ziya-yilmaz-fahri-doktora-gedik-universitesi

Ziya Yılmaz Üniversitesi Geliyor!

Ziya Yılmaz DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı. İstanbul Gedik Üniversitesi başarılı iş insanı Ziya Yılmaz’a Fahri Doktora ünvanı verdi. Geniş bir katılımla gerçekleşen Fahri Doktora töreninde Ziya Yılmaz Emlaklobisi.com’a özel açıklamalarda bulundu. İşte o röportajn detayları,

Çeyrek asırdır doğru alanlarda projeler üreten DAP Yapı’ nın yönetim kurulu başkanı sayın doktor Ziya Yılmaz ve ailesi bugün çok büyük bir mutluluğu yaşadılar, biz de buna şahit olduk. Sayın Ziya Yılmaz, Fahri Doktora ünvanını Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri İstanbul Gedik Üniversitesi’nde bu ünvana layık görülerek ödül töreninde takdimini aldı. 50 ödül kazandınız bugüne kadar. Bu ödül manevi yönden de değer katacak size.

Ziya Yılmaz: İş dünyasında, biz iş adamlarını besleyen duygular bunlar. Bazen kendi kendimize şikayet ederiz niye bu kadar çabalıyoruz, çalışıyoruz diye ama bu aslında çalışmanın, ülkeye kattığınızın karşılığında size verilen, onurlandırılan birşey. Çok gururluyum çünkü ülkemize çok değerli eserler kazandırdığımızı düşünüyorum. Farklı projeler yaptık, dünya standartlarının üzerinde işler geliştirdik. Üniversitemizde sağ olsun bunları tespit etti. Hem senatosu hem yönetim kurulu bizlere bu Fahri Doktora ünvanını layık gördüler. Hepsine teşekkür ediyorum.

Ziya Yılmaz Üniversitesi Geliyor!

28 günde size verilen heyecanın finali. Bundan sonrası için bir taçlandırma yapmak gerekir diye düşünüyorum. Sizler de dile getirmiştiniz, Pendik’te planladığınız devasa proje içerisinde bir üniversite fikri var. Bununla onu yanyana koyduğumuzda galiba bütünleşecek.

Ziya Yılmaz: Biz takdir edersiniz ki eğitime destek verme anlamında bir takım okullar yapıp devletimize bağışlıyoruz. Pendik’te başlayacağımız proje büyük bir proje. İçerisinde ibadethaneden, özel hastanesinden, özel okullarına kadar alışveriş merkezinden, konut okullarına kadar herşey mevcut. Bunun içerisinde istiyoruz ki insanlığa, eğitime katkıda bulunmak için de güzel, nadide bir üniversite kazandırmak istiyoruz. Tabi bu olay da bizi daha bir kamçıladı.

Titizliği ile bildiğimiz bir iş adamısınız. Gerçekçi olarak düşündüğümüzde bir doktora niyeti ortaya çıkabilir mi?

Ziya Yılmaz: Biz tabiki çok yoğun çalışıyoruz fakat ben eğitime en çok inananlardan bir tanesiyim. Eğitimsiz bir toplumun yükselme şansı yok sadece başkalarına esir olursunuz. Onun için toplumun eğitimli olabilmesi için de yaş sınırı olmaması lazım ve insanlar doğumdan ölüme kadar eğitime açık olması lazım. Biz şirketimizde de pazarlamadan, satın almaya kadar, giyiminden, teknik çalışmalarına kadar her dalda eğitim alıyoruz. Her dalda eğitim olarak ekibimizi yetiştiriyoruz hem de toplumun yetişmesi için çaba sarfediyoruz. Bundan sonra da çok daha çaba sarf edeceğiz.

İşinizin doktoruydunuz zaten böyle bir ünvanla da taçlanmış oldunuz. Ümit ediyorum ki kızlarınızda da aynı heyecanı yaşarız.

DAP Holding’in patronu Ziya Yılmaz açıklamalarında Pendik’te yapacağı karma projede Üniversite de açmayı planladığına vurgu yaptı. Üniversitenin adı da “Ziya Yılmaz Üniversitesi” olabilir.

Benzer Haber  Dumankaya mağdurlarına konutları teslim edilecek!

Yorum Yazın