Ziraat Bankası’ndan Konut Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi ile ilgili müjdeli haber geldi. Kendisiyle çalışan inşaat firmalarıyla işbirliğine giden Ziraat Bankası, bu kapsamda yaptığı kampanyayla faiz oranını % 0.98’e düşürüp 120 aya varan vade seçeneğiyle desteklemekte. Ziraat Bankası 0.98’lik faiz oranları ve 120 ay vadeyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullandırıyor. Sağlamış olduğu bu imkanın inşaat sektörüne önemli bir fon sağlayacağı düşünülüyor. İnşaat firmaları, konuyla ilgili en az Ziraat Bankası kadar fedakarlık gösteriyor. Faizin düşürülmesi için bir kısmını kendileri öderken bu sayede dar gelirlilere de hitap edebileceklerini düşünmekteler. Ziraat Bankası’nın konut kredi faiz oranlarını %0.98’e düşürmesinin nasıl sonuç vereceğiyle ilgili yorumlarımızı ise yazının devamında bulabilirsiniz.

Konut Kredi Faiz Oranı %0.98

Öncelikle inşaat sektörünün son bir yıllık durumuna bakacak olursak, önemli bir problem yaşandığı aşikar. İnşaat firmaları da bunun sürekli olmaması için çok çeşitli çalışmalar yapmakta. Bu çok çeşitli çalışmalar arasında yer alan ve en çok konuşulan kampanyalardan biri olarak dikkat çekiyor. Kampanya ise Konut Kredisi Faiz Oranı’nda faiz oranının indirilip vade süresinin yayılması. Ziraat Bankası, diğer bankalardan daha düşük konut kredisi faiz oranı veriyor. Ödeme vadesini de nispeten uzun tutarak bu sayede inşaat firmalarıyla iş birliğindeki uyumu göstermekte.

Konut kredisi faiz oranları, önümüzdeki dönemde diğer bankalarda da düşüş gösterir mi bilinmez. Fakat bu süreçte Ziraat Bankası’nın mevcut müşterilerle olan iletişimi ve ilgisi gösteriyor ki diğer bankalar da faiz oranını düşürdüğünde beklenenin üzerinde bir kayıp yaşamış olduklarını fark edebilir. Buradaki en önemli nokta, hangi konut firmalarının bu konut faizini kullandıracağı. Eğer yaygın konut firmaları kullandırırsa bu faiz oranı sektörde daha geniş bir çevreye yayılabilir. Diğer firmaların da dahil olmasını sağlayarak konut kredisi faiz oranlarının değişmesini sağlayabilir.

Benzer Haber  Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları Nelerdir?

Konut kredisi faiz oranları uzun sayılabilecek bir süreden beri arttığı için tepki çekiyor ve bundan kaynaklı olarak stoklar eski hızında azalmıyor. Bu stokları yeniden azaltmak için ilk adımı atan Ziraat Bankası ve çeşitli konut firmaları, faiz oranlarını

% 0.98’e indirerek bundan sonraki süreci şekillendirecek önemli bir çalışma başlatmış durumdalar. % 0.98’e inen faiz oranlarının önümüzdeki süreçte gayrimenkul sektörüne önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor.

 

Yorum Yazın