TOKİ 50 bin konut projesi!

TOKİ 50 bin konut projesi geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip, Erdoğan dar gelirli vatandaşlarımız için TOKİ (Toplu Konut İdaresi) 50 bin konut üretecek mesajını verdi. TOKİ 50 bin konut projesi ne zaman satışa çıkacak? TOKİ 50 bin konut projesi başvuru şartları nasıl olacak?

TOKİ 50.000 Konut üretecek

TOKİ yıllardır geliştirdiği ve ürettiği sosyal konutlara bir yenisini daha ekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlarımız için sosyal konut üretmeye devam edeceği müjdesini verdi. Bugüne kadar yüzbinlerce aileyi ev sahibi yapan TOKİ 50 bin konut üretecek.

Mahalle kültürünü yansıtacak olan bu 50 bin yeni konut yatay mimari anlayışıyla geliştirilecek ve çok katlı binalar olmayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kasımpaşa’da yaptığı konuşmasında, “TOKİ’nin 50 bin yeni konut müjdesini veriyoruz. Yarın Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla talep toplamaya başlıyoruz. Talep toplama süreci 45 gün sürecek. Öyle 10-15-20-30 kat da yok. Yatay mimaride olacak” dedi.

Konutlar Nerelerde Üretilecek?

50 bin konut 140 farklı proje içerisinde inşa edilecek. Yani 67 şehirde 140 farklı bölgede konutlar üretilecek. Projenin toplam bedeli 10 katrilyon lira. Dar gelirli vatandaşlar için üretilen TOKİ 50 bin yeni konut projesinde daire fiyatları 116 bin lira ile 399 bin lira arasında değişiyor.

Başvurular Ne Zaman?

Kampanya kapsamında daire sahibi olmak isteyen vatandaşlar 06 Mart 2019 tarihinden itibaren Ziraat Bankası ve Halk Bankasına giderek başvuru yapabilecekler.

50 bin konut alt gelir grubu ve orta gelir grubu şeklinde ayrılıyor. Alt gelir grubu için taksitler 338 liradan başlayacak ve 20 yıl vadeli olacak. Orta gelir grubuna yönelik taksitler ise 759 liradan başlayacak ve 15 yıl vadeli olacak.

Benzer Haber  Yeni emlakçı yasası nasıl olacak?

Yorum Yazın