı, evin cephesi ve ödeme seçenekleri dikkat edilmesi gereken noktaların başında geliyor. İşte, projeden ev alırken dikkat edilmesi gerekenler;

Projenin Lokasyonu

Uzun vadede bir yatırım aracı olarak satın almayacaksanız lokasyonu iyice araştırmanız gerekir. İş yerinize veya okulunuza, varsa eşinizin işine ve çocuğunuzun okuluna yakın bir yerden ev bakmalısınız. Kendiniz için uygun lokasyondaki tüm yeni projeleri listeleyerek ilk elemenizi yapabilirsiniz. Ancak lokasyonun sadece işyerine ve okula yakın olması da yeterli değil.  Mutlu bir yaşam için iyi bir muhit seçmeniz gerekir.

İnşaat Firması Araştırması

Almayı düşündüğünüz yeni projeleri lokasyonuna göre eledikten sonra inşaat firmalarını araştırmaya başlamalısınız. Kendiniz için en uygun olan projeleri hangi inşaat firmasının yaptığını, bu firmanın geçmiş yıllardaki işlerini ve gelecek dönemdeki projelerini araştırmanız faydalı olacaktır. Özellikle projenin bitimi için verilen teslim tarihlerini ve ev sahiplerine anahtarların teslim edildiği tarihleri karşılaştırmayı unutmayın.

Odaların Sayısı ve Metrekare Büyüklüğü

Satın almak istediğiniz evin oda sayısı ve metrekare büyüklüğü de en az lokasyonu kadar önemlidir. Kalabalık bir aileniz varsa 3 ve daha fazla odaya sahip olan evler sizin için daha uygun olacaktır. Fakat tek başınıza yaşıyorsanız küçük evlere yönelebilirsiniz.

Benzer Haber  Emlak Konut Bahar Kampanyası!

Ödeme Planı…

Konut projesinden ev alırken ödeme planlarını dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. İleride zorluk yaşamamak için bütçenize uygun olan bir ödeme planı tercih etmelisiniz. Konut projelerindeki ödeme planları ile bütçeniz uyuşmuyorsa firma yetkililerine danışarak sizin için bir ödeme planı oluşmalarını isteyebilirsiniz.

Projelerdeki Sosyal İmkanlar

Yeni bir konut projesine taşınacaksanız evin büyüklüğü kadar projede bulunan sosyal olanaklar da önem taşır. Çocuklu bir aileyseniz sitenin bahçesi, oyun parkı ve sahası olması gerekir. Kendiniz için spor salonu, yüzme havuzu ve saunası olan projeleri de araştırabilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi büyük ve oldukça kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız otopark sorununu da unutmamalısınız. Projede her daire için yeterli sayıda araç yeri olacağını araştırmalısınız.

Yorum Yazın