tekfen-insaat-logo

TEKFEN’e “ayıplı ürün” davası!

Markalı konut projeleri geliştiren ünlü inşaat firması TEKFEN İstanbul Esenyurt’ta inşaa ettiği konut projesinde kat malikleriyle “ayıplı ürün” nedeniyle mahkemelik oldu.

Çok sayıda daire sahibi “taahhütlerini yerine getirdmediği, ayıplı ve eksik iş yaptığı” gerekçesiyle TEKFEN İnşaat hakkında Tüketici Mahkemesinde dava açtı.

TEKFEN’e “ayıplı ürün” davası!

Site sakinlerinden edinilen bilgilerde, İstanbul Esenyurt’ta geliştirilen projeden daire satın alan birçok kişinin kendi arasında birlik olduğu ve TEKFEN İnşaat‘a karşı müracaat ettikleri Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Mahkemesi aracılığıyla keşif ve tespit yaptırarak, bilirkişi heyetinden rapor aldıkları ortaya çıktı.

Site sakinleri arasından görüşülen bir daire sahibi verdiği beyanda, “yaklaşık 200 kişi aramızda para toplayıp, tespit davası açtık. Eksiklikleri ve ayıplı durumu belgeledik. Ben ve benim gibi birçok arkadaşım henüz dava açmadı, dava açan komşularımızın mahkemesinden çıkacak emsal kararı bekliyoruz, akabinde hemen biz de dava açacağız” dedi.

Dava açmaktan başka çaremiz kalmadı!

Ciddi mağduriyet yaşadıklarını dile getiren daire sahipleri; “sitede yaşamın başladığı 2017 yılından bu yana, TEKFEN yönetimiyle, eksiklerin giderilmesi konusunnda tüm komşularımızla birlikte temas halinde olduk. Sözlü taleplerimiz karşılık bulmayınca, ihtarnameyle konuyu muhataplarına iletenler de oldu ancak yine sonuç alınamadı. TEKFEN bizlere dava açmaktan başka çare bırakmadı” dediler.

Evlerini proje üzerinden yani maketten aldıklarını dile getiren daire sahipleri; “Firmanın adı hepimizde bir güven duygusu yaratmıştı. Ancak ürün ortaya çıkıp evlerimiz teslim edilince çok büyük hayal kırıklıkları yaşadık. Ciddi işçilik hataları, ucuza kaçan sözde çözümler, vaat edilenlerle yapılanlar arasındaki uçurum TEKFEN’in adına yakışmadı” görüşünü dile getirdiler…

3 yıl önceki fiyatlardan satabiliyorlar!

Yaklaşık 1.500 dairenin bulunduğu sitede, inşaat tamamlanmadan bine yakın dairenin satıldığını dile getiren kat malikleri; “TEKFEN’in elinde bir kaç yüz daire kaldı. Son bir yıldır, daire satın almak için gelenler almadan dönüyor. Çünkü ilk göze çarpan üçüncü sınıf işçilik” dediler.

Benzer Haber  Balance Güneşli'de KDV indiriminden faydalanmak için son günler

Daire sahipleri; ” bırakın bize vaat edilen primi, TEKFEN 3 yıl önce aldığımız fiyatlardan halen daire satıyor” ifadelerini kullandılar.

Haklarını sonuna kadar savunacaklarının altını çizen daire sahipleri, hukukun üstünlüğüne inandıklarını belirtiyor ve ortadaki mağduriyetin yasal zeminde giderilmesini ümit ediyor…

Emlaklobisi.com / Eylül 2018

 

Yorum Yazın