Zeruj Port Nerede?

Zeruj Port nerede? sorusuna haberimizde detaylı olarak cevap vereceğiz. Türkiye’nin kadınlara özel ilk alış veriş merkezi olma özelliğini taşıyan Zeruj Port Zeytinburnu ilçesinde açıldı.

Zeruj ne demek?

Zeruj Port AVM kurucusu ve sahibi Zehra Özkaymaz, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ayşe Baykal’a verdiği özel röportajda Zeruj kelimesinin ne anlama geldiğini anlatıyor. Zeruj; kardeşlik, sevgi, hoşgörü, kadın ve renk demek. Sözlük anlamını araştırdığımız zaman da “zevce” anlamına geldiğini gördük.

Daha önce Tekstil Port adıyla açılmak istenen AVM binasını satın alan ve aynı zamanda bir Instagram fenomeni olan Zeruj Port’un sahibi Zehra Özkaymaz, Zeruj lakabıyla düzenlediği muhafazakar moda festivalleriyle tanınıyor. Bir yılda dört etkinlik düzenleyen Zehra Özkaymaz ve ekibi bugüne kadar 140 tasarımcıyla 200 bin kişiye ulaştılar. Hedefleri uluslararası platforma Türkiye’yi taşımak ve Ortadoğu’nun moda merkezi yapmak. Bunun da ilk adımını Zeruj Port AVM‘yi açarak attılar.

İçerisinde 126 mağaza barındırması planlanan Zeruj Port AVM’de sadece kadın ve çocuk ürünlerinin yer alacağı, erkek giyimi ve ihtiyacına yönelik hiçbir şey bulunmayacağı belirtilirken, bu özelliği nedeniyle ‘Türkiye’de ve dünyada bir ilk’ olarak niteleniyor.

Aynı zamanda içerisinde beş vakit ezanın okunacağı belirtilen AVM’de ayrıca, pek çok tasarımcının da mağazası bulunacak.

Zehra Özkaymaz Ayşe Baykal’a verdiği röportajda “Muhafazakâr modayı Türkiye’de kim/kimler belirliyor?” sorusuna şöyle cevap veriyor, ” Kesinlikle üreticilerle sosyal medyadaki stil danışmanlarının işbirlikleri. Misal; Cloche markası ve Ebru Sever Türk yorumu ya da Taly’s markası ve Meryem Merve Batu sunumu gibi. Sürekli kendini yenileyen, özgün ve halkın sesine, bütçesine kulak veren tasarımcıları da unutmamak gerekir, Gönül Kolat Susam gibi.”…

Zeruj Port nerede? Nasıl gidilir?

Adres: Kazlıçeşme Mahallesi Asım Kazancıgil Cd. No:38-1, 34020 Zeytinburnu/İstanbul

Benzer Haber  Cahit Balyen,"500 milyon ciro yaptık"!

Zeruj Port AVM Marmaray Kazlıçeşme istasyonuna 3 dakika, Tramvay Bağcılar-Kabataş [T1] Hattı Akşemsettin Durağına 2 Dk, ZeytinburnuMerter Metro İstasyonlarına 5 Dk ve Avrasya Tüneli’ne 5 dakika uzaklıkta yer alıyor.

zeruj-port-avm-alisan

Zeruj Port AVM açılışana şrkıcı Ali Şan da katıldı

Zeruj Port AVM Şarkıcı Ali Şan ve Ebru Yaşar konserleri eşliğinde yoğun bir katılımla resmen açıldı. Açılışa katılan davetliler ve vatandaşlar ünlü şarkıcıların şarkıları eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Zeruj Port AVM’de hangi markalar var?

Zeruj Port AVm’de yer alan markalar, YKZ Ceylan, MMB Tasarım, Tuğba&Venn, Nihan, Eşarphane, Manila, Senna, Pide Mania, Nuss, Acar Home, Allday, L’actone, Eminos Butik, Vesna, Zamane, Miha, Sevde Karaer Fashion, Aura Design, Butikksor, Efsa Moda Halime Bölek, Evla Design, Eylül Alyans, Botique Öz, My Sweet Home, BKY Butik, Prenses, By Ekspress, Elif Eser, Green Light, Missare Butik, Yakomoz Eşarp, Pamukevi Eşarp, Tülay Pehlivan, Esra Merdoğlu, Şahin Gümüş, Süreyya İslif, Rabiaca, Pearly Colecction, Kalyoncu, Altuni, Elifs, Selma Özkan, İpekevim, Sevgi Kütükçü Design, Nevra Butik, Mis Cats, Qayha, Mim Kahve, Miss Ayshe, Fratelli Diamantini Parfüm, Ladure İpek, By Elin Mısıroğlu, Ayşe Genç, Butik Hilay, KK Design, Ql-MQRQ, Ayşegül Güneş, Jorbinol, Butik Melike, My Mood, Garzia, Haşema, Mulier, By Gülay, İnvee, Basiclove, al Marvah, Tekbir, Karaca, Suqse, Fresh Scarfs, Tefal, Schafer, Philips, Trend Rosse, Selma Sarı Design, Odam Moda, Esma Kaya, Kefta Design, Emin Elif, Butik Hare…

Alışveriş Merkezi’nde yer alan tüm mağazalar kiralanmış durumda. Şu anda edindiğimiz bilgilere göre kiralık mağaza bulunmuyor.

Haberimizde Zeruj Port nerede? sorusuna yanıt verdik. Aynı zamanda kadınlara özel ilk AVM hakkında da kısa kısa bilgiler aktardık.

 

 

Benzer Haber  Unkapanı Köprüsü Bu Gece Trafiğe Kapatılacak

Yorum Yazın