serdar-inan-iflas-etti

Serdar İnan iflas etti!

https://one.futureexim.com/assets/354/copiare-la-rubrica-da-iphone-6-plus-a-pc.php Serdar İnan iflas etti!

follow site Serdar inan iflas etti ama bu duruma nasıl geldi? Şimdi ne olacak? Daire olanlar ne yapacak? Bu ve benzeri soruların cevabını haberimizde vermeye çalıştık.

Serdar İnan’ın sahibi olduğu dev inşaat firması inanlar inşaat iflasını istedi. Son bir haftadır sosyal medyada dolaşan hospital.cretechbd.com/backend/zanohohix/handy-spiele-cracken.php Serdar İnan kayboldu dedikodularına bugün yine sosyal medya üzerinden açıklama geldi. Serdar İnan sosyal medya üzerinden yaptığı basın açıklamasıyla İnanlar İnşaat firmasının iflas ettiğini duyurdu.

Serdar İnan FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığını hatırlatarak, hakkında dava açılmadığını söyledi. Serdar İnan çılgın fikirleriyle gündeme gelmişti. Televizyon reklamlarında bizzat kendisi oynamıştı. Geliştirdiği değişik formüllerle inşaat sektörüne yön vermeye çalışmıştı.

“Terrace” markasıyla konut projeleri geliştiren İnanlar İnşaat 200 milyon lira borçla battı. Serdar İnan yaptığı açıklamada 200 milyon lira borca karşılık 300 milyon liralık mal varlığı olduğunu iddia etti.

Serdar İnan iflas etti!

53 yılda ilk kez çalışanların maaşlarını dahi ödeyemediklerini ifade eden Serdar İnan, merkez ofiste çalışanların tazminatları ödensin diye bazı mallarını yok pahasına sattıklarını ifade etti.

Serdar İnan, İnanlar İnşaat’ın batmasını FETÖ soruşturmasına bağladı. Serdar İnan, “Hiçbir ilgim olmamasına rağmen FETÖ Terör Örgütüne üyelik ve mali ayağı olmak ithamı ile gözaltına alındım. 8 gün nezarethanede kaldım ve serbest bırakıldım. Bu 8 gün 53 yıllık şirketimizi maddi manevi büyük bir yıkıma uğratmıştır” dedi.

İnanlar İnşaat son olarak İstanbul Esenyurt’ta Terrace Lotus projesini hayata geçirmişti. Projenin kaba inşaatı bitmiş durumda.

İnanlar İnşaat’tan daire alanların durumu ne olacak?

Tapunuzu aldıysanız çok fazla sorun yok. Ancak satış vaadi sözleşmesiyle konut alanlar için durum biraz can sıkıcı olabilir. Çünkü size ait olduğunu düşündüğünüz daire satılmış ya da kredi karşılığında üzerinde banka ipoteği bulunabilir. Hemen bir avukata danışarak hukuk mücadelenizi başlatın. Zaman kaybetmeyin.

Sosyal medyada “Serdar İnan’dan bir haftadır haber alınamıyor” şeklinde devam eden kafa karışıklığı yine Serdar İnan’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile nihayet son buldu.

Benzer Haber  Emlak Bankası düşük faizli konut kredisi verecek mi?

İşte o açıklama:

İnanlar İnşaat Serdar İnan’ın Basın Açıklaması  15 Nisan 2018

1965 yılından beri Türkiye’ de 220 kadar proje gerçekleştirmiş İnanlar şirketi maalesef çalışamaz hale gelmiş ve kapısına kilit vurmuştur. 53 senedir faaliyet gösteren, yılda 600 milyon TL cirosu ve 600 kadar çalışanı ile hep daha güzele gitmeyi kendisine ilke edinmiş şirketimizin kaderi 16 ağustos 2016’da değişmiştir.

Hiçbir ilgim olmamasına rağmen FETÖ terör örgütüne üyelik ve mali ayağı olmak ithamı ile gözaltına alındım. 8 gün nezarethanede kaldım ve serbest bırakıldım. Bu sekiz gün, 53 yıllık şirketimizi maddi manevi büyük bir yıkıma uğratmıştır.

O dönemde hiçbir suçum yokken, bazı kanallarda ‘ eli kanlı terör örgütü üyesi Serdar İnan’ olarak tariflendim, haksız isnadsız şekilde yargısız infaza uğratıldım. 1996’dan beri aşevimiz olmasına ve hergün binlerce kişiye yemek dağıtmamıza rağmen, 15 temmuz sonrası Taksim’de bu hizmeti yapmamız ‘ kendini gizlemek için yaptı’ şekilde basında,televizyonlarda haber yapıldı, delilsiz gerekçesiz leke üstüne leke atıldı.

Yıllardır vatanına, milletine hizmeti kendisine prensip edinmiş terör le hiç alakası olmayan şirketimiz büyük bir dar boğaza düştü. Gözaltı süresi sonrasında ise bu damga ile yaşama tutunma taahhütlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Eskiden bir gayret ediyorsak, on kat gayret etmek zorunda kaldık. Serbest bırakılmamın hemen ikinci haftasında 21 milyonluk tahvil borcumuzu bin bir zorlukla ödemeyi başardık. Yüzlerce tapuyu sahiplerine teslim edebildik. Mağduriyetler oluşmasın diye bu zor koşullarda ayakta durmaya, işimizi yönetmeye çalıştık.

Benim 16 Ağustos 2016 da açılan dosyam aradan 20 ay geçmesine rağmen iddianamesi yazılamadı. Serbest kalmama ve hiç bir suçum olmamasına rağmen suçsuzluğum tescillenmedi. Bankalardan ve müşterilerimizden gelen şüphe ve ithamlara resmi bir cevap veremedik. 20 ay önce üzerimize atılan bu zan ile 600 çalışanımızın ve taahhütlerimizin yükü bizleri maddi manevi bitirdi.

Sapla samanın karıştığı bu ortamda, bir sene önce yurt dışına çıkmak zorunda kaldım, şirketimi uzaktan yönetmeye çalıştım, belki hatalı kararlar aldım. Bu terk ediş benim için kolay olmadı, hayallerimi ideallerimi geçmişimi ve en önemlisi beni ben yapan değerlerimi de arkamda bıraktım.

Benzer Haber  100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı

Şirketimiz hakkında en ufak bir soruşturma olmamasına rağmen dedikodu çarkı ve haksız mesnetsiz laflar, ben yurt dışında iken şirketimize zor günler yaşattı. Bankalar bu süreçte maalesef bir ileri bir geri hareket etti, devamlı limitleri kıstılar, fazla teminatları serbest bırakmadılar, bir çok müşterimiz bu şüphe ve zanla bizden mal almaktan vazgeçtiler. Bizler ise bu ortamda banka borçlarımızı ciddi miktarda azalttık. 42 katlı Terrace Lotus Projesini 60 Milyon TL yatırımla nerede ise tamamlama noktasına getirdik. Ancak son olarak Mais (Renault Türkiye) yaklaşık 12 Milyon $ yatırım yaptığımız tesisleri devir etmemize izin vermedi, bizi oyaladılar ve sonunda kendi tanıdıklarına bedelsiz devredeceklerini sözlü olarak beyan ettiler. Kısaca el koymak için harekete geçtiler. Mal alımımızı durdurdu ve bizi iş yapamaz hale getirdiler.

Süreç içinden çıkılmaz bir hal aldı, şirketimiz çalışan maaşlarını 53 yılda ilk defa bu ay başı ödeyemez duruma geldi. Merkez ofiste de çalışanlarımızın tazminatları ödensin diye bazı mallarımızı yok fiyatına sattık.

İnanlar’ın 150 Milyon TL ödenmiş sermayesi vardır ve elinde ki malların değeri bu zan olmaz ise yaklaşık 300 Milyon TL değerindedir. Arabam teknem dahil şirketin tüm varlıkları Türkiye’de dir. Tüm borçların nakit karşılığı 200 Milyon olan , artı 100 Milyon değerinde ki bir varlığın maalesef sevdiğim, uğruna şiirler yazdığım Türkiye’me gömdük. Şirketimizin bu duruma düşmesi tamamen benim üzerimde ki zanla ve benimle alakalıdır. Şirketimizin hiç bir profesyonel çalışanının bu süreçte hatası yoktur. Eğer hata ver ise benimdir. Tüm çalışma arkadaşlarım cansiperane çalışmıştır, bu sebeple hepsine teşekkür ediyorum.

Türkiye’de ki şirketimizin mal varlığı rahatlıkla borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyededir. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını istiyorum, ilgili resmi makamlardan ricam işlemlerin bu yönde yapılmasıdır, böylece hak sahipleri alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir.

Yorum Yazın