Sinpaş 45. yıl kampanyası

Sinpaş 45. yıl kampanyası başlattı. 45 yıllık tecrübesini konut satış kampanyasına yansıtan Sinpaş 13 projesinde indirimli satışlara başladı. 5 dakikada ev sahibi yapıyoruz sloganıyla yola çıkan Sinpaş GYO bir haftada 67 adet daire satışı gerçekleştirdi.

İnşaat sektöründe yaşanan durağan görüntü kampanyalara da yansıdı. 2019 yılının ilk iki ayını geride bırakırken henüz yeni proje lansmanları yapılmadı. Ruhsatları hazır projeler bile hayata geçirilmiyor. Sektörde adeta bekle gör havası hakim.

Sinpaş 45. yıl kampanyası

Bu temkinli yaklaşıma Sinpaş GYO da katıldı. Yeni proje geliştirmek yerine halen satışı devam eden 13 farklı projesi için satış kampanyaları düzenleyen Sinpaş 45. yıl kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında daire metrekare birim fiyatları 3 bin 500 liradan başlıyor ve 15 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, Sinpaş 45. yıl kampanyası hakkında bilgiler verdi. İstanbul, Denizli, Ankara ve Bursa’da toplam değeri 4 milyar lirayı bulan 7 projede 4 bin 691 adet bağımsız bölümün satışına devam ettiklerini ifade eden Ahmet Çelik, Sinpaş 45. yıl kampanyası ile çok sayıda insanı ev sahibi yapacaklarını söyledi.

2018 yılında hedeflerinin yüzde 88’ni yakaladıklarını vurgulayan Ahmet Çelik, ” 2018 yılında toplam 1062 adet konut satışı gerçekleştirdik. 975 milyon lira ciro elde ettik. Satışlarımızın yüzde 22’sini yabancılara gerçekleştirdik” dedi.

Ahmet Çelik, yabancıya konut satışı desteklenmeli

2018 yılında yabancılara 40 bine yakın konut satıldığını 2019’da bu rakamın 80 bin olmasını beklediklerini belirten Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, ” Yabancıya satılan her konut turizm gelirlerini de destekleyecek. Ülkemizden konut alan 1 kişi yılda 3 kez giriş çıkış yapıyor. Harcama yapıyor. Onun için yabancıya satış daha fazla desteklenmeli” diye konuştu.

Benzer Haber  Sinpaş Queen Central Park fiyat listesi!

“2019 yılında proje geliştirecek misiniz?” sorularına ustaca cevaplar veren Ahmet Çelik, “Ne Evet Ne Hayır” dedi. Bu cevap şartlara göre hareket edecekleri görüntüsü verdi. Sektörde 45 yılını deviren firmanın 13 ayrı projede yaptığı kampanyada bir haftada sadece 67 daire satması aslında bu sorulara cevap veriyor.

İnşaat sektöründe 2019 belkide 2020 yılları daha çok proje geliştirmek değil de eldeki stokları tüketmek üzerine geçecek gibi duruyor. Sinpaş GYO’nun projelerinde satışı devam eden 4 bin dairesi var. Öncelik bu dairelerin satışında. Sonra duruma göre ruhsatı ve izinleri alınmış projeler devreye girebilir.

Sinpaş 45. yıl kampanyasında 60 ay sıfır faiz

Sinpaş 45. yıl kampanyası kapsamında 13 farklı projede yüzde 10 oranında indirim uygulanıyor. Tüm projelerde yüzde 10 peşinat ve 60 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. Banka kredisi kullanmak isteyenler için de 120 ay 0.98 faiz uygulanıyor.

Kampanyalı satışlarda daire metrekare birim fiyatları ise 3.500 liradan başlıyor ve 15 bin liraya kadar çıkabiliyor. Projesine göre 100 metrekare bir dairenin fiyatı 350 bin lira ile 1 milyon 500 bin lira arasında değişiyor.

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer Sinpaş 45. yıl kampanyasının nasıl ortaya çıktığını anlattı. Gacemer, kampanyayı oluştururken ünlü ressam Pablo Picasso’dan etkilendiklerini söyledi.

Gacemer Pablo Picasso‘nun başından geçen bir olayı şöyle anlattı:

Pablo Picasso öğle yemeği için gittiği bir restoranda siparirişini verir. Siparişi alan garson Picasso’yu tanır. Hemen bir kağıt uzatır ve kendisi için bir resim çizmesini rica eder. Picasso bu teklifi nazikçe kabul eder ve hemen çizmeye başlar. 5 dakika sonra çizdiği resmi garsona uzatır. Gülümseyerek 1.000 dolar ister. Ancak garson bu rakamın 5 dakikalık bir resim için çok fazla olduğunu söyler. Picasso’da o para 5 dakika için değil geride kalan 40 yıl için der.

Benzer Haber  Sinpaş GYO

Sinpaş’a güven ev sahibi yapıyor

Pablo Picasso’nun bu hikayesinden çok etkilendiklerini ifade eden Seba Gacemer, Sinpaş olarak 45+5 kampanyasını kurguladıklarını söyledi. 45 yıllık Sinpaş GYO tecrübesiyle insanları 5 dakika içerisinde ev sahibi yaptıklarını vurgulayan Gacemer, “Sinpaş’a olan güven sayesinde insanlar 5 dakikada ev sahibi oluyor” dedi.

Kampanya kapsamında ilk bir haftada 189 bin talep aldıklarını söyleyen Seba Gacemer, kampanyanın devam ettiğini ve bir haftada 67 adet daire sattıklarını ifade etti.

Seba Gacemer’in açıklamalarına ve gelen talebin yüksekliğine bakınca sektörde talep olduğunu görmek mümkün. Ancak burada konuta erişimde sorunlar yaşanıyor. Hem konut fiyatlarının alıcı karşısında yüksek olması hem de banka konut kredi faiz oranlarının yüksek olması hem alıcıyı hem de satıcıyı zor durumda bırakıyor.

Konut almak isteyen alamıyor, satmak isteyen de satamıyor.

 

 

Yorum Yazın