sur-yapi-insaat

Sur Yapı

follow link Sur Yapı

1992 yılında Altan Elmas tarafından kurulan Sur Yapı, inşaat sektörünün devleri arasında yer almasının yanında birçok farklı alanda da faaliyetlerini sürdürmektedir.

dispkarestcriserop.tk Sur Yapı Türkiye’deki inşaat sektörünün bugünkü noktasına gelmesinde emeği olan firmalardan biridir. tiubidemenkiten.tk İnşaat sektörü, Türkiye’de gösterdiği gelişim ile beraber birçok mega proje hayata geçirilmiştir. Bu mega projelerin yanında, büyük ve başarılı konut projelerine de imza atılmıştır.

Bu yeni büyük büyük konut projeleri ile, özellikle İstanbul’da yeni cazibe merkezleri yaratılmıştır. Ataşehir, Kurtköy, Kartal, Tuzla, Halkalı, Beylikdüzü gibi ilçeler şu anda çok daha fazla kişinin ikametgah ettiği merkezler haline dönüşmüşlerdir.

Sur yapı 1992 yılında, follow url Altan Elmas tarafından kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Faaliyete başladığı 1992 yılından bu yana 3 milyon metre kareyi geçen yaşam alanı inşaatını tamamlamıştır. 23 yıl gibi bir sürede 50-60 yıllık inşaat firmalarını geride bırakarak, inşaat sektörünün en önemli ve en büyük şirketlerinden biri olmuştur.

enter Altan Elmas Kimdir?

Halen Sur Yapı yönetim kurulu üyesi başkanlığını yürütmekte olan Altan Elmas çok genç yaşında, üniversite eğitimini bitirdikten hemen sonra Sur yapıyı kurmuştur. Sur yapı yönetim kurulu başkanı Elmas, 1969 İstanbul doğumludur. Lise eğitimini Işık Lisesi’nde almıştır ve 1986 yılında mezun olmuştur.

Lise eğitiminden sonra üniversite eğitimine İTÜ’de devam etmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 1992 yılında mezun olmuştur. Henüz 24 yaşında kurduğu Sur Yapı’yı ilk günden itibaren vizyonu, sektöre getirdiği yenilikler ve bir mimar olmanın verdiği avantajları kullanarak kısa sürede en büyük inşaat firmalarının arasına sokmasının yanında, özellikle enerji sektöründe yaptığı başarılı yatırımlar ile de dikkat çekmiştir. Sadece 24 yılda bünyesinde 30 şirket bulunduran bir firma haline gelmiştir.

Sur Yapı Projeleri

23 yıllık sektör hayatı boyunca endüstriyel tesisler, ofisler, alışveriş merkezleri, konut projeleri gibi birçok projeye imza atmış olan Sur Yapı, 2017 yılında 1,7 milyar TL ciroya ulaşmıştır.
Sur yapının kuruluşundan bugüne kadar hayata geçirdiği en önemli
Sur Yapı konut projeleri arasında;

-Greenium Villaları,

-Villa Sera,

-Selvice Evler,

-Dora Park,

-Mahalle İstanbul,

-Adapark,

-Metrogarden,

-Exen İstanbul,

-Corridor,

-Tilia,

-Vitrin,

-İdilia,

-İlkbahar,

-İlkbahar 2,

-Mirage,

-Marka Rezidans,

-Şehir Konakları,

-Gölbahçe Evleri,

-Lavender,

-Topkapı Evleri

3 milyon metrekareyi aşan yaşam alanı inşa eden Sur Yapı, konut projelerinin yanında alışveriş merkezi, endüstriyel tesis, Novartis, 3 M, Opet, Siemens,Aviva İsviçre Hayat Sigorta, Nobel İlaç, Total gaz, Casper gibi uluslararası firmaların yönetim merkezlerini hem projelendirmiş, hem de inşa etmiştir.

Sur Yapı’nın Diğer Projeleri

Başarılı inşaat firması bugüne kadar yaptığı konut projeleri ile yaklaşık 15.000 kişiyi ev sahibi yapmıştır. Sur Yapı sadece inşaat sektöründe faaliyet göstermemektedir.

Sur Yapı inşaat projeleri dışında 2007 yılından bu yana elektrik sektöründe de hizmet vermektedir. 4 adet hidroelektrik, 2 adet rüzgar enerjisi santrali ile yenilenebilir enerji yatırımlarına devam etmektedir. 4 adet hidroelektrik santraline sahip olan şirket, 2 adet rüzgar enerjisi santrali ile yenilenebilir enerji alanında yatırımlarına devam etmektedir.

Şirket yönetim kurulu üyesi Altan Elmas, şuanda mevcut enerji yatırımları ile, şantiyelerin tüm elektrik ihtiyacınız karşılayacak kadar elektrik üretebildiklerini söylemektedir. Ayrıca ilerleyen 2 yıllık süreçte yatırımlarının devam edeceğini de söyleyen Elmas, 2 yıl sonra 35 bin konuta yetecek kadar enerji üretme kapasitesine ulaşacaklarını da belirtmiştir.

 

Benzer Haber  Konut kredisi güncel faiz oranları!

Yorum Yazın