Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com https://www.emlaklobisi.com Emlak haberleri, konut projeleri, markalı projeler,TOKİ ve kentsel dönüşüm hakkında bilgi edinebileceğiniz ve aynı zamanda emlak haberlerine ulaşabileceğiniz detaylı emlak rehberiniz. Mon, 23 Jul 2018 12:49:06 +0000 tr-TR hourly 1 Yurtdışı yatırımı yaparken nelere dikkat etmeli? https://www.emlaklobisi.com/genel/yurtdisi-yatirimi-yaparken-nelere-dikkat-etmeli-89398 https://www.emlaklobisi.com/genel/yurtdisi-yatirimi-yaparken-nelere-dikkat-etmeli-89398#respond Mon, 23 Jul 2018 11:27:46 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=89398 Yerel gayrimenkul yatırımlarına alternatif olan yeni nesil yatırımlar, farklı coğrafyalara doğru kayıyor. Seçim yapılırken oturum izni ve vatandaşlık şansı yanında yatırımın değer artış potansiyeli ve geri dönüş hızları önem kazanıyor. İşte tam bu noktada tüm bu kriterlere uyum sağlayan Portekiz ve başkent Lizbon yatırımcıları oldukça cezbediyor. Sürekli artış gösteren turistik verileri, yatırımın yanı sıra iş […]

The post Yurtdışı yatırımı yaparken nelere dikkat etmeli? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Yerel gayrimenkul yatırımlarına alternatif olan yeni nesil yatırımlar, farklı coğrafyalara doğru kayıyor. Seçim yapılırken oturum izni ve vatandaşlık şansı yanında yatırımın değer artış potansiyeli ve geri dönüş hızları önem kazanıyor. İşte tam bu noktada tüm bu kriterlere uyum sağlayan Portekiz ve başkent Lizbon yatırımcıları oldukça cezbediyor. Sürekli artış gösteren turistik verileri, yatırımın yanı sıra iş olanakları, sosyal olanaklar, yüksek yaşam kalitesi gibi özellikleriyle alternatif bir aile yaşamı sunuyor. İstanbul’a olan benzerliğiyle dikkat çeken Lizbon, Türkler’in yanı sıra tüm dünyanın radarında… Peki, Avrupa’nın en batı noktası-Iberia yarımadasının şimdiye kadar gölgede kalmış ülkesi Portekiz’in son yıllarda artan popülaritesi ve global yatırımcıları çekmesinin asil sebebi ne? Cevapları Portekiz’de Ev / Libertas Türkiye Satış Müdürü Şafak Nervo’dan öğrenelim.

 

 

Neden Portekiz’de yatırım?

Atlantik okyanusu kıyısında, Avrupa’nın en batı noktasında konumlanan Portekiz; geçmişle geleceği buluşturan çok yönlü yapısıyla keyifli bir yaşam alanı… Ülkenin başkenti Lizbon, ılık Akdeniz iklimi, sıcak insanları, kültürel yapısı, tarihi dokusu ve enfes yemekleri ile keyif vadeden, tarihin en eski şehirlerinden biri… Bu özelliklerinin yanı sıra Portekiz, aynı zamanda yatırım olanakları ile de dikkat çekiyor. Global ticaret ağına baktığımızda ise Brezilya, Afrika’nın birçok ülkesiyle ciddi ticari bağları olan Avrupa’nın ABD’ye en yakın noktası Portekiz, sağladığı teşviklerle sadece gayrimenkul alanında değil işini globalleştirmek isteyen girişimcilerin de uğrak noktası.

-Yüksek değer artış potansiyeli

Portekiz ve özellikle başkent Lizbon, Avrupa gayrimenkul pazarında yüksek kira getirisi ve değer artış potansiyeline sahip alternatiflerin başında geliyor. Portekiz’de ülke genelinde büyümesini sürdüren inşaat sektöründe konut fiyat endeksi 2016’dan 2017’ye yüzde 11.6 artış gösterdi. Lizbon özelinde ise bu rakam yüzde 15 seviyesindeydi. Portekiz ülke ekonomisinin geçen yıl %2,7 artmış olması, turizmin ise %17 oranında büyüme göstermesine bağlı olarak kendini güvenli bir limanda hisseden yatırımcılar ciddi oranda artıyor.

– Golden Visa sürecinde en etkili şartlar

Golden Visa veren ülkeler arasında Portekiz, Türkiye’deki düzeni bozmadan, yılda sadece 7 gün ülkede kalarak vatandaşlık sürecini tamamlamaya olanak sağlaması ile farklılaşıyor. Portekiz’de Ev ile Golden Visa amaçlı konut alımında konut seçimi, banka işlemleri, yasal başvuru süreci, gayrimenkulün işletilmesi ve satış sonrası hizmetler de dahil olmak üzere tüm süreçlerde danışmanlık alabiliyorsunuz. Avrupa’da oturum ve çalışma iznini kapsayan Golden Visa’ya başvuru şartı olarak toplam 500 bin Euro’luk bir veya birden çok gayrimenkul yatırımı yapılması gerekiyor.

-Uluslararası düzeyde eğitim fırsatı

Google, Mercedes, Vodafone, Siemens, Fujitsu gibi global şirketlerin çeşitli yönetim birimlerini konumlandırarak yeni iş olanakları yarattığı Portekiz, uluslar arası düzeyde eğitim fırsatları ile de dikkat çekiyor. Nitelikli iş gücü anlamında dünya sıralamasında 22. olan ve Financial Times ‘Best Business Schools’ sıralamasına 2 üniversitesiyle (Catolica Lisbon ve Nova School of Business and Economics) giren Portekiz, bu alanda Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin önünde yer alıyor.

-Küresel Barış Endeksi’nde dünyanın en güvenli 3. ülkesi

Kültür yapısı, şehir manzaraları, hatta insanları ile Türk insanına yakın gelen, suç işleme oranlarının en düşük olduğu Avrupa ülkelerinden olan Portekiz, Küresel Barış Endeksi’nde ise dünyanın en güvenli 3. ülkesi olmuştur.

-Düşük maliyete yüksek yaşam kalitesi

Ucuz maliyetli yüksek yaşam konforu ile öne çıkan Lizbon, 8 ay okyanusa girilmesiyle, uygun yeme-içme ve seyahat olanaklarıyla sosyal ve kaliteli bir yaşam vadediyor. Çocuk yetiştirirken aranan sakin ve huzurlu bir çevrede, farklı spor ve kişisel gelişim alternatiflerinin uygun bedellere sunulduğu Lizbon, dünya insanı olmaya olanak sağlayan eğitim alternatiflerinden iş fırsatlarına ve sağlık hizmetlerine kadar her alanda yüksek yaşam kalitesi sunuyor.

Detaylı bilgi için;

http://www.portekizdeev.com/

The post Yurtdışı yatırımı yaparken nelere dikkat etmeli? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/genel/yurtdisi-yatirimi-yaparken-nelere-dikkat-etmeli-89398/feed 0
. http://www.nuvodragos.com/ http://www.nuvodragos.com/#respond Mon, 23 Jul 2018 11:26:47 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86642  

The post . appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
 

The post . appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
http://www.nuvodragos.com/feed 0
Nuvo Dragos’tan Yüzde 20 İndirim Avantajı Devam Ediyor https://www.emlaklobisi.com/genel/nuvo-dragostan-yuzde-20-indirim-avantaji-devam-ediyor-88062 https://www.emlaklobisi.com/genel/nuvo-dragostan-yuzde-20-indirim-avantaji-devam-ediyor-88062#respond Mon, 23 Jul 2018 11:25:54 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=88062 Maltepe’de şehrin ayrıcalıklarına bir adım yakınlıkta yükselen Nuvo Dragos’un adalar manzaralı konforlu daireleri, anında yaşamaya ve kazandırmaya hazır. Üstelik şimdi projenin konforlu yaşamın kapılarını aralayan daireleri peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajıyla satışta. Ev sahibi olmak isteyenlere önemli fırsat olan bu kampanyayı değerlendirmek için son günler…     Nuvo Dragos’un İstanbul’un en özel manzaralarından Adalar […]

The post Nuvo Dragos’tan Yüzde 20 İndirim Avantajı Devam Ediyor appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Maltepe’de şehrin ayrıcalıklarına bir adım yakınlıkta yükselen Nuvo Dragos’un adalar manzaralı konforlu daireleri, anında yaşamaya ve kazandırmaya hazır. Üstelik şimdi projenin konforlu yaşamın kapılarını aralayan daireleri peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajıyla satışta. Ev sahibi olmak isteyenlere önemli fırsat olan bu kampanyayı değerlendirmek için son günler…

 

 

Nuvo Dragos’un İstanbul’un en özel manzaralarından Adalar manzarasına hakim daireleri, yeni oluşturulan kampanyaya özel anlaşmalı bankalar üzerinden yüzde 5 peşinat, 120 ay 0.98 faiz oranı ile satışa çıktı. Yüzde 1’lik KDV avantajı sunulan projede peşin ödeme yapmak isteyenler için ise yüzde 20 indirim fırsatı veriliyor. Kısa süreliğine devam edecek ve sınırlı sayıda daire için geçerli olacak bu kampanya ile sahip olacağınız daireye, ister hemen taşının evinizin keyfini yaşayın, ister kiraya verin taksitlerinizi kira gelirinizle ödemeye başlayın. Projenin konforlu ve şık hazırlanmış muhteşem Adalar manzarasına sahip daireleri, fonksiyonel kullanım alanları ve ince düşünülmüş detayları dikkat çekiyor.  Çift banyolu daireler, geniş balkonları, yüksek tavanları, en yeni teknolojiye sahip ankastre ürünlerle donatılan mutfakları ile öne çıkıyor.

 

Bitmiş projeden konut alanlar daha karlı…

 

Hızla gelişen inşaat sektörü içinde konut yatırımcısının dikkat etmesi gereken en önemli faktör güven… Birçok ev sahibi teslim zamanı vaat edilenden farklı bir ev ile karşılaşabiliyor. Bitmiş bir projeden konut almak, kötü bir sürprizle karşılaşma riskini ortadan kaldırırken, satın alınacak evin inşaat kalitesine, sosyal olanaklarına ve çevre düzenlemesine kadar tüm ayrıntıları görme olanağı sağlanıyor. Bitmiş bir evin fiyatlandırması daha doğru yapılabiliyor. Satın alınan evin proje ruhsatına uygun yapılıp yapılmadığı gibi teknik detayları da ev alırken öğrenme şansı bulunuyor. Ayrıca satın alınan evin istenirse anında yatırıma dönüştürülüp kiraya verilebiliyor olması ve çevrede gerçekleşen kamu ve özel sektör yatırımları ile değer artışının hızlanması bitmiş projeden ev almanın artıları olarak öne çıkıyor.

 

Yaşam kalitesini yükselten proje…

 

Nuvo Dragos İstanbul Maltepe ve çevresinin en geniş sosyal alanına sahip projesi olmasıyla da yaşam kalitesini yükseltiyor. Projede tüm aile fertlerinin sıkılmadan zaman geçireceği alanlar mevcut. Hatta evcil hayvanların bile… 2726 metrekare alan üzerinde, açık ve kapalı sosyal alanlarıyla yaşam kalitesini yükselten, metropolün getirdiği streslerden uzaklaştıran, 7’den 70’e tüm sakinlerin keyifli ve eğlenceli zaman geçireceği özel bir proje. Nuvo Dragos’ta özel peysajlı geniş bahçeler, açık ve kapalı 2 adet yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahaları, fitness salonu, Türk hamamı, sauna, plates stüdyo odası, ortak kullanımlı seyir terasları, koşu ve yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları ve köpek gezdirme alanları yer alıyor. Tüm bu sosyal imkanlara İstanbul’un en özel manzaralarından Adalar manzarası da eklenince Nuvo Dragos’tan ev değil dört dörtlük bir yaşam satın almış oluyorsunuz.

 

 

Tüm ulaşım hatlarının ortasında, mükemmel lokasyon…

Tüm ulaşım arterlerine yürüme mesafesinde konumlanan Nuvo Dragos, lokasyonuyla da öne çıkıyor. Birbirine entegre deniz, hava, kara ulaşım hatlarının tam ortasında bulunan Nuvo Dragos ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. E-5 Karayolu’nun Maltepe sahili tarafında, Marmaray ile entegre Kadıköy Pendik metrosuna yaklaşık 500 metre mesafede yer alan Nuvo Dragos E5,TEM, sahil ve minibüs yolu ulaşım alternatiflerine ve Carrefour Maltepe Park AVM’ye yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Projenin yakınında Kartal Adliye Sarayı, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi önemli kamu kurumları bulunuyor. Ayrıca Nuvo Dragos çevresinde özel hastaneler, kamu ve vakıf üniversiteleri, eğlence ve alışveriş merkezleri gibi eğitim, sağlık ve sosyal hayata yönelik pek çok kurum da yer alıyor.

 

 

Detaylı Bilgi İçin:

0216 370 89 89

http://www.nuvodragos.com/

The post Nuvo Dragos’tan Yüzde 20 İndirim Avantajı Devam Ediyor appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/genel/nuvo-dragostan-yuzde-20-indirim-avantaji-devam-ediyor-88062/feed 0
. http://golden-visa.portekizdeev.com/Yatirimla-Iki-Kez-Kazanin http://golden-visa.portekizdeev.com/Yatirimla-Iki-Kez-Kazanin#respond Mon, 23 Jul 2018 11:24:56 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86979 The post . appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
The post . appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
http://golden-visa.portekizdeev.com/Yatirimla-Iki-Kez-Kazanin/feed 0
. http://www.balancegunesli.com.tr/ http://www.balancegunesli.com.tr/#respond Mon, 23 Jul 2018 11:23:07 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86281 The post . appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
The post . appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
http://www.balancegunesli.com.tr/feed 0
Bizim Hikaye Dizisi Nerede Çekiliyor? https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/bizim-hikaye-dizisi-nerede-cekiliyor-89512 https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/bizim-hikaye-dizisi-nerede-cekiliyor-89512#respond Mon, 23 Jul 2018 11:22:44 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=89512 Fox TV’nin sevilen dizisi Bizim Hikaye perşembe günleri ekranları şenlendirmeye devam ediyor. Shameless uyarlaması olarak ön plana çıktıktan sonra birçok eleştiri alan dizi, her hafta izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Peki Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor? Bizim Hikaye dizisi şehrin yoksul bölgelerinden birinde ayakta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Shameless’ın Türkiye uyarlaması olan dizi, her Perşembe […]

The post Bizim Hikaye Dizisi Nerede Çekiliyor? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Fox TV’nin sevilen dizisi Bizim Hikaye perşembe günleri ekranları şenlendirmeye devam ediyor. Shameless uyarlaması olarak ön plana çıktıktan sonra birçok eleştiri alan dizi, her hafta izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Peki Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor?

Bizim Hikaye dizisi şehrin yoksul bölgelerinden birinde ayakta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Shameless’ın Türkiye uyarlaması olan dizi, her Perşembe günü izleyenleri ekran başına kilitliyor.

bizim-hikaye

Bizim Hikaye Dizisinin Konusu Nedir?

Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor sorusuna cevap vermeden önce, dizinin konusunu ele alalım. Şehrin yoksul semtlerinden birinde yaşam mücadelesi veren bir aile ve o ailenin adeta annesi haline gelmiş en büyük çocuğu Filiz’le başlayan hikaye sürekli heyecanlı bir hal alıyor.

Alkolik babaları Fikri’ye rağmen ailesine sahip çıkan ve şikayet etmeden hayata sıkı sıkı tutunan Filiz’in yanında, bir küçüğü üstün zekalı Rahmet, onun bir küçüğü, şimdiden zorlu bir yasak aşk yaşayan Hikmet, onun bir küçüğü vicdanlı ve duygusal Kiraz, onun küçüğü Fikret ve en küçükleri 1.5 yaşındaki İsmet bulunuyor.

5 kardeşine sahip çıkıp hem annelik hem babalık yapmaya çalışan Filiz, güne ödenmemiş fatura sürpriziyle başlar. Evin geçimi, faturalar derken işten işe koşturan Filiz’in en yakın arkadaşı Tülay’ın ısrarıyla komşularının kınasına gitmesi hayatında yeni bir başlangıca neden olacaktır. O gece Filiz’in başına gelen kötü olay hayatına Barış’ın girmesine sebep olur. Bu olay sayesinde Barış ise bir süredir tekrar karşılaşmayı istediği kızın Filiz olduğunu öğrenir ve bu defa kızın hayatından öylesine geçip gitmesine izin vermez. Filiz’in hayatına karışabilmek için elinden geleni yapmaya çalışsa da, Filiz’in kolay kolay buna izin vermeyeceği açıktır.

bizim-hikaye

Bizim Hikaye Dizisinin Oyuncuları Kimler?

Dizinin oldukça zengin bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Filiz karakterini sevilen oyuncu Hazal Kaya, Barış karakterini Burak Deniz, Fikri karakterini Reha Özcan, Rahmet karakterini Yağız Can Konyalı, Hikmet karakterini Nejat Uygur, Kiraz karakterini Zeynep Selimoğlu, Fikret karakterini Alp Akar ve İsmet karakterini ise Ömer Sevgi canlandırıyor.

Bizim Hikaye Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Bizim-Hikaye

Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor sorusu son zamanlarda sıkça soruluyor. İnsanlar zevkle izledikleri dizinin seti nerede diye merak ediyorlar. Dizinin nerede çekildiğine dair başlangıçta herhangi bir bilgi bulunmuyordu, ancak bazı kaynaklarda yer alan bilgilerde İstanbul Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan Mahallesi’nde olduğunu görüyoruz.

Dizinin çekildiği yerin tam adresi: Sariyer / Emirgan Mahallesi / Ahmet Celalettin Sokak.

Bizim-Hikaye

Bizim Hikaye dizisinin yeni bölümü her Perşembe saat 20:00’de Fox TV’de yayınlanıyor.

The post Bizim Hikaye Dizisi Nerede Çekiliyor? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/bizim-hikaye-dizisi-nerede-cekiliyor-89512/feed 0
TOKİ Kayaşehir 140 Konut Kura Çekilişi Bugün! https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/toki-kayasehir-140-konut-kura-cekilisi-bugun-89519 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/toki-kayasehir-140-konut-kura-cekilisi-bugun-89519#respond Mon, 23 Jul 2018 11:22:28 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=89519 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Kayaşehir’de hayata geçirdiği 140 adet konutun kura çekilişi bugün yapılacak. Başvuru bedelini yatırıp konut alma sırası bekleyen 310 kişi arasından konut almaya hak kazanan 140 kişi belirlenecek. İstanbul Toki Kayaşehir Konutları projesinde kuralar 23 Temmuz’da çekilecek. 5819 sayılı kanun kapsamında başvuru bedelini yatırıp konut alma hakkı bekleyenler için çekilecek kura sonucu […]

The post TOKİ Kayaşehir 140 Konut Kura Çekilişi Bugün! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Kayaşehir’de hayata geçirdiği 140 adet konutun kura çekilişi bugün yapılacak. Başvuru bedelini yatırıp konut alma sırası bekleyen 310 kişi arasından konut almaya hak kazanan 140 kişi belirlenecek. İstanbul Toki Kayaşehir Konutları projesinde kuralar 23 Temmuz’da çekilecek. 5819 sayılı kanun kapsamında başvuru bedelini yatırıp konut alma hakkı bekleyenler için çekilecek kura sonucu hak sahipleri belirlenecek.

tokikayasehir

TOKİ Kayaşehir Konutları Kura Çekilişi Nerede Yapılacak?

İstanbul Kayabaşı Toki kura çekilişinde her bir konut için 1 asil ve 1 yedek alıcı belirlenecek. Kalan başvuru sahipleri de kura sıralamasına göre 2. yedek alıcı listesini oluşturacaklar. İstanbul Toki Kayaşehir kura çekilişi 2018 Toki İstanbul hizmet binası Halkalı Atakent Mahallesi, 221. Sokak, No:5 konferans salonunda yapılacak. Kura çekilişi saat 10:30’da gerçekleşecek.

 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın İstanbul Kayaşehir Projesi kapsamında yer alan 140 adet konutun kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek. TOKİ, 5819 Sayılı Kanun kapsamında, başvuru bedeli yatırıp daire almak için bekleyen vatandaşlara; İstanbul Kayaşehir Projesi’nde 1 oda 1 salon 38 adet konut (31 adeti Teslimli, 7 adeti Teslimsiz) ve 2 oda 1 salon 102 adet konut (26 Teslimli, 76 Teslimsiz) olmak üzere toplam 140 adet konut kontenjanı ayırdı. Konut bekleyen vatandaş sayısının, Kayaşehir projesinden ayrılan konut sayısından fazla olması sebebiyle projeden Konut Alma Hakkı ve hak sahiplerine denk gelen konutla kura usulüyle belirlenecek. TOKİ Kayaşehir projesindeki 140 konutun kurası yarın çekilecek.
İstanbul Kayaşehir Projesi’nde kura çekilişi her bir konut için 1 asil ve 1 yedek alıcı şeklinde yapılacak. Kalan başvuru sahipleri ise kura sıralamasına göre 2. Yedek alıcı listesini belirleyecek. TOKİ Kayaşehir Kayabaşı’nda yer alan 140 konut yüzde 12 peşin, 180 ay vadeyle satışa çıktı.
tokikayasehir

Toki Kayaşehir Ödeme Planı

Projede ilk taksit ödemesi şu şekilde gerçekleştiriliyor.
Teslimli konutlarda sözleşme imzalama tarihini takip eden ay, teslimsiz konutlarda ise teslim tarihini takip eden ay olup, ödemeler her ayın en geç 20. gününe kadar.
Kayaşehir 140 konutun kura çekilişi bugün saat 10:30’da TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nın Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.
İstanbul Kayabaşı Toki Evleri projesinde yer alan 140 konut, yüzde 12 peşin 180 ay vade ile satılacak. Sözleşme imzalama aşamasında yüzde 12 peşinat bedeli yatırılacak. Başvuru bedelleri, yatırdığı tarihten sözleşme imzalanacağı tarihe kadar Tüketici Fiyat Endeksi esas alınarak hesaplanarak konut peşinatı bedelinden düşülecek.

The post TOKİ Kayaşehir 140 Konut Kura Çekilişi Bugün! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/toki-kayasehir-140-konut-kura-cekilisi-bugun-89519/feed 0
Yabancılar Konut Yatırımı İçin Türkiye’yi Seçiyor! https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/yabancilar-konut-yatirimi-icin-turkiyeyi-seciyor-89523 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/yabancilar-konut-yatirimi-icin-turkiyeyi-seciyor-89523#respond Mon, 23 Jul 2018 11:22:08 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=89523 Türkiye yabancılar için gözde konut yatırımı merkezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Şubat 2018 itibariyle Türkiye’de yabancılara konut satışında en çok öne çıkan ilk üç şehir olan İstanbul, Antalya ve Bursa ile ilgili dikkat çekici veriler açıklandı. Konut yatırımı için Bursa en kısa sürede amortisman sağlıyor Yabancıların konut satın alırken ilk olarak tercih ettiği İstanbul’un geri dönüş […]

The post Yabancılar Konut Yatırımı İçin Türkiye’yi Seçiyor! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Türkiye yabancılar için gözde konut yatırımı merkezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Şubat 2018 itibariyle Türkiye’de yabancılara konut satışında en çok öne çıkan ilk üç şehir olan İstanbul, Antalya ve Bursa ile ilgili dikkat çekici veriler açıklandı.

Konut yatırımı için Bursa en kısa sürede amortisman sağlıyor

konutyatirimi

Yabancıların konut satın alırken ilk olarak tercih ettiği İstanbul’un geri dönüş (amortisman) süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. Antalya’da satın alınan bir konuta yapılan yatırımın, konutun kiraya verilmesi durumunda kira getirisiyle geri dönüş süresi 19 yıl iken, Bursa 18 yılda geri dönüş sağlayarak bu üç şehir içinde yatırımcısına en kısa sürede karşılayan il olarak öne çıkıyor.

İstanbul’da ortalama konut metrekare fiyatı 3 bin 983 TL

konutyatirimi

İstanbul’un satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.6 artış gösterdi. İstanbul’da ortalama konut metrekare fiyatlarının 3 bin 983 TL olarak açıklandığı raporda, İstanbul’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatının ise 298 bin 692 TL ile 497 bin 800 TL arasında olduğu tespit edildi.

Antalya’da satılık konut fiyatları arttı

konutyatirimi

Antalya’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.32 artış gösterirken, ortalama konut metrekare fiyatları da bin 985 TL olarak ortaya kondu. Antalya’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı ise 148 bin 860 TL ile 248 bin 100 TL arasında oldu.

Fiyatlar 145 bin 68 TL ile 241 bin 800 TL arasında değişiyor

Bursa’da ise satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.29 artış gösterdi. Bursa’da ortalama konut metrekare fiyatları bin 934 TL olurken, satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı ise 145 bin TL ile 241 bin 800 TL arasında açıklandı.

TÜİK verilerine göre, yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 arttı. Yabancıların gözdesi olan ilk üç şehrin ise İstanbul, Antalya ve Bursa olarak sıralandığını görüyoruz. İstanbul, ülkemizde sanayi ve ticaretin kalbini temsil eden çok önemli bir metropol. Dolayısıyla İstanbul’a her yıl olduğu gibi bu yıl da hem yabancı hem de yerli yatırımcıların ilgisi yoğun.

Turizm sektöründe de öne çıkan Antalya, yabancı konut yatırımcılarının en çok tercih ettiği illerden biri olmayı sürdürüyor. Bursa ise ekonomisi, kentsel dönüşüm ve ulaşım projeleriyle konut yatırımında yükselişini koruyor.

The post Yabancılar Konut Yatırımı İçin Türkiye’yi Seçiyor! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/yabancilar-konut-yatirimi-icin-turkiyeyi-seciyor-89523/feed 0
En Şık İç Kapı Modelleri https://www.emlaklobisi.com/dekorasyon/en-sik-ic-kapi-modelleri-89528 https://www.emlaklobisi.com/dekorasyon/en-sik-ic-kapi-modelleri-89528#respond Mon, 23 Jul 2018 11:21:44 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=89528 Ev dekorasyonunda duvarların rengi, deseni, iç cephe boyası veya alçı yapısı çok önemlidir. Çünkü evi gösteren hatta temsil eden detayların başında duvarlar gelir. Duvarların yanında belki o kadar da dikkat çekmeyen küçük yan kahramanlar vardır. Bu kahramanlar iç kapı modelleri olacaktır. Her ne kadar dekorasyon yazıları içerisinde ya da dekorasyon mağazalarında önemli bir detaymış gibi görünmese […]

The post En Şık İç Kapı Modelleri appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Ev dekorasyonunda duvarların rengi, deseni, iç cephe boyası veya alçı yapısı çok önemlidir. Çünkü evi gösteren hatta temsil eden detayların başında duvarlar gelir. Duvarların yanında belki o kadar da dikkat çekmeyen küçük yan kahramanlar vardır. Bu kahramanlar iç kapı modelleri olacaktır. Her ne kadar dekorasyon yazıları içerisinde ya da dekorasyon mağazalarında önemli bir detaymış gibi görünmese de iç kapılar en az dış kapılar ve duvar renkleri kadar önemlidir.

Evinizin çehresini belirleyecek olan bu kapılar, aynı zamanda evinizin tarzını belirler. Modern bir stil ve farklı yorumları temsil eden kapı modellerinin yanında klasikten vazgeçemeyenler için de klasik modeller vardır.

Yılın en gözde iç kapı modelleri

ickapimodelleri

Ahşap, ne mutfak dekorasyonunda ne de salon dekorasyonunda etkisini hiç bir zaman yitirmedi.  Zamanın ve trendlerin etkisinde değişen ahşap tüm zamanlara hitap eden bir malzeme oldu. Doğal olarak bu yılın trend iç kapı modellerinde tüm zamanlara hitap eden şık ve klasik ahşap kapılar yer almakta.

Kapı modelleri seçiminde size ilham verebilecek ahşap kapılar, temiz ve net çizgilerin yanında sadelik ve asalet sunuyor. Masif ahşap modelleri bulabileceğiniz gibi farklı renk ve desenlere sahip kapılar da bulmak mümkün.

Modern iç kapı modelleri

ickapimodelleri

Seksenler ve doksanlardan kalma dekorasyon fikirleri desek aklımıza ilk çift kanatlı kapılar gelir. Büyük salonların kış aylarında bir kısmını kullanmak ve ısıdan tasarruf etmek için planlanmış bu kapı modelleri günümüzde modern mimari üslubu ile yeniden yorumlanıyor. Durum böyle olunca da farklı yerlerde çok farklı kullanımları karşımıza çıkıyor. Ancak modern iç kapılar dediğimizde çok daha farklı bir tarz görüyor, desenli kapılar. Kalın ve net çizgiler ile çizilen, geometrik desenlerin soğuk ama havalı duruşunu yansıtan bu kapı modelleri günümüzde en çok tercih edilenlerden.

Yalın klasik model

ickapimodelleri

Çift kanatlı, ancak kullanımda tek kanadı sabitlenen hem görkemli ve ferahlık hissi veren hem de sade ve akıcı bir tasarım.

Fonksiyonel ve şık

ickapimodelleri

Kapı tasarımlarında dikkat edilmesi gereken tek şey estetik tarz değildir elbette. Evinizin mimari özellikleri seçmeniz gereken kapı tasarımı hakkında ipuçları verir. Modern yaşam alanlarına, mimari ihtiyaçları giderebilen, fonksiyonel olarak eve katkı sunan kapılar tasarlanıyor. Bu örnekteki ergonomik sürgülü kapı modeli de yarı açık alanlar yaratmak için şahane bir tercih.

Vintage iç kapı modelleri

ickapimodelleri

Eğer evinizin sıradanlıktan kurtulmasını ve her göreni kendine hayran bırakmasını istiyorsanız, standartların dışına çıkmalı, özel şeyler katmalısınız. Dar alanlar için özel ölçülere sahip şık kapılar tasarlatmak bunun en garantili yollarından biri. Bu kapı boşluğuna standart ölçülerde bir kapı sığabilirmiş esasında, ancak özel ölçülere göre vintage bir çift kanatlı Fransız kapı tasarlanınca her şey baştan aşağı değişmiş.

Şık bir model…

ickapimodelleri

Simetrik olmayan bir çift kanat uygulaması. Hareketli ve açılır kapanır geniş kanadın yanı sıra bir de gerektiğinde alanı genişletmek için açılabilen ama gündelik kullanımda kapalı tutulan dar kanat. Bu asimetrik duruş oldukça güzel bir dekoratif etki ortaya koyuyor.

The post En Şık İç Kapı Modelleri appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/dekorasyon/en-sik-ic-kapi-modelleri-89528/feed 0
Otel Odasına Tapu Dönemi! https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/otel-odasina-tapu-donemi-basladi-89536 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/otel-odasina-tapu-donemi-basladi-89536#respond Mon, 23 Jul 2018 11:21:18 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=89536 Turizm sektöründe yüz güldüren gelişmelerden biri de otel odasına tapu dönemi için start verilmesi oldu. Turizm gelirini büyük oranda artırması beklenen uygulama ile tahsisli oteller yatak kapasitesinin bir kısmını tapu karşılığı satabilecek. Orman arazilerinde bulunan tesisleri kapsamıyor Turizmde doping etkisi yapan, turizmcinin yüzünü güldüren değişiklik, orman arazisi üzerinde hizmet veren tahsisli otelleri içine almıyor. Yönetmelikte yapılan […]

The post Otel Odasına Tapu Dönemi! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Turizm sektöründe yüz güldüren gelişmelerden biri de otel odasına tapu dönemi için start verilmesi oldu. Turizm gelirini büyük oranda artırması beklenen uygulama ile tahsisli oteller yatak kapasitesinin bir kısmını tapu karşılığı satabilecek.

tapu

Orman arazilerinde bulunan tesisleri kapsamıyor

Turizmde doping etkisi yapan, turizmcinin yüzünü güldüren değişiklik, orman arazisi üzerinde hizmet veren tahsisli otelleri içine almıyor. Yönetmelikte yapılan değişiklik ile otellerin tahsis süresi de 49 yıla çıkarıldı. Yeni düzenlemenin, turizmde otellerin sadece dönemsel hizmet vermesinden kaynaklı gelir kaybını önlemesi bekleniyor.

İşletme sahibi, otel odasına tapu uygulaması sayesinde tesisi bütün yıl boyunca açık tutabilecek. Turizm sektörüne, 12 ay boyunca canlılık getirmesi öngörülen uygulama ile sektörden elde edilen gelirin artması bekleniyor.

Nitelikli turiste otel odasına tapu dönemi

“Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik” kapsamında önümüzdeki sezondan itibaren otel odasına tapu dönemi başlayacak. Yeni düzenleme ile otel sahibi, nitelikli yabancı yatırımcıya otel odası satışı yapılabilecek. Otel sahibi ile yatırımcı arasında yapılan sözleşme kapsamında, oda için bireysel irtifak tapusu çıkarılacak.

Yatırımcı, sahip olduğu otel odası tapusu ile odanın tüm kullanım hakkına uzun dönem sahip olacak. Yabancı yatırımcı, tapulu otel odası ile ilgili haklarını kullanmakta özgür olacak. İstediği zaman konaklayabileceği gibi üçüncü şahıslara kiraya da verebilecek.

Turizm sektöründe önemli bir adım olarak kabul edilen değişiklik ile çok sayıda yabancı turistin Türkiye’ye gelmesi ve yatırım yapması hedefleniyor. Yasal prosedür çerçevesinde satışa çıkmak için hazırlık yapmaya başlayan pek çok tesis bulunuyor. Otel odası tapusu almak isteyen yabancı yatırımcı tesislerin satışa çıkmasını bekliyor.

tapu

Hedef 4 milyar dolar

Türkiye’de nitelikli yabancı yatırımcıya satışa sunulmaya uygun 400 bin yatak bulunuyor. 100 bin yatağın bireysel irtifak tapusu için dönüştürülmesi bekleniyor. Tahsisli otel sahibi, dönüştürme kapsamında iki üç odayı birleştirerek satışa çıkarmayı hedefliyor. Bu kapsamda minimum 25 bin, maksimum 50 bin kat mülkiyet ve kat irtifak tapulu alan oluşturulması planlanıyor.

25 bin ila 50 bin kat mülkiyet ve kat irtifak tapulu otel odasının, ortalama 150 bin dolardan satışa sunulması ve turizm sektörüne 4 milyar dolar ek gelir sağlaması bekleniyor.

Yönetmelikte yapılan değişiklikten yararlanmak isteyen otel sahiplerinin 5 Aralık’a kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Tesis sahibi öncelikle tahsis süresini uzatmak için başvuruda bulunacak. Dönüştürülmesi planlanan odalar için de aynı anda başvuru yapılacak. Düzenlenen odalar bir yıl içinde satışa çıkarılacak.

 

The post Otel Odasına Tapu Dönemi! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/otel-odasina-tapu-donemi-basladi-89536/feed 0