TOKİ 2019 yılı indirim kampanyası başladı!

TOKİ 2019 yılı indirim kampanyası başladı! Her sene 50 binden fazla aileyi ev sahibi yapan sosyal konut üreticisi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2019 yılında ikinci kez indirim kampanyası düzenledi. % 22 oranında indirimi kapsayan kampanya başladı. Peki, TOKİ indirim kampanyası hangi zamanları kapsıyor? TOKİ 2019 yılı indirim kampanyasından kimler faydalanabiliyor, işte detaylarıyla yeni TOKİ kampanyası…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene yapılan indirim kampanyasına bu yıl ikincisi düzenleniyor. Başvurular 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde yapılabiliyor.

Bu yıl ikincisinin düzenlendiği kampanyada peşin ödemelerde  % 22 oranında indirim yapılacak.

% 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabiliyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde % 22 indirim kampanyasından faydalanabiliyor.

TOKİ 2019 indirim kampanyası için son başvuru tarihi 18 Ekim 2019

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunabiliyor. Bu tarihlerden sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim kampanyası kapsamına giren projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmiyor.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabiliyor.

Benzer Haber  Mars 19 güncel fiyat listesi!

İndirim kampanyasından faydalanmak isteyenler ve daha fazla bilgi almak isteyenler TOKİ’nin resmi web adresi üzerinden bilgi alabilir.

Yorum Yazın