Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com https://www.emlaklobisi.com Emlak haberleri, konut projeleri, markalı projeler,TOKİ ve kentsel dönüşüm hakkında bilgi edinebileceğiniz ve aynı zamanda emlak haberlerine ulaşabileceğiniz detaylı emlak rehberiniz. Tue, 18 Sep 2018 13:28:51 +0000 tr-TR hourly 1 Tellal Nedir? https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tellal-nedir-91911 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tellal-nedir-91911#respond Tue, 18 Sep 2018 08:22:01 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91911 Tellal nedir? Tellal bir ticari anlaşma üzerinde ya da bir alım satım uygulamasında iki tarafı bir araya getiren kişi olarak bilinmektedir. Ticari bulunmayan bir anlaşma ya da aracılık gerçekleştiren kişi kesinlikle ticari tellal olarak geçmemektedir. Tacire bağlı bulunmayan yardımcı olarak çalışmaktadır. Ticari anlaşma koşulları ya da alım satım işlemlerinde bir araya getirdiği taraflardan komisyon alarak […]

The post Tellal Nedir? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Tellal nedir? Tellal bir ticari anlaşma üzerinde ya da bir alım satım uygulamasında iki tarafı bir araya getiren kişi olarak bilinmektedir.

Ticari bulunmayan bir anlaşma ya da aracılık gerçekleştiren kişi kesinlikle ticari tellal olarak geçmemektedir. Tacire bağlı bulunmayan yardımcı olarak çalışmaktadır. Ticari anlaşma koşulları ya da alım satım işlemlerinde bir araya getirdiği taraflardan komisyon alarak çalışmaktadır. Bu yüzden dolayı da bir araya gelecek olan tarafların ikisinin de çıkarlarını en iyi şekilde gözetmek ve iki tarafa da eşit yakınlıkta olmak zorunda olması gerekmektedir. Bir tarafın çıkarlarını daha önemli görerek diğer tarafı avantajsız bırakmaması önemlidir.

tellal-nedir-emlaklobisi

Ticaret kanunu içerisinde ise ticaret işleri tellalına ilişkin olarak hükümler bulunmaktadır. Kanunun 100. Maddesinde yer alan tellal ticari mümessil, vekil ya da acente gibi bir sıfatla daimi olarak bağlı olmadan çalışması gerekmektedir. Tellallar ücret karşılığında, ticari uygulamalara ilişkin mukavelelerin yapılması sırasında taraflar arasında aracılık gerçekleştirmeyi meslek edinmiş olan kimse olarak tanımlanmaktadır.

Tellal Hakları Nelerdir?

tellal-nedir-emlaklobisi

Tellalın en önemli hakları arasında ücret yer almaktadır. Ücret almamış olan bir tellal vekil olarak sayılmaktadır. Bununla beraber ticari tellallar masrafları isteme hakkını da elde etmektedir. Tarafları bir araya getirmesi sırasında yapılacak olan masrafların sözleşme üzerinde geçmesi durumunda tellal bu masrafların ödenmesini isteme hakkını bulundurmaktadır.

Tellal tutarın tahsile edilmesine ya da alım satımı uygulanacak olan eşyanın teslim alınmasına yetkisi bulunmamaktadır. Tellal yer aldığı işlerde ise yevmiye defteri tutması gerekmektedir. Ayrıca tellalın aracı olarak yer aldığı ticari uygulamalarda numune söz konusu olması durumunda tellal bu numuneyi iş durumu bitinceye ya da taraflardan biri vazgeçinceye kadar saklaması gerekmektedir.

Simsar-Tellal Nedir?

tellal-nedir-emlaklobisi

Simsarlık, taraflar içerisinde bir sözleşme kurulması durumunun hazırlanmasını ya da kurulmasına aracılık etmeyi üstlenen kişilerdir. Simsar-tellal ve bu sözleşmenin kurulması durumunda ücrete hak kazandığı sözleşmedir. Özellikleri ise şu şekildedir;

  • TBK’de düzenlenmiştir.
  • Aracılık üzerinde görev almaktadır
  • Simsarlık sözleşmesi şekle tabi bir kural olarak yer almamaktadır. Bununla beraber taşınmaz simsarlığında sözleşmelerin her zaman yazılı şekilde yapılması gerekmektedir.
  • Kanunlara göre simsarın taciri temsil yetkisi yer almamaktadır.
  • Simsar ile tacir arasında yer alan ilişki acenteden farklı şekildedir.
  • Simsar, sözleşmenin kurulması durumunda ücrete hak kazanmaktadır. Bu alanda komisyoncudan ayrılmaktadır.
  • Kural olarak Simsar yapmış olduğu masrafları isteyememektedir. Aksi kararlaştırılabilir.

Tellallık Hizmetinin Tarihçesi

Bir haberi çarşı pazar dolaşarak bağırarak halka duyuracak ya da satılacak bir malın alım satımında aracılı olarak yardımcı olan kişilere dellal adı verilidir. Arapça’da delâlet (yol gösterme) kökünden gelen dellal ve bazı hadislerde geçen simsar kelimesi de Hz. Peygamber devrinden beri yaygın olarak kullanılıyordu. İslâm dünyasında ticarî işlemlerden baştan beri dellâllann varlığı bilinmektedir. Erkek dellâllar ile beraber haremlere girip mal satan kadın dellâllar da yer alıyordu. Günümüzde tellallık hizmeti hukuk kuralları üzerinden verilmektedir.

The post Tellal Nedir? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tellal-nedir-91911/feed 0
Esma Sultan Yalısı https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/esma-sultan-yalisi-92001 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/esma-sultan-yalisi-92001#respond Tue, 18 Sep 2018 08:18:10 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=92001 Neo klasik bir tarzda inşa edilen Esma Sultan Yalısı Ortaköy’de bulunur. Yalı Abdülaziz tarafından yaptırılır. On dokuzuncu yüzyılda Abdülaziz kızı Esma Sultan için bu yalıyı inşa ettirir. Bu nedenle de o günden beri yalının adı Esma Sultan Yalısı olarak anılır. Esma Sultan dönemin en gösterişli kadınlarından biridir. Son derece süslü ve bakımlı olması ile bilinir. […]

The post Esma Sultan Yalısı appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Neo klasik bir tarzda inşa edilen Esma Sultan Yalısı Ortaköy’de bulunur. Yalı Abdülaziz tarafından yaptırılır. On dokuzuncu yüzyılda Abdülaziz kızı Esma Sultan için bu yalıyı inşa ettirir. Bu nedenle de o günden beri yalının adı Esma Sultan Yalısı olarak anılır.

Esma Sultan dönemin en gösterişli kadınlarından biridir. Son derece süslü ve bakımlı olması ile bilinir. Bu nedenle de babası Abdülaziz kızına en güzel yalıyı yaptırmak ister. Esma Sultan bu yalıda her zaman toplantılar yaparak misafirlerini ağırlar.

Esma sultan 16 yaşına geldiğinde evlendirilir. Çerkez Mehmet Paşa ile evlendirilen Esma Sultan’a bu yalı babası tarafından hediye edilir. Esma Sultan ölene kadar da bu yalı içerisinde yaşar. Yalının da adı bu nedenle Esma Sultan Yalısı olarak bilinir.

esma-sultan-yalisi-emlaklobisi

Esma Sultan Yalısı Hakkında Bilgi

Esma Sultan 1873 yılında dünyaya gelir. O dönem padişahın kullandığı Dolmabahçe Sarayında doğar. Abdülaziz tahta iken hep Dolmabahçe Sarayında yaşar. Ancak 1877 yılında Abdülaziz tahtan indirilir. Bunun üzerine de Esma Sultan daha bilgili olması ve devlet adına yetiştirilmesi için Yıldız Sarayı’na alınır. Burada Abdülhamit’in hareminde eğitilir. 16 yaşına geldiğinde ise Çerkez Mehmet Paşa ile evlenir. Esma Sultan Yalısı hakkında bilgi edinirken önceden bu yalının Tırnakçı Yalısı adı ile anıldığına ulaşılır. Esma Sultan’a hediye edildikten sonra da yalı Esma sultan Yalısı olarak anılmaya başlanır.

Esma Sultan ölümüne kadar yalıda kendisi yaşar. Öldükten sonra da yalı II. Abdülhamit’in kızı Cemile Sultan’a verilir. Cemile Sultan’da ölene kadar bu yalıda yaşadıktan sonra yalı kendi kızına geçer.

esma-sultan-yalisi-emlaklobisi

Esma Sultan Yalısı uzun yıllar boyunca Osmanlı Hanedanlığına ait kalır. Daha sonra ise Yalı Rum Okulu olarak kullanılır. 1918 yılından 1922 yılına kadar Rum Okulu olarak eğitim veren yalı daha sonra da tütün deposuna dönüştürülür. Bu sırada yalı da sürekli olarak el değiştirir. El değişikliği sırasında da kömür deposu, marangozhane gibi pek çok farklı amaç olarak kullanılır.

Son olarak 1990 yılında el değişir. Marmara Oteller Zinciri, Esma Sultan Yalısı’nı satın alır. Bu satın alma ile birlikte de Esma Sultan Yalısı geniş çapta bir tadilata uğrar. Bu aşamadan sonra da bar ve restoran olarak kullanılmaya başlanır. Esma Sultan Yalısı kullanımı günümüzde daha çok organizasyonlara ev sahipliği yapacak şekildedir.

Mimarisi

Deprem ve yangın nedeni ile pek çok defa hasara uğrar. Her defasında da hasar sonucunda yeniden onarılır. Bu nedenle de mimarisi hakkında net bir bilgiye sahip olmak söz konusu değildir. Ancak bu noktada yapılan çalışmalar yalının Osmanlı mimarisi tarzında inşa edildiğini de ortaya çıkarır.

 

The post Esma Sultan Yalısı appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/esma-sultan-yalisi-92001/feed 0
Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi Özel Röportajı https://www.emlaklobisi.com/dekorasyon/art-design-yonetim-kurulu-baskani-turgay-terzi-90772 https://www.emlaklobisi.com/dekorasyon/art-design-yonetim-kurulu-baskani-turgay-terzi-90772#respond Tue, 18 Sep 2018 08:18:01 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=90772  Kişiye özel mobilya tasarımı konusunda iyi bir konumda olan Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi ile röportaj gerçekleştirdik. Detaylar röportaj videomuzda:    Art Design nedir kısaca anlatır mısınız bize?  Art Design 90’lı yıllarda kurulan bir firma. Aile şirketimiz. 90’lı yıllarda gıda sektöründen mobilya sektöründe kişiye özel tasarım yapma fikrine açık olarak hissettik. O dönemlerde […]

The post Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi Özel Röportajı appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
 Kişiye özel mobilya tasarımı konusunda iyi bir konumda olan Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi ile röportaj gerçekleştirdik. Detaylar röportaj videomuzda: 

 

Art Design nedir kısaca anlatır mısınız bize?

 Art Design 90’lı yıllarda kurulan bir firma. Aile şirketimiz. 90’lı yıllarda gıda sektöründen mobilya sektöründe kişiye özel tasarım yapma fikrine açık olarak hissettik. O dönemlerde mobilya sektöründe işler standart ilerliyordu. Bu konuda açık görüp mobilya  sektörüne geçiş yaptık. 90’lı yıllardan beri devam ediyoruz. Aile şirketiyiz.  Yönetim kurulu başkanı olarak ben görev alıyorum.

İki tane mağazanız var. Çizgileriniz oldukça farklı. İki mağazanın da birbirinden farklı çizgileri var. Art Design kimlere hitap  ediyor? Ne tarz mobilyalar üretiyor?

Art Design kişiye özel tasarım yapıyor. Tasarım anlamında güçlü hizmet almak isteyen her kişiye hitap ediyor.  Bizde seri üretim yok.  Öncelikle amacımız tasarım ürün yapmak.  Tasarım yapmadan gelebileceğimiz nokta sınırlı o yüzden biz tasarım noktasına çok önem veriyoruz.  Firma bünyesinde 5 tane iç mimarımız var. Her müşterimizin evine,  alanına, iş yerine, fabrikasına özel tasarım yapıyoruz ve bu tasarımları üretip anahtar teslim teslim ediyoruz. Hedef kitlemizde bir daralma yok. Önemli olan tasarım istemesi. Dediğim gibi 90’lı yıllardan beri  tasarım noktasına çok önem veriyoruz. Sektörde bu konuda öncü firmalardan bir tanesiyiz. O yıllarda çok eleştiri almıştık. Neden hali hazırda devam eden bir düzeni bozuyorsunuz? Şeklinde.  Ama geleceğin bu  olduğu belliydi. Dünyada mobilya sektörünün geldiği noktada İtalya tasarım ve kaliteyle birinci sırada. Bizim burada en büyük eksiklerimizden biri tasarım konusunda çok zayıftık. 

İki mağazanızda Modoko da olmasına rağmen tüm Türkiye’ye hatta yurtdışına çalışıyorsunuz. Nerelere bugüne kadar çalışma yaptınız?

Dünyada da birçok noktaya ulaştık. Uzakdoğu’dan Amerika’ya kadar her yere ürün yapıyoruz. Özel ve iyi bir şey yaptığınız zaman insanlar bir şekilde sizi buluyor ve ulaşıyor.  Ortadoğu ve Arap Yarımadası’na daha ağırlıklı çalışıyoruz. Yurtiçinde zaten her yere ürün yapıyoruz.  Her kişinin evine özel tasarım yaptığımız için insanlar buraya geldiğinde her ihtiyacına karşılık bulabiliyor.  Farklı alanlardan alım yapmak zorunda kalmıyorlar. İstediği renk ve ölçüde tasarlanıyor. Biz ürünü A’dan Z’ye, dış cephesini, peyzajını , havuzuna kadar yapıp teslim edebiliyoruz. Bir müşterimiz sadece ürün aldı fakat evinde farklı dokunuşlar istedi. Onu da yapabiliyoruz.

Art Deco ve Luxury Modern tarzınız öyle değil mi?

Aslında showroomlarımız bu alanda yoğunlaşmış durumda ama yapmadığımız hiçbir alan yok. Ama özellikle şu yeni dönemde luxury modern  mağazamız açılalı birkaç ay oldu. Bu konuda iyi tepkiler alıyoruz. Talep çok fazla. Çünkü burada farklı metaryelleri bir arada kullanıyoruz.  Ahşaplla beraber lake cilalarla beraber metalleri, aynaları beraber kullanıyoruz.  Bu çok fazla görülen bir tarz değil. Bu tarzda tabiki çok kullanılmayan ve güzel ambiyansı olan ürünler  olduğu için bu noktada ağırlığımız luxury modern tarzı. Son birkaç ayda biraz daha fazla.

 Bu tarzı biz inşaat firmalarının örnek dairelerinde çok görmeye başlamıştık. Bu anlamda yaptığınız ürünler çok fazla diye tahmin ediyorum. 

Tabii ki. İyi sitelerde, iyi mekanlarda örnek daireler yapıyoruz çünkü inşaat firmaları için şöyle bir durum oluyor; örnek dairelerdeki mekan tasarımı onlar için çok önemli.  İnşaatın kalitesi ve standardıyla içerideki mekan tasarımı birbirini tutmalı.  Hedef kitlenin orada istediğini görebiliyor olması lazım. Bu anlamda bu tarz ürünler gelecekte de devam  edecek diye düşünüyorum.

 Üretim yapan sektörler genelde geç adapte olurlar. Bu her alanda böyle.  Sadece mobilya alanında değil. Günümüzde her geçen gün dairelerin metrekareleri küçülüyor. Buna karşılık sosyal tesisler yapılıyor. Arsa fiyatlarınında artmasıyla daha küçük metrekarelere ayrıldığını görüyoruz. Bu anlamda sizin çok daha avantajlı olduğunuzu düşünüyorum ben. Kişiye özel  tasarım yapmanız her metrekaresinin değerlendiriliyor olması anlamında.  Bu da size olan talebi her geçen arttıyordur.

Her mekanın kendi  içinde bir havası var. Metrekarenin küçük veya büyük olması ile birlikte her mekanın içine bir şekilde mobilya koyabilirsiniz ama o mekanın hak ettiği, istediği dokuyu oraya verebildiğiniz sürece sonuç  güzel çıkar. Mekanın büyüklüğü, küçüklüğü  çok bağlantılı değil. Bizim özelliğimiz tabii ki seri üretim yapan firmalara göre evindeki metrekare ne olursa olsun o ölçülerde üretebiliyoruz. Çözümler buluyoruz. Metalde seperasyonlar yapabiliyoruz.  Artık yemek bölümleri ile oturma bölümleri çok birbirine girmiş durumda.  Biz salonun ortasında metalden, camdan, aynadan seperasyonlarla beraber tv ünitesi olarak kullanabildiğimiz bir sürü argümanımız var. Bunları kullanarak insanların evi biraz daha rahat kullanmasını sağlıyoruz. Bu da insanları oldukça memnun ediyor.  Hatta yakın zamanda yaptığımız bir çözüm vardı. Binadaki herkes aynı çözümü almak için bize geldi. Bizimde öyle bir alışkanlığımız yok. Bir mekana yaptığımızı başka mekana yapmıyoruz.  Diğer insanları geri çevirmek zorunda kaldık maalesef.

Peki, her sektörün bir modası var. Mobilyanın da doğal olarak bir modası oluyor. Siz ne kadar kişiye özel tasarım yapsanız da belli renkler, belli modeller biraz daha ön planda oluyor. Bu dönemin modası nedir? Özellikle renk ve tarz konusunda.

 Her dönemin tabii ki öne çıkan renkleri var ama bunun dışında tabii ki özgür seçim söz konusu.  Her zaman insanları mutlu edecek, zevklerin göre seçimler yapabiliyoruz.  Bu sene özellikle renk ve dokularda biraz daha dokulu ürünler  yani düz materyal yerine kumaşlarda dahi biraz daha dokulu ve kendinden desenli, geometrik ürünler kullanılıyor.  Geometrik desenliler geçtiğimiz yıllarda da vardı ama özellikle 2018 de kendinden dokulu, deseni olmayan ama dokudan dolayı ön plana çıkan kumaşlar ön planda. Renk olarak da bu sene mavi  çok gördüğümüz bir renk.  Onun dışında pembe çok fazla kullanılıyor. 2018 de böyle bir geçiş olacak sanırım.  

 İki mağazanızda Anadolu Yakasında. Birçok yerden talep olduğunu biliyoruz size. Mağazaların  sayısının artması yönünde kısa veya orta vadeli en azından plan aşamasında düşünceleriniz var mı?

Önceki yıllarda bu anlamda çok hedefimiz yoktu çünkü yaptığımız çok özel ve zor bir iş. Burada standart ve kaliteyi bozmamak çok önemli bir nokta. Herkes burada evindeki en ince detaya kadar konuşup özel bir hizmet alıyor. Yani yatak odasının köşesindeki kulpun detayından tutun da  cilanın tonuna , koltuğun kenarının yuvarlanmasına yada düz olmasına kadar bir sürü detay söz konusu.  Bizimde önceliğimiz tasarım ve kalite. Özel tasarım özel üretim demek. Bunu düşürmemek çok kolay değil.  Bu yüzden öyle bir hedefimiz yok. Fakat son yıllarda bu talebe cevap vermek zorundayız.  Avrupa yakasında 2018 sonuna 2019 başına kadar bir showroom açmayı düşünüyoruz. Bunu açarken bizim bozamayacağımız şey, bugünkü hizmet ve standardın aynısı devam ettirmek. Müşteri memnuniyetimiz çok yüksektir. Bunu kaybetmek istemiyoruz çünkü biz bu noktaya bunlar sayesinde geldik. Doğru tasarım ve doğru kaliteyle insanları memnun bıraktık.  Memnun bıraktıkça talep bizim hayal ettiğimizin de üzerine çıktı. Bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceğiz.

The post Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi Özel Röportajı appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/dekorasyon/art-design-yonetim-kurulu-baskani-turgay-terzi-90772/feed 0
Angelina Jolie’nin Evi https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/angelina-jolienin-evi-91981 https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/angelina-jolienin-evi-91981#respond Tue, 18 Sep 2018 07:47:28 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91981 Angelina Jolie’nin evi kendisi gibi göz kamaştırıcı! Altı çocuğu ile birlikte Bryan Singer’ın Malibu’daki 409 metrekareye sahip, 4 yatak odalı, 4 banyolu ve banyoya sahip 1 misafir odalı evini kiralayan Angelina Jolie, ani bir kararla California’ya taşındı. Malibu’da yüzme havuzu ve spor salonuna sahip rüya evi bırakan Jolie’nin yeni evi, eskisinin neredeyse iki katı ve […]

The post Angelina Jolie’nin Evi appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Angelina Jolie’nin evi kendisi gibi göz kamaştırıcı! Altı çocuğu ile birlikte Bryan Singer’ın Malibu’daki 409 metrekareye sahip, 4 yatak odalı, 4 banyolu ve banyoya sahip 1 misafir odalı evini kiralayan Angelina Jolie, ani bir kararla California’ya taşındı.

Malibu’da yüzme havuzu ve spor salonuna sahip rüya evi bırakan Jolie’nin yeni evi, eskisinin neredeyse iki katı ve daha ucuz olmasıyla öne çıkıyor. California’ya neden geldiği hakkında yorum yapmayan Angelina Jolie, ikizleri Vivienne ve Knox,  Shiloh, Zahara,  Pax ve Maddox ile oldukça mutlu görünüyor.

Angelina, Denise Richards’ın eski evini kiraladı

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

Angelina, aylığı 95 bin dolar ( 596 bin lira) olan Malibu’daki evinden Denise Richards’ın California Hidden Hills’de yer alan mülküne taşındı. Evini 7.749 milyon dolar olarak satışa çıkaran Richards, evi aylığı 30 bin dolara Angelina Jolie’ye kiraladı.

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

Eski bir Bond kızı olan Denise Richards, aynı zamanda aktör Charlie Sheen’in de eski eşi olarak tanınıyor. Sekiz banyoya sahip olan evin altı yatak odası var.

Evin bahçesinde 2 yüzme havuzuna ek olarak yapay bir mağara bulunuyor. Bahçede bulunan bu mağara eve mistik ve gizemli bir hava veriyor.

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

2008 yılında Hidden Hill’deki evinden taşınan Richards, evde köklü değişiklikler yapmış. Eski hali ile şimdiki hali arasında büyük farklılıklar olan ev şöminesi, kırmızı koltukları ve katedral tavan aydınlatmaları ile muhteşem görünüyor.

Dağ manzarasına sahip olan evin bahçesi yemyeşil çimlerle kaplı. Ayrıca evin bir de plaj girişi bulunuyor. Evin içinde yer alan bar ise gece kulubüne benzer tasarımı ile sıra dışı bir görünüm sergiliyor.

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

Kırmızının Asilliği…

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

Angelina Jolie’nin yeni evinde dikkat çeken ilk nokta tavandan yerlere kadar uzanan kırmızı kadife perdeler. Şarap tadım odasına sahip olan evde, dev bir avize ile süslenen 10 kişilik yemek odası bulunuyor. Paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak yapılmış özel gurme mutfağı ise şıklığı ile dikkatleri üzerine topluyor.

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

Giyinme odasında yer alan şömine, odaya şirin bir hava katarken; beyaz halı ile kaplı yatak odası insana huzur veriyor. Evin dışında bulunan yazlık alan ise barbekü partilerine ayrılmış.

Angelina Jolie’nin Banyolarından Biri…

angelina-jolienin-evi-emlaklobisi

 

The post Angelina Jolie’nin Evi appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/angelina-jolienin-evi-91981/feed 0
Müşterek Arsa Ne Demektir? https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/musterek-arsa-ne-demektir-91967 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/musterek-arsa-ne-demektir-91967#respond Tue, 18 Sep 2018 07:45:25 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91967 Müşterek Arsa Ne Demektir? Ülkemizde özellikle mirasçılık sisteminden dolayı çeşitli arsalarda müşterek tabu durumu olabilmektedir. Müşterek tapu, 2 veya daha fazla kişinin, fiilen bölüşmedikleri veya yasal olarak bölüşmelerine imkân olmayan arsalarda her birinin belirli payla üzerinden hakları olduğunu gösteren tapuya deniyor. Müşterek tabu konusu ile ilgili olan mülkiyetin; 2 veya daha fazla kişiye bağı ya […]

The post Müşterek Arsa Ne Demektir? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Müşterek Arsa Ne Demektir? Ülkemizde özellikle mirasçılık sisteminden dolayı çeşitli arsalarda müşterek tabu durumu olabilmektedir. Müşterek tapu, 2 veya daha fazla kişinin, fiilen bölüşmedikleri veya yasal olarak bölüşmelerine imkân olmayan arsalarda her birinin belirli payla üzerinden hakları olduğunu gösteren tapuya deniyor.

Müşterek tabu konusu ile ilgili olan mülkiyetin; 2 veya daha fazla kişiye bağı ya da mira yolu ile kalması ve bu kişilerin bu mülkiyet üzerinden iştirak halinde sözleşme yapması ile ortaya çıkan bir durumdur. Özellikle mülkiyetin toplu olarak daha değerli olduğu durumlarda yapılan bir işlemdir.

musterek-arsa-emlaklobisi

Müşterek tabu ile ilgili tüm gelir ve diğer kara verme mekanizmalarına herkes tabu üzerindeki payı oranında katılmakta ve pay almaktadır. Eğer böyle bir yüzdelik pay anlaşması yok ise mülkiyet üzerinde kaç kişinin hakkı varda eşit bir pay sistemine tabi tutulmaktadır.  Müşterek arsa çeşitlerinde yasal olarak payı olan herkesin, kendi payı üzerinde kendi tasarrufunu gerçekleştirme, payını başkasına devretme, bağışlama, ya da belirli bir kredi karşında rehin etme hakkında sahiptir. Burada diğer paydaşların bunu engelleme ya da reddetme gibi bir yasal hakları bulunmamaktadır.

Fakat burada istisnai bir yasal durum bulunmaktadır. Eğer pay sahibi payını üçüncü bir şahsa satacak ise diğer pay sahiplerinin bedelini ödemek kaydıyla öncelik hakkına sahiptirler  Müşterek mülkiyet, pay sahiplerinin biri ve birkaçının rızai temlik, cebri icra yoluyla satış ve terk ile son bulmaktadır. Tüm pay sahipleri için ise müşterek hak sahibi olunan malın çeşitli sebeplerle yok olması, temlik olması, kamulaştırılması, cebri icra ile satışı, rızai veya mahkeme kararı tamamı ile son bulabilmektedir. Ve kişilerin buna karşı engelleme hakları bulunmamaktadır.

Müşterek Arsa Almanın Sakıncaları Nelerdir?

musterek-arsa-emlaklobisi

Müşterek arsa almanın sakıncaları bulunmaktadır. Özellikle yatırım amaçlı alınan bu arsalarda görülen en önemli sorunların başında diğer hak sahipleri ile olan anlaşmazlıklar ve bazılarına hiçbir suretle ulaşılamaması durumudur. Çünkü bu tür arsalarda tüm pay sahiplerinin onayı olmadan toplucu arsanın değerlendirtmesi yapılamamaktadır. Burada tüm pay sahiplerinin onayı oldukça önemlidir. Ve bu tür durumlarda anlaşmazlıklar ya da kişilerin bu durumu kendi lehlerine kullanma çabaları en çok görülen sorunların başında gelmektedir. Bu sebeple müşterek arsa alımı yerine bireyse arsa alımı çok dama mantık ve sorunsuz olmaktadır.

İzale-i Şuyu Davası Açma Hakkı

musterek-arsa-emlaklobisi

Bu tür müşterek tapuların olduğu durumlarda kişilerin mağdur olmaması amacıyla yasalarca bazı düzenlemeler yapılmaktadır. Bunlardan en önemlisi İzale-i şuyu davası açma hakkıdır.

İzale-i şuyu davası mahkeme tarafından mülk ile ilgili tarafların bilgilendirilmesi, gayrimenkulün bedelinin mahkemece belirlenmesi ve icra yolu ile gayrimenkulün satışını gerçekleştirilerek gelirin kişilere payları oranında dağıtılması işlemidir. Hisse bu aşamada hak sahiplerinde sadece biri bile bu davayı açabilme hakkına sahiptir.

 

 

 

The post Müşterek Arsa Ne Demektir? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/musterek-arsa-ne-demektir-91967/feed 0
Tekirdağ Şehir Hastanesi https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tekirdag-sehir-hastanesi-91985 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tekirdag-sehir-hastanesi-91985#respond Tue, 18 Sep 2018 07:44:14 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91985 2019 yılında tamamlanması planlanmakta olan Tekirdağ Şehir Hastanesi bölgede oluşan sağlık taleplerini karşılayacak kapasite ile hizmeti açılacak. Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde hizmete açılması planlanan şehir hastaneleri özellikle hastaların daha iyi ve konforlu ortamlarda tedavi edilmesini sağlamak amacı ile hazırlanıyor. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan projelerde kamu ve özel işbirliği ile çalışma yapılıyor. Daha iyi koşullarda […]

The post Tekirdağ Şehir Hastanesi appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
2019 yılında tamamlanması planlanmakta olan Tekirdağ Şehir Hastanesi bölgede oluşan sağlık taleplerini karşılayacak kapasite ile hizmeti açılacak. Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde hizmete açılması planlanan şehir hastaneleri özellikle hastaların daha iyi ve konforlu ortamlarda tedavi edilmesini sağlamak amacı ile hazırlanıyor. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan projelerde kamu ve özel işbirliği ile çalışma yapılıyor. Daha iyi koşullarda ve ileri teknolojiyle tedavi uygulanabilmesi için hazırlanan hastane projeleri buna uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

tekirdag-sehir-hastanesi-emlaklobisi

İnşaat çalışmalarına başlanmış olan hastanelere 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Aralıksız şekilde devam etmekte olan inşaat çalışmalarının 2019 yılının sonunda tamamlanması planlanırken aynı şekilde hastanenin açılması da heyecanla bekleniyor.

Bölgede hizmete başlayacak olan hastanenin özellikle en büyük hastaneler arasında bulunması söz konusudur. Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde gerçekleştirilmekte olan çalışmalar kapsamında tam teşekküllü hizmet verecek olan hastanelerden biridir.

Tekirdağ Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

Tekirdağ’da hizmete açılacak olan Tekirdağ Şehir Hastanesi yatak kapasitesi özellikle bölgede oluşan hasta taleplerini ve aynı zamanda çevre illerdeki hastaların taleplerini karşılayacak şekilde belirleniyor. Toplamda bakıldığında 480 yataklı olarak hizmete açılacak olan hastane aynı zamanda 128 poliklinik ile hizmet verecek.

171.609 metrekarelik alan üzerine inşa edilmekte olan hastanenin içerisinde 125 poliklinik, 16 ameliyathane bulunacak. 50 bin metrekarelik kapalı otoparkın yanı sıra 1660 araçlık otopark kapasitesine sahip olacak. Tamamen yeni teknolojiyle donatılacak olan hastane sahip olduğu güçlü altyapı sayesinde hastaların en iyi şekilde tedavi edilmesini sağlayarak hizmet verecek.

Tekirdağ Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

tekirdag-sehir-hastanesi-emlaklobisi

Tekirdağ’da faaliyete geçecek olan Tekirdağ şehir hastanesi ne zaman açılacak? Hastanenin nerede olduğu özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Hastanenin inşaat çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Yapılan çalışmalar kapsamında 2019 yılının sonuna doğru hizmete açılması bekleniyor.

Türkiye genelinde devam etmekte olan şehir hastaneleri projeleri kapsamında yer alan hastanelerden biridir. 2019 yılının sonuna doğru tamamlanması planlanan proje sayesinde Tekirdağ’da özellikle gerçekleştirilecek olan açılışın ardından tam teşekküllü hizmet vermesi planlanıyor. Hastane içerisinde kullanılan ileri teknoloji hasta tedavilerinin daha iyi koşullarda gerçekleştirmesini sağlayacak.

Tekirdağ Şehir Hastanesine Nasıl Gidilir?

Hastanenin açılmasıyla birlikte gündeme gelecek olan Tekirdağ Şehir Hastanesi ulaşım konusu merak edilen konular arasında yer alıyor. Hastanenin yanı sıra devam etmekte olan hızlı tren çalışmaları da özellikle hastaneye ulaşım sağlamak isteyenlere kolaylık sağlayacak şekilde düzenleniyor. Kısa süre içerisinde ulaşım sağlamak isteyenler için şehir içi veya şehir dışı ulaşım seçenekleri değişebilir.

Merkezi konumda yer alacak olan hastane sahip olduğu sistemler sayesinde gerçekleştirilecek olan tedavilerin en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak. Kamu ve özel işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında aralıksız şekilde çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından hastane hizmete açılacak.

 

 

The post Tekirdağ Şehir Hastanesi appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tekirdag-sehir-hastanesi-91985/feed 0
Yunan Adaları https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/yunan-adalari-91296 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/yunan-adalari-91296#respond Mon, 17 Sep 2018 06:38:47 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91296 Eşsiz bir deniz ve kum dendiği anda akla Yunan Adaları geliyor. Aşağıda adalara dair tüm detayları bulabilirsiniz. 1- Uzonun Membaı: Lesvos (Midilli Adası) Orijinal ismi Lesvos olan adaya ulaşım Balıkesir – Ayvalık’tan kalkan feribotlar ile sağlanabilir. Uzonun membaı olarak da bilinen Yunan Adaları içinde tercih edilen ve turist alan bir adadır. Adada 11 farklı uza […]

The post Yunan Adaları appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Eşsiz bir deniz ve kum dendiği anda akla Yunan Adaları geliyor. Aşağıda adalara dair tüm detayları bulabilirsiniz.

1- Uzonun Membaı: Lesvos (Midilli Adası)

1- Uzonun Membaı: Lesvos (Midilli Adası) ile ilgili görsel sonucu

Orijinal ismi Lesvos olan adaya ulaşım Balıkesir – Ayvalık’tan kalkan feribotlar ile sağlanabilir. Uzonun membaı olarak da bilinen Yunan Adaları içinde tercih edilen ve turist alan bir adadır. Adada 11 farklı uza üretilmektedir. Ayrıca sene içinde kendilerine özgü yapılan uzolar için festivaller düzenlenmektedir.

Ada merkezinde Mitilini’de Agios Therapulos Kilisesi ve Yeni Camii bulunuyor. Eski limanda yer alan Osmanlı Çarşısı’nı da gezebilirsiniz. Hem tarihi hem de eğlenceli bir gezi olması bu şekilde mümkün olacaktır. Ayrıca Ayasos, Molivos ve Petra da bu adada görülmeye değer yerler arasında.

Adanın güney kısmında ise minik sokaklara sahip olan Plomari var. Burada yemek yiyebileceğiniz eğlenceli yerler de bulunuyor. Tatil için Yunan Adaları içinde ön plana çıkmış olan Uzonun Membaı adasını tercih edebilirsiniz.

2- Chios (Sakız Adası)

2- Chios (Sakız Adası) ile ilgili görsel sonucu

Gidebileceğiniz yerler arasında Yunan Adaları Chios adası da bulunuyor. Orijinal ismi Chios olan adanın genel olarak sakız adası şeklinde bilindiğini söyleyebiliriz. Bunun sebebi adada çokça sakız ağacının bulunmasıdır. Ağaçlar güneyde sakız salgılamaktadır. Sakıza bu bölgede mastika deniyor. Damla sakızının ülkeye özgü aroması ile servis edilmesi mümkün. Sabunlarda kullanıldığına da şahit olabilirsiniz.

Adada çokça restoran ve kafe bulunuyor. Minik ve şirin dükkânlarda pek çok hediyelik eşya seçeneği göreceksiniz. Deniz kenarında dizilmiş olan kafelerde keyifli zaman geçirebilirsiniz. En çok ziyaret edilen alanlardan biri ise UNESCO tarafından dünya mirasları arasında gösterilmiş olan Nea Moni Manastırıdır.

3- Samos (Susam Adası)

3- Samos (Sisam Adası) ile ilgili görsel sonucu

Samos Adası, Sisam Adası olarak biliniyor. Kuşadası’nın karşısında yer alıyor. Samos kasabasında tepelere doğru beyaz Rum evlerinin olduğunu göreceksiniz. Burada ünlü Yunan heykeli ve ana tanrıça olarak nitelendirilen Hera Tapınağı bulunuyor.

İkinci olarak mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Pythagorio bulunuyor. Antik Çağ’ın ünlü matematikçisini Vathy’den 14 km gelerek görebilirsiniz. Ayrıca eski çağlarda yapılmış olan ilk tünellerden biri olan Eupalinos Tünelini de ziyaret etmelisiniz. 2.500 yıl önce su götürmek üzere oyulmuş olan bu dağ, Samos’a gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında.

Tatilin tadını ise Susam Adası sahilleri arasında yer alan Lamonakia, Tsambu ve Tsamadu gibi plajlarda çıkarabilirsiniz. Denizin tadını çıkarmanız için bu plajların oldukça keyifli zaman geçirmenize olanak tanıyacağını bilmelisiniz.

4-  Kos (İstanköy Adası)

4- Kos (İstanköy Adası) ile ilgili görsel sonucu

Bodrum’a yakın olan Kos, tarihi mekan ve plajları ile adından söz ettiren adalardan. Modern tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat’ın memleketi oalrak da geçiyor. Burada gezmeniz gereken yerler arasında Neratzia Kalesi bulunuyor. Ayrıca eski çağlarda hastane olarak kullanılmış olan Asklepion Harabeleri de görmeniz gereken yerler arasında. Tarihi anlamda oldukça zengin olarak Kos İstanköy Adası tarih severler için en doğru seçim.

Loziya Camisi, Defterdar Camisi de gezilebilir. Buralarda Osmanlı Devleti’nin izlerini yakından görebilirsiniz. Bara dönüştürülmüş olan Hammam’da eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Denize girmek istiyorum diyenler için ise Kefalos Koyu, Sunny Beach, Parsdise Beach pek çok plaj ve koy bulabilirsiniz.

5- Rodos Adası

5- Rodos Adası ile ilgili görsel sonucu

Antik Yunan ve Roma medeniyetlerinin sahibi olarak Rodos Adası gösteriliyor. Rodos Adası’nda nereleri gezilir sorusuna verilen ilk yanıt ise 32 metre boyundaki Colossus olacak. Antik dünyanın yedi harikası arasında yer alan bronz liman anıtını mutlaka görmelisiniz.

Ada yılın 300 günü güneşli. Çok sayıda plaj olduğundan, tatil merkezleri ile çevrilmiş olan bu adada eğlenceli zaman geçirmeniz mümkün olacak. Rodos Kalesi, Eskiş Şehir gibi gezebileceğiniz yerler de var. Surlar, kiliseler ve saraylar tarihe bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

Meryem Ana Kilisesi de burada bulunuyor. UNESCO tarafından dünya miras listesinde yer alan kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Pembe Kubbeli Süleyman Camii de görülmesi gereken yerlerden.

Antik Yunan’dan kalma stadyum, tiyatro, tapınak ve buna benzer pek çok tarihi kalıntı bulunuyor. Turistik yerler arasında ise Kamiros ve Lindos var. Beyaz badanalı evler arasında, denizin eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz.

6- Santorini Adası

6- Santorini Adası ile ilgili görsel sonucu

Yunan Adaları arasında mutlaka gidilmesi gereken adalardan biri Santorini Adası’dır. Ada’nın ün kazanması 3.600 yıl önce yaşanan volkanik patlama ile duyulmuştur. Santori’nin ortası sular altında kalmıştır ve bu şekilde bir ada ortaya çıkmıştır.

600 basamak tırmanarak; adada teleferiğe ulaşabilirsiniz. Beyaz evler üzerinden eşsiz bir manzaranın sizi bekliyor olduğunu unutmayın. 3.600 yıl öncesine doğru tarihi bir yolculuk yapmak için ise Thira Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Yunan ve Roma Harabeleri ve kültürel mirasları inceleyebilirsiniz. Santoriini Adası’nda gezilecek yerler dendiğinde, mutlaka verilmiş olan bu alanları gezmeden adadan dönmemelisiniz.

7- Mikanos Adası

7- Mikanos Adası ile ilgili görsel sonucu

Yunan Adaları içinde en popüler olanı Mikanos Adaları’dır. Sokakları oldukça karışık, dar, beyaz evler ile süslenmiştir. Sabaha kadar eğlencenin tadını çıkarmak ve güneşe merhaba demek gelenek haline gelmiştir.

Adada 15 tane plaj bulunur. Limana en yakın olan Malalianos ve Tourlos plajlarıdır. Çevresinde dalış okullarının olduğunu görebilirsiniz. Tarihi bir gezi için arkeoloji müzesi, antik yel değirmeni, kültür müzesi gibi yerler bulunmaktadır. Mikanos adasında nerelere gidilir sorusuna yanıt olarak hem tarihi gezi hem de eğlenerek zaman geçirebileceğiniz bir tatil yapmak için plajları gezebilirsiniz. Şeklinde cevaplanabilir.

8- Delos Adası

8- Delos Adası ile ilgili görsel sonucu

Kiklad Adaları dendiğiden akla direkt olarak Delos geliyor. Yunanca daire anlamına gelen Kyklos kelimesinden türetilmiştir. Delos Adası mitolojide Tanrıca Artemis ve Tanrı Apollon’un doğduğu yer olarak biliniyor. B u adada yerleşim yok. Tiyatro, tapınaklar, mozaikler ve çok daha fazlasını gezerek eğlenceli bir gezi yapabilirsiniz.

9- Paros Adası

9- Paros Adası ile ilgili görsel sonucu

Güzel plaj dendiğinde ise hangi Yunan Adasına gidilmeli sorusuna yanıt Paros adası oluyor. 1.700 yıldır kullanılan tek kilise burada bulunuyor. 100 kapılı kilise olarak bilinen bu kiliseyi mutlaka gezmelisiniz.

Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Kelebekler Vadisi de bulunuyor. Bunun dışında Paros Dokümanının bulunduğu alanı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Keyifli bir gezi için Paros adası doğru bir seçimdir.

10- Naxos Adası

10- Naxos Adası ile ilgili görsel sonucu

Naxos Adası’na gelen kişiler mutlaka M.Ö 6.asırdan kalma büyük kapıyı görmelidir. Apollon Tapınağı’nın günümüze kadar ulaşmış olan tek kalıntısıdır. Orta Çağ’dan kalma kale ve tarihi yapılar ile Naxos Adası’nda tarihte bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Gezinizi arkeoloji müzesine de uğrayarak tamamlayabilirsiniz. Naxos Adası’nda gezilecek yerler dendiğinde, direkt olarak tarihi dokuyu görmeniz açısından bu cevapları alacaksınız.

11- Simi (Sömbeki Adası)

11- Simi (Sömbeki Adası) ile ilgili görsel sonucu

Adaya gelmek için Datça’dan kalkan feribotlara binebilirsiniz. Yunan mitolojisinde tanrıçaların doğum yeri olarak gösterilen Sömbeki Adası gezmeniz için oldukça avantajlı. Rengarenk evleri ile sizi karşı karşıya getiren bu adada, eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Özellikle sahilin ve denizin tadını çıkarmanız Simi adası için önerilenler arasındadır.

12- Meis Adası

12- Meis Adası ile ilgili görsel sonucu

Mavi Mağara, Meis Adası’nda mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında. Şehir merkezinden kalkan deniz otobüsleri ile direkt olarak Meis Adası’nda gidebilirsiniz. Kaş’tan tekne ile Yunan Adaları Meis ulaşımı 20 dakika içinde olacaktır.

The post Yunan Adaları appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/yunan-adalari-91296/feed 0
Tom Cruise’un Evi https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/tom-cruiseun-evi-91752 https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/tom-cruiseun-evi-91752#respond Mon, 17 Sep 2018 06:38:11 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91752 Tom Cruise’un evi de yakışıklı oyuncunun kendisi gibi görenleri büyülüyor. Görevimiz Tehlike ve Top Gun gibi sevilen filmlerin yakışıklı aktörü Tom Cruise’un evi göz kamaştırıyor! Ünlü oyuncu, eşi Katie Holmes ve küçük kızları Suri ile bu evde yaşamıştı. 2015 yılında Tom Cruise meşhur evini satışa çıkardı. Ev yine ünlü bir Hollywood yıldızı olan Eva Longoria […]

The post Tom Cruise’un Evi appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Tom Cruise’un evi de yakışıklı oyuncunun kendisi gibi görenleri büyülüyor. Görevimiz Tehlike ve Top Gun gibi sevilen filmlerin yakışıklı aktörü Tom Cruise’un evi göz kamaştırıyor! Ünlü oyuncu, eşi Katie Holmes ve küçük kızları Suri ile bu evde yaşamıştı. 2015 yılında Tom Cruise meşhur evini satışa çıkardı. Ev yine ünlü bir Hollywood yıldızı olan Eva Longoria tarafından 11.4 milyon dolara satın alındı. Bu sene Longoria da evi satışa çıkartmaya karar verdi. Arada geçen üç sene boyunca ev Eva Longoria’ya ait olsa da ünlü malikane hala Tom Cruise’un evi olarak biliniyor.

Göz alıcı malikane Laurel Canyon’un hemen yukarısına kurulmuş. Böylece ev, görkemli bir Los Angeles manzarasına sahip. 10.117 metre kare alana inşa edilen evin 7 odası bulunuyor.

Tom Cruise’un evi ve dekorasyonu

Tom-Cruise’un-Evi-emlaklobisi

Her yanı özenle döşenmiş bu güzel malikanenin en ufak detaylarına kadar titizlikle ilgilenilmiş. Henüz eve girerken görülen çelik dövme kapının zarifliği göze çarpıyor.

Oturma odasında kullanılan meşe parkeler ve ahşap detaylar ile birleşen şömine ortama sıcaklık katıyor. Beyaz mobilyalar ise eve ferahlık veriyor.

Evin mutfağı da çiftlik evi tarzında dizayn edilmiş. Yine ahşap, ortama sıcacık bir hava katarken paslanmaz çelik ev aletleri de mekana modernliği taşıyor. Geniş pencereleriyle oldukça aydınlık olan mutfağın taş zemini de dikkat çekiyor.

Tom-Cruise’un-Evi-emlaklobisi

Banyoda ise kullanılan doğal ve yumuşak renkler ortamı yumuşak ve dinlendirici hale getirmiş, adeta ortama bir spa havası katmış. Tom Cruise’un evi, insana ünlü oyuncunun oynadığı aksiyon sahnelerinden sonra evinde huzur ve dinginliği aradığını hissettiriyor.

Tom-Cruise’un-Evi-emlaklobisi

Evin dışı da en az içi kadar ilgi çekici. Isıtmalı bir havuzu bulunan evin aynı zamanda aydınlatmalı tenis kortu, geniş verandaları ve bir de misafirhanesi var. Gönlü bol aktörümüz yatıya kalacak misafirlerini de düşünmüş ve bahçesinde onlara özel 4 odalı ayrı bir bina ayırmış. Yemyeşil ağaçlarla dolu bahçesi de evin sahiplerinin gözlerden uzak kalmasına yardımcı oluyor.

Göz Alıcı Manzara ve Huzur

Tom-Cruise’un-Evi-emlaklobisi

Ünlü bir Hollywood starı olmak kolay değil! Ünlü yıldızlar genellikle kalabalık hayran kitlelerinden uzaklaşıp biraz nefes alabilecekleri gözlerden ırak yerlerde ev kurmaya çalışıyor. Ayrıca bu kadar göz önünde olan bu insanların hem kendilerini hem de sevdiklerini tehlikelerden korumaları gerekiyor.

Tom-Cruise’un-Evi-emlaklobisi

Megastar olarak da adlandırılan Tom Cruise’un evi de bütün bunlar göz önünde bulundurularak planlanmış. Eve giden sadece bir yol var ve bu uzun yolu kat ettikten sonra da malikanenin büyük, ürkütücü kapılarıyla karşılaşıyorsunuz.

The post Tom Cruise’un Evi appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/tom-cruiseun-evi-91752/feed 0
Murat Kader Kimdir? https://www.emlaklobisi.com/patronlar-kulubu/murat-kader-kimdir-91802 https://www.emlaklobisi.com/patronlar-kulubu/murat-kader-kimdir-91802#respond Mon, 17 Sep 2018 06:37:14 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91802 Ödüllü mimar Murat Kader başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirir. Mimarların ürettiği projeler ile kendilerini ön plana çıkarması oldukça zordur. Tamamen inşaat sektörü elinde bulunan piyasada mimarların pek de şansı bulunmaz. Ancak Murat Kader inşaatların elinde bulunan piyasada adını duyurmayı başarmıştır. Başarılı eğitimi ve doğru projeleri ile alanında lider durumda olduğunu açıklar. Murat Kadar […]

The post Murat Kader Kimdir? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Ödüllü mimar Murat Kader başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettirir. Mimarların ürettiği projeler ile kendilerini ön plana çıkarması oldukça zordur. Tamamen inşaat sektörü elinde bulunan piyasada mimarların pek de şansı bulunmaz. Ancak Murat Kader inşaatların elinde bulunan piyasada adını duyurmayı başarmıştır. Başarılı eğitimi ve doğru projeleri ile alanında lider durumda olduğunu açıklar.

murat kader İki Design Group ile ilgili görsel sonucu

Murat Kadar Bolu doğumludur. Üniversite eğitimine kadar da Bolu’da yaşamıştır. 1970 doğumlu olan Murat Kader lise eğitimini Bolu Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için ise İstanbul’u tercih etmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden üstün başarı ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Yüksek Lisans eğitimi de almak istemiştir. 1991 yılında tamamladığı üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans eğitim için Pennsylvania Üniversitesine başvurmuştur. 1994 yılında başarılı bir şekilde de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Murat Kader İş Hayatı

Ä°lgili resim

Murat Kader yaşamının her döneminde oldukça başarı sağlayan işlerde çalışmıştır. Öncelikle yüksek lisans eğitiminde sonra Türkiye’de aktif olarak kendini gösterdiği projeler üretmiştir. Daha sonra Viyana başta olmak üzere pek çok ülkede de iş tecrübesi sağlamıştır. Zaman içerisinde kendisini daha da geliştiren Kader, kendi şirketini kurmuştur. İş hayatı başarısında kendi şirketini kurmasının önemi büyüktür.

Piyasada her zaman aktif olarak görev yapan Murat Kader bu süre zarfında kendi işini kurmak için piyasa araştırması yapmıştır. Çünkü Murat Kader çok küçük yaştan beri mimarlık hayali kurar. 3 yaşından beri mimar olmak istediğini belirten Murat Kader, üniversite tercihini de bu şekilde tercih ettiğini belirtir. Üniversite tercihlerinde tek bir bölüm yazarak mimarlık hayalini gerçek bir hale dönüştürür. Kendi işini açması ile de bu hayalin tam anlamı ile gerçekleştirir. Sema Eser Özsaruhan ile ortak olarak İki Design Group şirketini kurar. Şirket kurulduktan sonra da mimarlık alanında birbirinden iddialı projelere imza atmıştır.

Murat Kader ve ortağı Sema Eser Özsaruhan projeleri sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Alanlarına başarıyı yakalayan bu ikili aynı zamanda yurtdışına da pek çok proje üretmiştir. Ürettiği projeler ile de mimarlar arasında öne çıkarak ödül almaya hak kazanmıştır.

Projeleri

murat kader İki Design Group ile ilgili görsel sonucu

1995 yılında temelleri atılan İki Design Group şirketleri günümüzde de faaliyetlerine devam eder.  Projeleri arasında Adana Sheraton, Safari City ya da Arista Bomonti gibi ses getiren ve beğenilen işler yer alır.

The post Murat Kader Kimdir? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/patronlar-kulubu/murat-kader-kimdir-91802/feed 0
Tefrik Ne Demek? https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tefrik-ne-demek-91851 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tefrik-ne-demek-91851#respond Sat, 15 Sep 2018 08:19:19 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=91851 Tefrik Ne Demek? Anlam olarak tefrik, ayırmak anlamına gelmektedir. Aynı zamanda parçalara ayırmak anlamında kullanılmaktadır. Vekaletnamelerde ve bunun yanı sıra hukuk alanında yaygın olarak kullanılan terimlerden biridir. Hukuk davalarında, davaların ayrılması amacıyla kullanılmaktadır. Hukuk usulü muhakemeleri kanununda da geçmektedir. Hakimin açılan davaya göre gerekli görmesi durumunda davaları ayırması ve bu doğrultuda davaları ayrı bakmasını sağlaması […]

The post Tefrik Ne Demek? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Tefrik Ne Demek? Anlam olarak tefrik, ayırmak anlamına gelmektedir. Aynı zamanda parçalara ayırmak anlamında kullanılmaktadır. Vekaletnamelerde ve bunun yanı sıra hukuk alanında yaygın olarak kullanılan terimlerden biridir. Hukuk davalarında, davaların ayrılması amacıyla kullanılmaktadır. Hukuk usulü muhakemeleri kanununda da geçmektedir. Hakimin açılan davaya göre gerekli görmesi durumunda davaları ayırması ve bu doğrultuda davaları ayrı bakmasını sağlaması amacıyla uygulanmaktadır.

Kişi ya da kurumlar mahkemeye başvururken özellikle içerik veya konu bakımından ayrı görüldü gerekli olan davaları aynı dosya içerisinde aşmışlarsa dava sürecinde hakim tarafından davaların ayrılması söz konusu olabilir. Temel anlamda parçalara bölmek veya ayırmak anlamına gelmesinin yanı sıra hukuk alanında da davanın ayrılması amacıyla kullanılmaktadır.

Tefrik-emlaklobisi

Tefrik Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Emlak sektöründe de kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle tefrik nedir ve ne için kullanılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Emlak sektöründe apartmanlara ait olan arsanın tapusunun kat mülkiyetine dönüştürülmesi sonucunda özellikle son dönemlerde sıklıkla kullanılan terimler arasında bulunmaktadır. Apartmanlarda kat maliklerinin sahip oldukları hisse oranında tapularını almalarını sağlamaktadır. Koruyucu işlem gerçekleştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Tefrik Nasıl Yapılır?

Tefrik-emlaklobisi

Emlak sektöründe veya hukuk alanında kullanılmakta olan terimlerden biridir. Parçalara ayırmak veya bölmek anlamı ile kullanılması nedeniyle özellikle amacına uygun şekilde kullanımı söz konusu olmaktadır. Mahkemede hakim tarafından davanın bölünmesini kapsarken aynı şekilde emlak sektöründe de apartmanlarda kat maliklerinin tapu üzerindeki haklarını talep etmesi karşısında gerekli işlemlerin yapılmasını ve hisselere ayrılmasını sağlamaktadır.

Kullanıldığı alana göre belirlenmiş olan kelime anlamı üzerinden yapılacak olan işlemi belirtmektedir. Bu nedenle özellikle kullanıcılar tefrik sayesinde gerçekleştirilecek olan  işlemlere göre dava sürecini veya emlak sektöründe tapu üzerindeki haklarını alabilirler. Mahkemede hakim tarafından uygun görülmesi durumunda davanın parçalara bölünmesi ve ayrı davalar şeklinde görülmeye devam edilmesi sağlanabilir.

Hukuk alanında özellikle kişilerin problem yaşamak istememesi durumunda dava açma işlemleri sırasında davaları gerekli olması halinde ayrı şekilde açmaları gerekir. Aksi durumda hakim tarafından öngörülmesi durumunda davanın ayrılması söz konusu olacaktır. Davanın içeriye ayrılmasını gerektiriyorsa iki ayrı süreçte davanın devam ettirilmesi sağlanabilir.

Tefrik Hangi Amaçla Yapılır?

Emlak sektöründe tefrik, apartmanda kat maliklerinin gerekli görmesi durumunda arsa üzerindeki haklarını talep etmeleri halinde parçalara bölme ve hak kazanma şeklinde yapılabilir. Bu durumda kişilerin yapacakları başvurular doğrultusunda gerekli incelemeler yapılarak sahip oldukları daire üzerinden arsadaki haklarının tapu halinde alınması sağlanabilir.

Hukuk alanında kullanımı ise dava sürecinde gerekli olması durumunda söz konusudur. Yapılan incelemelerde özellikle davanın içeriği belirleyici olmaktadır. İki ayrı davanın tek dava halinde açılmış olması durumunda ayrılması söz konusu olacaktır. Bu sayede iki ayrı dava farklı süreçte tamamlanabilir.

 

The post Tefrik Ne Demek? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/tefrik-ne-demek-91851/feed 0