teknik-yapi-nazmi-durbakayim

Teknik Yapı

Teknik Yapı

1974 yılında Nazmi Durbakayım tarafından kurulmuş olan Teknik Yapı kısa zamanda büyük başarılara imza atmıştır. Nazmi Durbakayım’ın genç bir mühendis olarak inşaat dünyasına adım atması Teknik Yapı’nın kurulmasını sağlamıştır. İnşaat sektöründe hizmet veren firma kurulduğu yıldan itibaren kısa zamanda takımıyla birlikte yapmış olduğu çalışmalar ile Türkiye’deki önemli inşaat firmaları arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Teknik Yapı Tarihçesi

1974 ve 1990 yılları arasında Kadıköy’de başlamış olan çalışmalar dekorasyon ve apartman inşaatlar üzerine sektörde profesyonel şekilde çalışma yapılmasını sağlamıştır. Özellikle yapılan çalışmaların kalitesi Nazmi Durbakayım isminin kısa zamanda tanınır hale gelmesini sağlamıştır.  

1990 ile 2000 yılları arasında Bağdat caddesinde teknik yapı isminin güçlenmesi ile özellikle Kadıköy’ün en bilinir inşaat markaları arasında yer alması sağlanmıştır. Toplu konut projelerinde giderek artan çalışmalar ile marka adını duyurmayı başarmıştır.

2001 ile 2004 yılları arasında villa projelerinde saygın kişiler ve kurumlar ile çalışmaya başlamıştır.

2005 ile 2006 yılları arasında TOKİ ve Emlak Konut GYO öncülüğünde gerçekleştirilmiş olan hasılat paylaşımı modeli özellikle Teknik Yapı markasının yapmış olduğu çalışmalar ve kalitesinin binlerce konut sahibine ulaşmasına vesile olmuştur. Gerçekleştirilen proje 2004 yılında başlamıştır.

2007 ila 2008 yılları arasında binlerce konutu kapsamakta olan Sivil Kentsel Dönüşüm kampanyası başlatılmıştır. Kartal bölgesinde başlamış olan proje özellikle firmanın kısa zamanda yapmış olduğu çalışmalar ile daha ileriye taşınmasını sağlamıştır. Aynı zamanda bu dönemde Avrupa’nın en büyük GRC firması olarak bilinmekte olan Betofiber kurulmuştur.

2009 ile 2010 yılları arasında Ataşehir’de başlamış olan devasa projenin ilk turu tamamlamıştır. Finans merkezi olarak belirlenmiş olan bölgenin aynı zamanda iki dev projeyle kendisini göstermesi sağlanmıştır.

2010 ile 2014 yılları arasında en büyük proje gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de özellikle tek firma tarafından tek seferde yapılmış olan en büyük proje olarak bilinmekte olan Evora İstanbul projesine başlanmıştır. 5000 konutu kapsamış olan proje aynı zamanda üst üste başarıların gelmesini sağlamıştır.

2016 yılında farklı illerde projelere başlanmıştır. Denizli’de yaşam merkezi olarak ses getirecek bir projeye adım atılmıştır.

Teknik Yapı projeleri

2005 yılı – Umutcan Apartmanı

Benzer Haber  Serdar İnan iflas etti!

2006 yılı – Uphill Court Bahçeşehir

2007 yılı – Uphill Court Ataşehir

2008 yılı – Dilman Towers

2009 yılı – Örmen Residence, Su Residence, Aliye Hanım Residence, Özdaş Residence, Uplife Park

2010 yılı – Uprise Elite, Teras Evler Uprise Elite

2011 yılı – Uptwins Deluxe Residence, Upcity Flats Center

2012 yılı – Deluxia Palace, Deluxia Suites, Upcity Residence

2013 yılı – Evora Park, Deluxia Dragos

2015 yılı – Gencer Apartmanı, İskele Apartmanı

2016 yılı – Köşk Apartmanı, Teknik Yapı Metropark

2017 yılı – Suadiye Sahil, Concord İstanbul, Uplife Kadıköy, Deluxia Park Residence

2018 yılı – Yücel Park, Teknik Yapı İzmir

 

 

Yorum Yazın