Türkiye’de 300 Bin TL’nin Altında Evler

Türkiye’de 300 bin TL’nin altında evler yazımız, ev satın almak isteyen kişiler için bir rehber olabilir. Hürriyet Emlak’ın her ay yayınladığı Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye’de konutlar ortalama 2 bin 130 TL metrekare fiyatı ile satışa sunuluyor. Böylelikle 100 metrekarelik bir evin fiyatı 213 bin TL, 150 metrekare olan bir evin fiyatı 319 bin 500 TL, 200 metrekare olan bir evin fiyatı ise 426 bin TL oluyor. Bu fiyatlar Türkiye’deki her şehire hatta şehirlerin semtlerine kadar değişiklik gösteriyor. Türkiye için belirlenen ortalama fiyatlara göre; hangi şehirden, kaç liralık ev alınabilir? İşte, Türkiye’de fiyatı 300 bin TL’nin altındaki evlerin bulunduğu şehirler:

Ankara

Ankara’da, Türkiye için belirlenen fiyat ortalamasına yakın evler bulabilirsiniz. Ankara’da son bir yıl içinde konut fiyatları yüzde 9,66 oranında arttı fakat ortalama fiyat olan 300 bin TL’nin altında da birçok daire seçeneği bulunuyor. Ortalama fiyata göre ev bulabileceğiniz semtler ise; Keçiören, Çankaya, Sincan ve Etimesgut. 1+1’den 4+1’e kadar daire tipi bulunuyor.

Balıkesir

Balıkesir’de Türkiye için belirlenen 300 bin TL’nin altındaki evler için Balıkesir’in belirteceğimiz semtlerini inceleyebilirsiniz; Edremit, Ayvalık ve Karesi. Tatil için pek çok kişi tarafından da tercih edilen bu ilçeler, Balıkesir’in popüler semtleri arasında. Balıkesir’de satılık dairelerin metrekare fiyat ortalaması Türkiye ortalamasının üstünde 2 bin 651 TL olarak satışa sunuluyor. Ancak yine de detaylı araştırdığınızda Türkiye ortalamasına yakın olan 300 bin TL altında evler bulmanız mümkün.

Çorum

Çorum’da 3+1 daireler yaklaşık 150 bin TL ile 250 bin TL arasında satışa sunuluyor. Çorum ilçeleri olan Merkez ve Sungurlu’da belirtilen fiyat aralığında daireleri bulabilirsiniz. Son bir yıl içinde satılık evler Çorum’da yüzde 12,08 oranında arttı. Fakat uygun fiyatlı dairelerin hala satışta olduğu Çorum, artan metrekare fiyatları ile gayrimenkul yatırımı için uygun iller arasında yer alıyor.

Benzer Haber  Konut kredisi güncel faiz oranları!

Mersin

Mersin’in ilçeleri olan Yenişehir, Tarsus, Mezitli ve Silifke gibi ilçelerde 300 bin TL’den düşük fiyatlı oldukça güzel daireler bulabilirsiniz. Satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 1.696 TL olduğu Mersin’de amortisman süresi ise 19 yıl olarak belirlendi.

Tekirdağ

Çorlu, Çerkezköy ve Şarköy’de 300 bin TL altında pek çok ev bulabilirsiniz. Mersin’de satılık dairelerin ortalama metrekare fiyatı 1.696 TL olarak belirlenirken, amortisman süresi ise 19 yıl. Son bir yıl içinde Tekirdağ’da konut fiyatlarının yüzde 8,02 oranında artış yaşandığı gözlemdi. Yazlık evlerin de çok sayıda bulunduğu Tekirdağ, yatırım amaçlı konutlar için oldukça uygun.

 

Yorum Yazın