ziya-yilmaz-dap-holding

Ziya Yılmaz Zenginler Kulubü’ne girdi!

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz Forbes Dergisi tarafından hazırlanan Türkiye’nin en zengin 100 listesine son sıradan girdi. Trabzon doğumlu inşaat patronu Ziya Yılmaz Kağıthane’de Şelale Evleri projesiyle başladığı yolculuğa hiç durmadan devam ediyor.

2002 yılında Kağıthane’de Şelale Evleri projesini geliştiren reklamlarında tiyatro oyuncusu Levent Kırca’yı oynatan Dap Yapı 2018 yılına gelindiğinde binlerce konut geliştirdi. Basamakları adım adım çıkan genç ve başarılı işadamı Ziya Yılmaz Forbes Dergisi tarafından hazırlanan en zengin 100 kişi listesine 500 milyon dolarlık servetiyle 100. sıradan girdi.

Listenin 1. sırasında Murat Ülker var!

Listenin 1. sırasında ise geçtiğimiz günlerde bankalara yazdığı mektupla gündeme gelen Murat Ülker 4.8 milyar dolarlık servetiyle yer alıyor.

Zenginler Kulubü’ne 100. sıradan giren Ziya Yılmaz’ın inşaat firması DAP Holding sırasıyla Şelale Evleri, Centura Future, Şelale Space Center, Şelale Crown Center, Şelale Premium Center, Şelale Village, Dap Royal Center, Dragos Royal Center, Burgu Kule, Dalga Kule, Tango Kule, Dap Z Ofis, Taksim Petek Residence, Vazo Kule, İstmarina, Bumerang Ofis, Teras Kule, Validebağ Konakları ve Dap izmir projelerini hayata geçirdi.

Yenilikçi ve modern projeler geliştirmeyi ilke edinen Ziya Yılmaz konut sektöründe yenilikçi mimari yaklaşımlarla da dikkat çekti. Yurtdışı seyahatlarında gördüğü değişik tarzda mimari yapılardan ilham alan Yılmaz, gelecek fikri üzerine mimari konseptlerde projeler geliştirmiştir.

Ziya Yılmaz yatırımlarına durmadan devam ediyor

Zenginler Kulubü’ne 500 milyon dolarlık servetiyle giriş yapan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz inşaat sektöründen kazandığı parayı yine inşaat sektörüne yatırmaya devam ediyor. Son olarak Dap İzmir projesini geliştiren Yılmaz, yatırımlarına İstanbul, İzmir ve Anadolu’nun diğer illerinde devam edecek.

Bu arada merak edenler için not düşelim Ali Ağaoğlu 1.1 milyar dolarlık servetiyle en zenginler listesine 34. sıradan giriş yaptı. Torunlar GYO ise bu yıl listeye 64. sıradan giriş yaptı.

Benzer Haber  Depremler Gayrimenkul Piyasasını Da Etkiliyor

 

 

Yorum Yazın