sucduyurusu

Ünlü İnşaat Şirketine Nitelikli Dolandırıcılıktan Suç Duyurusu!

enter follow Ünlü inşaat şirketine nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusu! 16 kişi iflasını isteyen İnanlar İnşaat tarafından Çekmeköy Terrace Koru sitesinden aldıkları evlerde dolandırıldıklarını iddia etti. Nitelikli dolandırıcılıktan objectifcoaching.com/components/rappahannock/rencontres-suisse-romande-gratuit.php suç duyurusunda bulundu. Yurtdışında olduğu bilinen İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan hakkında da kırmızı bültenle arama kararı çıkarılması istendi.

graphucapasit.cf Hürriyet Gazetesindek habere göre, İnanlar İnşaat’ın projelerinden mağdur olanların sayısının 900 civarında olduğu belirtilen dilekçede, “Firma müşterilerine konut kredisi kullandırmak yerine, bankalardan proje kredisi kullanmayı tercih ederek müşterileri bankaların ipotekleriyle karşı karşıya bırakmıştır” denildi.

inanlarinsaatsucduyurusu

İnşaat Şirketine Suç Duyurusu

Çekmeköy’de bulunan Terrace Koru sitesinden aldıkları evler nedeniyle mağdur olan 16 müşteki, dava açtı.

Bu süreçte Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na 16 mağdurun avukatları sıfatıyla Pende Üner Keskin ile Orhan Boran; Serdar İnan ve kardeşi Murat İnan, Arzu Fatma İnan, şirketin Genel Müdürü Dilber Gülsen Ramazanoğlu, Sinan Polat, Ayhan Bayraktar, Hasan Basri Canbazoğlu, Orhan Arslan hakkında nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu.

noroi-jusatsu.info/wp-content/2019-12-10/2030-logiciel-espion-reportage.php Suç duyurusu dilekçesine göre olay şöyle gerçekleşti:

16 yatırımcı, İnanlar İnşaat’ın projelerinden biri olan Çekmeköy Terrace Koru sitesinden daire aldı. Alım sırasında kredisiz satış sözleşmesi imzalayan 16 müşteki 350-500 bin lira arasında değişen fiyatlarla senetle ev aldı.

Serdar İnan için kırmızı bülten çıkarılması isteniyor!

Geçtiğimiz günlerde, İnanlar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan şirketin iflasını istedi. Bunun üzerine Çekmeköy’de bulunan Terrace Koru sitesinden aldıkları evler nedeniyle mağdur olan 16 müşteki dava açmaya karar verdi. Ardından, Anadolu Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemelerinde gittiler. Burada taşınmazların üçüncü kişilere devrinin önlenmesi için ihtiyati tedbir ve senetlere tedbir konulmasına yönelik talepleri de içeren tapu iptal ve tescil davası açtılar.

Dairelerin yapımı tamamlandığında anahtarları teslim tutanaklarıyla birlikte sahiplerine teslim edildi. Bazıları evlerine yerleşirken bazıları da kiraya verdi. Tüm bunlara rağmen müştekilerin birçok kez talebine ve 16 evin ödemeleri yapılmasına rağmen İnanlar İnşaat tarafından tapu devirleri yapılmadı.

Benzer Haber   ‘Hittown’ Ziraat Bankası’nın 0,98 Konut Projesi listesinde

Satış sözleşmesi imzalandıktan sonra İnanlar İnşaat, 16 müştekiye sattığı evlerin her birini en az 32 milyon lira değerinde bankalara ipotekledi. Bu nedenle müştekilerin satın aldıkları evlerine haciz işlemleri başlatıldı.

İnanlar İnşaat tarafından mevzuata uygun şekilde davranılarak ‘ciro edilemez’ senet verilmesi gerekirken bunun yerine kanuna aykırı emre muharrer şekilde alınan senetler, Anadolu Bank Kurumsal Şubeye çekilen kredilerin teminatı olarak bırakıldı. Müştekiler ile şüpheliler arasında ev satışı için yapılan sözleşme sonrası evlerin ipotek edilmesi, bankaların ödeme yapılması için müştekileri aradığında ortaya çıktı.

Yorum Yazın