yesil-insaat-engin-yesil

Yeşil İnşaat

Yeşil inşaat

1948 yılında kurulmuş olan Yeşil Kundura’nın kurucusu Mustafa Yeşil’in oğlu Engin Yeşil tarafından kurulan Yeşil İnşaat 2007 yılında hizmete başlamıştır. Engin Yeşil ABD’de eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek farklı iş alanlarına yatırım yapmaya karar vermiştir. Bu sayede 2007 yılında Yeşil İnşaat kurularak yapı sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Kısa zamanda yüksek başarı elde etmiş olan firma pek çok farklı projede yer almıştır.

Günümüzde özellikle firmanın gerçekleştirmiş olduğu çok sayıda farklı proje yer almaktadır. Trump ve Yeşil ortaklığı sayesinde firma yapmış olduğu çalışmalarını daha da geliştirmiştir.

Yeşil İnşaat Tarihçesi

2007 yılında faaliyetlerine başlayan Yeşil İnşaat kısa zamanda yüksek başarılar elde etmiştir. 2007 yılında Trump ve Yeşil ortaklık anlaşması imzalayarak Trump Towers için geliştirme projelerine başlanmıştır.

2009 yılında Y&Y GYO Türkiye’de bir ilke imza atarak 60 ay 0 faiz yöntemi ile İnnovia Esenyurt projesinde satışlara başlamıştır.

2010 yılında Bravo Yapı satın alınarak firmanın hizmet alanı daha da genişletilmiştir. Renco Kompozit Yapı Teknolojileri Şirketi 2010 yılında kuruldu. İleri teknolojiye sahip ürünlerin üretimine başlandı. Hammaddesi cam elyaftan oluşturularak güçlendirilmiş olan modüler yapı sistemleri geliştirilmeye başlandı. Aynı zamanda tüm dünyada patent başvuruları gerçekleştirildi. Yeşil İnşaat ve Metal Yapı Konut ortaklığıyla birlikte Zincir Yapı kuruldu.

2011 yılında Yeşil Holding tarafından Yeşil Çatı kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

2012 yılında Renco kompozit yapı teknolojileri şirketi dünya çapında demir ve beton kullanmaksızın ilk defa fiber kompozit yapıyla oluşturulan modüler sistemler ile beş katlı bir binanın 20 gün içerisinde tamamlanmasını sağladı.

Özellikle depreme dayanıklılığı arttırmak adına yapılan incelemeler ile Boğaziçi Kandilli Rasathanesi tarafından sertifika alınmıştır. 2012 yılında Amerika’da Renco şirketlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlamak amacıyla Renco World Corporation şirketi kuruldu.

2012 yılında aynı zamanda Yeşil GYO tamamen çevre dostu villa konseptiyle birlikte başlatmış olduğu kompozit yapılar kullanılarak hazırlanan projesi İnnovia Körfez Villaları İzmit için projeye başlandı. Yeşil Nasa Irak’ta Yeşil İnşaat ortaklığıyla kuruldu. Kısa süre içerisinde projelere başlanarak inşaat çalışmaları devam ettirildi.

2013 yılında yeşil inşaatın tamamını satın alarak Bravo Yapı halka duyuru yaptı. Daha sonrasında şirketin adı Yeşil Yapı (YYAPI) olarak değiştirildi.

2014 yılında Renco World Corporation tarafından kompozit malzemelerle kurşun geçirmeyen ve aynı zamanda bombadan etkilenmeyen duvar sisteminin geliştirilmesi sağlandı.

2015 yılında Renco World Corporation ABD’de kompozit yapı sistemi ile iki farklı patent tescili almıştır.

2016 yılında Renco World Corporation kompozit yapı sistemi ABD’de İnternational Building Code Council onayı ile yeni yapı sistemini kabul etmiştir. Renco World Corporation kompozit malzemelerden üretilmiş olan dikey tarım sistemini geliştirmiştir. Bu sistem sayesinde %90 daha az arazi ile su ve gübre kullanılarak organik tarım yapılması sağlanmaktadır.

Benzer Haber  Zeruj Port Nerede?

Yorum Yazın