Yurtdışındaki Uygun Fiyatlı Muhteşem Evler ve Fiyatları

Yurtdışındaki Muhteşem Evler ve Fiyatları… Ülkemizde yaygın konut tipi apartman daireleri olduğundan basit yapılı ve ekonomik müstakil evler bulmak pek kolay olmuyor. Bahçeli, çatılı, amerikan ya da iskandinav tipi müstakil evler de genelde çok yüksek fiyatlara alıcı bulan lüks villalar oluyor. Oysa diğer birçok ülkede rüya gibi müstakil evleri ortalama fiyatlara bulmak mümkün. İşte, Homify ekibinin yaptığı araştırmaya göre yurtdışındaki muhteşem evler ve fiyatları:

Polonya’da bulunan modern aile evleri

Küçük göründüğüne bakmayın, bu sevimli evin tam üç yatak odası, iki banyosu, iki de garajı bulunuyor. Modern bir mutfak ve geniş bir oturma odasına sahip olan bu aile evinin fiyatı ise 240.000 TL civarında. Polonya da yaygın olan bu ev tipinin farklı örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Üç yatak odalı, çift banyolu ve 27 metrekarelik oturma odasına sahip olan bu evin fiyatı da 200.000 TL. Geniş ve bakımlı bir bahçeye ve şık bir verandaya da sahip olan ev şirinliğiyle büyülüyor.

Diğerlerinden daha küçük görünmesine rağmen bu ev de üç yatak odasına ve fazladan şık bir çalışma odasına sahip. Çatı pencereleri sayesinde ferahlayan çatı katını tasarımcılar muhteşem bir şekilde değerlendirmişler. Elbette evin güzel bir bahçesi ve bir garajı da var. Proje teslim fiyatı ise 150.000 TL.

Polonya mimarisinde sık kullanılan Alüminyum-Titanyum kaplama çatılar evleri kış şartlarına çok daha dayanıklı hale getiriyor. Bu evin de çatısında aynı kaplama kullanılmış. Diğerlerine göre daha geniş bir terasa sahip olan bu evin fiyatı ise 160.000 TL civarında. Oda sayısı ise aynı.

Benzer Haber  İnşaat patronlarının radarındeki kent İzmir!

Yine Polonya’dan geleneksel mimari

Şehrin biraz daha dışında bulunan tuğla ve taş yapılar Polonya’da oldukça popüler. Sağlamlığı ve dayanıklığı tartışmasız olan bu tip evlerin fiyatı ise 200.000 TL ile 250.000 TL arasında değişiyor. İki veya üç katlı, geniş odalara ve büyük bir bahçeye sahip olan bu tip evleri ülkemizde çok daha yüksek fiyatlara bulabilirsiniz. Ancak bir mimar veya inşaat şirketinden danışmanlık alarak, farklı yapı sistemleri sayesinde, daha ekonomik fiyatlara yaptırmanız mümkün.

Meksika’dan sade ve şık bir ev

150 metrekarelik bu ufak evin arka bahçesinde bir yüzme havuzu bile var. Üç yatak odalı ve çift banyolu evin iç mekanları ferah ve dekorasyonu oldukça modern. Fiyatı ise 250.000 TL ile 300.000 TL civarında.

Brütal dizaynı modern özellikleri ile birleştiren bu ev İspanya’da

İspanya’da bulunan bu ev bir yenileme projesinin ürünü. Eski hali tam bir harabe olan ve atıl durumda bekleyen binanın projesini alan mimar ekip işi 100.000 TL gibi bir fiyata tamamlamış. Evin son hali ise tam bir tasarım harikası. İç mekanlarını mutlaka görmelisiniz.

İspanya’dan bir başka tasarım

75 metrekarelik bu evin sağlam çelik konstrüksiyonu ve harikulade dekorasyonu 400.000 TL değerinde. Üç kişilik bir aileyi rahatlıkla barındırabilecek bu küçük evin en büyük özelliği sürdürülebilir, ekolojik bir tasarım olması.

Küçük ev konseptinin en güzel örneği, İspanya’dan

Tek kişilik, ekolojik, sürdürülebilir ve stüdyo ev konseptinin muhteşem bir üyesi olan bu ev İspanya’da bulunuyor.

Ukrayna’da bulunan, uluslararası stile sahip bir yapı

Modern tasarımın en güzel örneklerinden biri olabilecek bu yapının prefabrike bir ev olduğunu söylesek inanır mıydınız? Çelik konstrüksiyon yapıya sahip ve modüler tasarım ürünü olan bu evin fiyatı ise seçeceğiniz spesifikasyonlara göre 70.000 TL ile 240.000 TL arasında değişebiliyor.

Benzer Haber  İnanlar İnşaat suç duyurusuna doymuyor!

Bu muhteşem tasarımlar İngiltere’den

 

Küçük görünse de bu ev tam dört yatak odasına sahip. Sevimli çatı katı, çift banyosu ve kullanışlı verandası ile böyle bir eve sahip olmayı kim istemez ki? Fiyatı ise 120.000 TL.

 

Diğerinin aksine tek katlı olan bu ev daha geniş bir oturuma sahip ayrıca daha kullanışlı bir verandası da var. Fiyatı ise tek katlı olduğu için diğer örnekten daha uygun, 100.000 TL.

İskandinav stili ile modern bir İngiliz evi

Göz alıcı bir tasarıma sahip olan bu evin son derece sağlam bir izolasyonu ve merkezi ısıtma sistemi var. Geniş odalara ve kullanışlı mutfak ve banyoya sahip olan evin değeri 290.000 TL civarında. Elbette fiyatlar evin bulunduğu toprağın fiyatına göre, bulunduğu ülkenin vergi politikasına göre şekilleniyor, aynı evi aynı firmaya Türkiye’de yaptırmak isteseniz size çok daha farklı bir fiyat çıkarabilirler.

Japonya’dan sıra dışı ve akıl alan tasarımlar

Çok küçük bir arsanız var ve oraya bir ev sığdırmanın mümkün olmadığını mı düşünüyorsunuz? O halde Japonya’da bulunan bu eve bir göz atın. Ufak ama her ihtiyacı karşılayabilen bu yaşam alanı tam 75.000 TL ‘ye mal olmuş. Yeni nesil yapı sistemleri ve yaratıcı inşaat çözümleri ile her bir metrekareyi değerlendirmek mümkün.

Kolombiya’da bulunan bu ev yaz için ideal

Modern ve lüks bir yaşam sunan bu harika evin geniş bir yüzme havuzu bile var. Özellikle sıcak iklimler için ideal olan bu yapıyı yazlık ev olarak da düşünebilirsiniz. Kolombiya’da böyle bir eve sahip olmak için 175.000 TL ödemeniz yeterli.

Yorum Yazın