Teknik Yapı’dan Faiz İndirimine Destek

Teknik Yapı’dan kamu bankalarının gayrimenkul piyasasını eski dinamiklerine kavuşturma çabasına büyük destek geldi.

Teknik Yapı, Ziraat Bankası’nın yüzde 1,28 faiz oranından kaynaklanan fırsatı, indirim oranını yüzde 30’a çıkararak ve ara ödemeleri kaldırarak müşterilerine sunuyor.

Teknik Yapı, 2018 fiyatlarıyla satışta olan daire fiyatlarını Ziraat Bankası’nın faiz indiriminden doğan avantaj ile daha cazip bir fiyatla sunuyor.

Teknik Yapı, Ziraat Bankası’nın konut kredi faizini yüzde 1,28’e indirmesiyle birlikte ortaya çıkan 0,21 baz oranındaki avantajı, müşterilerine daha fazla indirim, ara ödemesiz taksit olarak yansıtmaya başladı.

Teknik Yapı,  Ziraat Bankası’nın yeni düşük faizli konut kredisi faiz oranına göre fiyat ve ödeme planında değişiklik yaptı.

2018 fiyatlarıyla satışa sunulan daire fiyatlarındaki indirim oranını yüzde 30’a çıkararak ve ara ödemeleri de kaldırarak uyguluyor.

Ayrıca kendi özsermayesini devreye sokan Teknik Yapı, 120 ay vadeye uzattığı konut kredi faiz oranını da yüzde 0,98 seviyesine çekiyor.

Her avantajı müşteriye yansıtıyorlar

“İnşaat sektörünün içinde bulunduğu durgunluğu aşmak için atılan her adıma destek vermek, bizim en başta gelen önceliğimizdir” diyerek belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Gün elbirliği ve güç birliği yapma günüdür. Gün, en uygun şartlarda konut ihtiyacı olanların talebini karşılama günüdür. Devletimizin en büyük kurumları, bu konuda ilk adımı atarak bizlere öncülük ediyorsa, biz de buna destek vermeliyiz” dedi.

Teknik Yapı’nın mevcut kampanyalarda müşteriye uyguladığı faiz oranın aylık 0,98 olduğuna dikkat çeken Umut Durbakayım “Ziraat Bankası’nın faiz oranlarını aylık yüzde 1,49’dan yüzde 1,28 indirmesi, aslında bizim öz kaynakları devreye alarak uyguladığımız yüzde aylık 0,98 faiz oranından kaynaklanan katılım payı yükünü oldukça rahatlatacak.  Ancak Teknik Yapı yönetimi olarak aldığımız karar doğrultusunda, müşterilerimize sunduğumuz katılım payını kesintisiz sürdüreceğiz ve bankanın sağladığı faiz avantajını yine konut alıcılarına aktaracağız” diyerek açıkladı.

Benzer Haber  İnşaat Sektöründe Yapı İzinleri Neden Azalıyor?

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın