umut-durbakayim-yucel-park

Umut Durbakayım Yücel Park projesini anlattı!

Umut Durbakayım Yücel Park konut projesini Emlaklobisi okurları için anlattı. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Umut Durbakayım, Kartal’da hayata geçirdikleri projeyi her yönüyle anlattı.

break.jlzb69d.top Kartal’da yeni bir proje hayata geçiriyorsunuz biraz bize Yücel Park projesini anlatır mısınız?

Umut Durbakayım: Kartal’da yaşam odaklı yeni dönüşüme başlıyoruz. Yaşam odaklı diyoruz çünkü yeşillikler içinde çocukl uailelere hitap eden, sosyal donatı alanlarına sahip, yatırım değeri yüksek prim potansiyeli olan bir proje tasarladık.

Lokasyon olarak Kartal Cevizli caddesinde sahille E-5 yolu ortasında, denize kuş uçuşu 900 metre mesafede ve çok yakın zamanda devreye girecek olan cevizli istasyonu, halkalı, gebze yüzeysel metro hattı Cevizli istasyonu 200 metrelik mesafede yeralıyor.

% 75’i yeşil alan ve sosyal donatı, park, çocuk oyun alanlarıyla çevrili olan projenin özlenen mahalle ruhunu olduğu gibi koruyacağını düşünüyoruz. Ve bununla yola çıkarak bu projeyi çocuklu aileler için tasarladık.

Büyük dairelere önem verdik. 3+1 ve 4+1 dairenin sayısını arttırdık. Teknik Yapı olarak genelde yapmış olduğumuz büyük toplu projelerde veya bu tarz dönüşüm projelerinde büyük dairelerin sayısı, sayısal olarak projenin % 10’u civarında olur fakat burada % 45 oranında büyük daire planlandı. Yaşam odaklı dedik, çocuklu aileler, sosyal donatılardan bahsettik.

Yatırımcı dostlarımızı da unutmadık. Projenin hemen yanı başında yer alan Adliye Sarayı, civardaki hastaneler, sağlık kuruluşlarında çalışan beyaz yakalı dostlarımız, yatırımcılarımız için de giriş çıkışları tamamen projeden bağımsız olan 1+1 ve 2+1’lerden oluşan ayrı bir ticari manalı da kullanılabilecek home office bloğu oluşturduk.

yucel-park-teknik-yapi

Yücel Park

Yücel Park projesi fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Umut Durbakayım: Fiyatlardan bahsetmek de gerekirse eğer kimi 36 ayda tamamlanacak proje. Projenin büyüklüğü yaklaşık 650 milyon TL civarında olacak. Kampanyalı peşin satış fiyatımız 329.000’den dairelerimiz başlayacak 1+1’den 4+1’e kadar farklı tipte daire seçeneklerimiz var. Metrekare birim fiyatı ise kampanyalı peşin fiyatı 6.135 TL olacak.

Benzer Haber  İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘Uçurdu’

Lansman öncesi dönemi nasıl geçirdiniz?

Umut Durbakayım: Bu projede lansman öncesi farklı bir satış politikası izledik. Belli bir sayıdaki daireyi sıfır kar marjıyla bizim daha önceden belirli bir datamız listemiz var. Teknik Yapı dostu diye tanıyoruz kendilerini. Onu bir reklam gideri gibi düşünerek sıfır maliyetle belli bir sayıdaki daireyi ön satışa sunalım dedik ve iki haftalık süreçte bunu adedini 100 olarak belirlemiştik. 100 adet daire iki haftalık bir süreçte satışı tamamlandı.

Bizim çok alternatifli ödeme seçeneklerimiz var. Bildiğiniz gibi son zamanlarda banka kredi faizlerinin 1.18, 1.19’larda olması firmalarda kendileri katkıda bulunuyorlar. Biz de firma olarak faiz oranlarını aşağıya çekmek için maksimum gayreti sarfediyoruz.

Mesela burada iki örnek vermek gerekirse %5 peşin, % 5 üçer adet ara ödeme 12-24-36 ay olmak üzere 120 aya kadar banka kredimiz mevcut. Mesela burada 60 aya 0,74 faiz oranı kampanyalı faizoranı uyguluyoruz. Onun yanı sıra bankadan dolayı tercih etmeyen yatırımcılarımız için de belli bir oranda firma kredisiyle 50 aya kadar senetli satışlarımız mevcut olacak.

Önümüzdeki dönem için yatırım planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Umut Durbakayım: 2018 yılının sonuna kadar 3 yeni projeye başlayacağız. Bir tanesi İzmir’ de Halk GYO ve Emlak Konut’ la birlikte gerçekleştireceğimiz proje. Diğer ikisi ise yine İstanbul’ da olan Anadolu Yakası’nda. 3 projenin büyüklüğü deyaklaşık 3,2 milyar TL olacağını planlıyoruz. Geçtiğimiz 7 yılın içinde 12.000 üzerinde konut inşa ettik bunların yaklaşık ciddibir oranı Kartal’daydı. Rakamsal olarak şöyle herhalde yaklaşık 3.5 milyarın üzerinde Kartal’da proje büyüklüğünde yatırım yapmışızdır.

Umut Durbakayım Bey Erken seçim kararını değerlendirmek ister misiniz?

Umut Durbakayım: Öncelikle belirsizlik kötü birşey. Bizim için erken tarihte olması piyasalar açısından en hayırlısı olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla bu kısa süreç içinde belirsizlikte ortadan kalkmış olacak. Zaten yazın belirli bir durgunluktur inşaaat sektörü için.

Benzer Haber  Kirayı mülk sahibine ödemeyen yandı!

İnşallah Eylül ayına çok daha kuvvetli çok daha hızlı gireceğimize inanıyoruz. Belirsizlik ortadan kalktıktan, seçimden sonra konut fiyatlarının artacağını düşünüyoruz. Piyasanın açılması da faiz oranlarının herhalde bir miktar aşağıya çekilmesine sebep olacaktır. Ama piyasaların özellikle konut sektöründe daha da iyi olacağına inanıyoruz.

Umut Durbakayım’a bu keyifli sohbet için çok teşekkür ederiz.

Yorum Yazın