Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com https://www.emlaklobisi.com Emlak haberleri, konut projeleri, markalı projeler,TOKİ ve kentsel dönüşüm hakkında bilgi edinebileceğiniz ve aynı zamanda emlak haberlerine ulaşabileceğiniz detaylı emlak rehberiniz. Sun, 27 May 2018 16:45:34 +0000 tr-TR hourly 1 Yakapark fiyat listesi! https://www.emlaklobisi.com/proje-haberleri/yakapark-fiyat-listesi-86834 https://www.emlaklobisi.com/proje-haberleri/yakapark-fiyat-listesi-86834#respond Sun, 27 May 2018 16:45:34 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86834 Yakapark konut projesi fiyat listesi, daire fiyatları, ödeme seçenekleri ve lokasyonu haberimizde yer alıyor. Deneyimli emlak editörü Berkman Demirhan Yakapark projesini siz değerli okurlarımız için her yönüyle araştırdı. Gülhan İnşaat tarafından hayata geçirilen proje 6 bin 300 metrekare alan üzerinde yükseliyor. İkisi 12, biri 16 katlı olmak üzere 3 bloktan meydana gelen Yakapark Kartal projesinde toplam […]

The post Yakapark fiyat listesi! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Yakapark konut projesi fiyat listesi, daire fiyatları, ödeme seçenekleri ve lokasyonu haberimizde yer alıyor. Deneyimli emlak editörü Berkman Demirhan Yakapark projesini siz değerli okurlarımız için her yönüyle araştırdı.

Gülhan İnşaat tarafından hayata geçirilen proje 6 bin 300 metrekare alan üzerinde yükseliyor. İkisi 12, biri 16 katlı olmak üzere 3 bloktan meydana gelen Yakapark Kartal projesinde toplam 166 adet konut yer alıyor. Projede büyüklükleri 81 metrekare ile 294 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1, 3+2 ve 4+2 konut seçenekleri yer alıyor.

166 konut kapasitesi olan Yakapark projesi 2+1, 3+1, 4+1, 3+2 ve 4+2 daire tipleri ile alıcısının karşısına çıkıyor. Bünyesinde bulundurduğu daireler 86 metrekare ile 298 metrekare arasında değişiklik gösterecek konseptlerde tasarlandı. Projede bulunan 3 bloğun ikisi 12 kat, biri ise 16 kat olarak yükseliyor.

yakapark kartal ile ilgili görsel sonucu

Yakapark fiyat listesi

2+1 daire 365 bin liradan başlayan fiyatlarla,

3+1 daire 580 bin lrada başlayan fiyatlarla

4+1 daire 960 bin liradan başlayan fiyatlarla

4+2 daire 1 milyon liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Yakapark projesinde yüzde 25 peşinat ile kalan kısım için 120 ay banka kredili taksitlendirmeler mevcut. Ayrıca firma bünyesinde yüzde 30 peşinat ile kalan kısım için vade farksız 60 ay taksit imkanı sunuluyor. Kişiye özel ödeme planları da oluşturulabiliyor.

yakapark kartal ile ilgili görsel sonucu

Projenin sosyal olanakları arasında ise; kış bahçesi, şelale süs havuzu, kafe vitamin bar, bisiklet ve paten yolu, pilates alanı, botanik bahçeleri, güvenlik, kapalı otopark, squash salonu, play station ve mobil oyun odaları, kapalı yüzme havuzu fitness, sauna, buhar odaları, yürüyüş ve koşu parkuru, tenis, basketbol, voleybol, mini futbol vb. çok amaçlı spor sahası, trambolin, meyve bahçesi sera alanı, şömine ve barbekü alanı, sinema odası, party ve kareoke odası, bilardo, masa tenisi, çocuk oyun alanları kreş, seyir terası yer alıyor.

Yüksek katlardan itibaren eşsiz deniz manzarasına hakim olacak olan proje lokasyon olarak deniz ulaşımı, toplu taşıma ve metroya kadar bir çok ulaşım kanalına yakın konumda yükseliyor. Ayrıca bölgesinde hastene ve çeşitli üniversitelere yakın konumda bulunan Yakapark projesi Aydos Ormanı’na da komşu oluyor.

Projenin 2019yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Yakapark nerede?

Adres: Yakacık Yeni Mahallesi, Kartal/İstanbul
Telefon: 0216 451 14 14

Emlaklobisi / Mayıs 2018

 

The post Yakapark fiyat listesi! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/proje-haberleri/yakapark-fiyat-listesi-86834/feed 0
İnanlar İnşaat suç duyurusuna doymuyor! https://www.emlaklobisi.com/emlak/inanlar-insaat-suc-duyurusuna-doymuyor-86832 https://www.emlaklobisi.com/emlak/inanlar-insaat-suc-duyurusuna-doymuyor-86832#respond Sun, 27 May 2018 16:23:01 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86832 inanlar inşaat hakkında 11 yeni suç duyurusunda bulunuldu. Sosyal medya hesaplarından iflas ettiğini açıklayan ve yurt dışına kaçan Serdar İnan ve İnanlar İnşaat hakkında yeni suç duyurusu açıldı. inanlar inşaat hakkında 11 yeni suç duyurusunda bulunuldu. Hurriyet Gazetesinde yer alan habere göre İnanlar İnşaat’ın sahibi Serdar İnan’ın yurt dışına kaçışının ardından sular durulmuyor. Çekmeköy Terrace […]

The post İnanlar İnşaat suç duyurusuna doymuyor! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
inanlar inşaat hakkında 11 yeni suç duyurusunda bulunuldu. Sosyal medya hesaplarından iflas ettiğini açıklayan ve yurt dışına kaçan Serdar İnan ve İnanlar İnşaat hakkında yeni suç duyurusu açıldı.

inanlar inşaat hakkında 11 yeni suç duyurusunda bulunuldu.

Hurriyet Gazetesinde yer alan habere göre İnanlar İnşaat’ın sahibi Serdar İnan’ın yurt dışına kaçışının ardından sular durulmuyor. Çekmeköy Terrace Koru sitesinden 16 kişinin Serdar İnan hakkında kırmızı bülten talepli suç duyurusunun ardından, Küçükçekmece’deki Terrace Tema sitesinden aldıkları evlerde dolandırıldığını iddia eden 11 kişinin daha aralarında Serdar İnan’ın da bulunduğu İnanlar İnşaat yetkilileri ve bazı bankalar hakkında nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu.

Müştekilerin avukatı Oğuz Kür aracılığıyla verdiği suç duyurusu dilekçesinde, daire aldıkları Terrace Tema adlı konut projesinin Halkalı Mahallesi Menekşe Mevkii 801 ada 5 parsel numarasına kayıtlı olduğu kaydedildi. Yapılan adi satış sözleşmesi gereğince anlaşılan satış fiyatının tamamı ödendikten sonra tapular mağdurlara devredilecekti.

2014 yılı Nisan ayında Terrace Tema konutları sahiplerine teslim edildi. Mağdurlar tüm ödemelerini yaptı, kimisi evine yerleşirken kimisi kiraya verdi. Aidatlar ödendi, sitelerde yönetim kuruldu ancak teslimatın üzerinden yıllar geçmesine karşın tapular ev sahiplerine teslim edilmedi. Mağdurlar İnanlar İnşaat A.Ş.’nin büyük bir firma olmasına güvenerek Serdar İnan yurt dışına kaçana kadar herhangi bir yasal işlem yapmadı.

inanlar inşaat hakkında 11 yeni suç duyurusunda bulunuldu.

Serdar İnan’ın Twitter hesabından yurt dışına kaçtıktan sonra faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasının ardından mağdurlar, Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü’ne gitti. Mağdurlar dairelerinin teslimatının yapıldığı Nisan 2014’ten sonra bazı bankalara ipotek edildiğini gördü.

Suç duyurusu metnine göre İnanlar İnşaat hem mağdurlardan, hem de ipotek yoluyla daireleri rehin verdiği bankalardan da para alarak iki kez haksız kazanç elde etmiş oldu. Bu nedenle İnanlar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan ile Başkan Yardımcısı kardeşi Murat İnan, Başkan Yardımcısı Orhan Arslan, Genel Müdür Yardımcısı Sinan Polat, Genel Müdür Yardımcısı Arzu Fatma İnan ve tüm inşaat yetkililerinin hakkında dava açılarak cezalandırılmaları istendi.

inanlar inşaat hakkında 11 yeni suç duyurusunda bulunuldu.

Bankaların daire ipoteği karşılığında kendilerinden kredi talebinde bulunan İnanlar İnşaat’ın her ne kadar tapuda evlerin sahibi gözükse de siteye gidip ön araştırma yapmadığı ileri sürüldü. Site yönetimi ve dairelerde oturan insanlarla konuşmak yerine tapu kaydına göre kredi talebini kabul etmelerinin usulsüz olduğu vurgulandı.

Bir bankanın da Serdar İnan kaçmadan hemen önce 2018 yılı Mart ve Nisan aylarında daireler karşılığında 5 milyon TL’lik kredi vermesinin son derece şüpheli olduğu ileri sürdü. Banka görevlilerinin İnanlar İnşaat’la birlikte hareket ederek dairelerin içerisinde oturan mağdurları bile isteye görmezden geldiği iddia edildi. Söz konusu usulsüz krediyi veren ve teminat olarak dairelerin üzerine ipotek koyan banka görevlilerinin İnanlar İnşaat yetkilileriyle suç ortağı oldukları söylendi.

Öte yandan açılan hukuk davaları kazanılırsa bankaların ipotekleri ve haciz işlemlerinin kalkacağı, İnanlar İnşaat’a verilen krediler teminatsız kalacağı ve tahsil edilemeyeceği belirtilerek banka çalışanlarının kendi bankalarına karşı da dolandırıcılık suçunu işlediğinden cezalandırılmaları istendi

The post İnanlar İnşaat suç duyurusuna doymuyor! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak/inanlar-insaat-suc-duyurusuna-doymuyor-86832/feed 0
İstanbul kira fiyatları düşüyor mu? https://www.emlaklobisi.com/emlak/istanbul-kira-fiyatlari-dusuyor-mu-86830 https://www.emlaklobisi.com/emlak/istanbul-kira-fiyatlari-dusuyor-mu-86830#respond Sun, 27 May 2018 16:03:00 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86830 istanbul kira fiyatları düşüşe mi geçti? Düşüş trendi ne kadar sürecek? istanbul’daki kira fiyatlarındaki düşüşün sebebleri neler? Tüm bu soruların cevabı haberimizde yer alıyor. Kiralardaki kesintisiz yükseliş trendi tersine döndü. Kentsel dönüşümle birlikte pazardaki konut arzı artınca kiralar düşmeye başladı. İstanbul’da düşüşler bazı semtlerde yüzde 30-40’lara kadar vardı… Ekonomist’te yer alan habere göre, oysa birkaç […]

The post İstanbul kira fiyatları düşüyor mu? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
istanbul kira fiyatları düşüşe mi geçti? Düşüş trendi ne kadar sürecek? istanbul’daki kira fiyatlarındaki düşüşün sebebleri neler? Tüm bu soruların cevabı haberimizde yer alıyor.

Kiralardaki kesintisiz yükseliş trendi tersine döndü. Kentsel dönüşümle birlikte pazardaki konut arzı artınca kiralar düşmeye başladı. İstanbul’da düşüşler bazı semtlerde yüzde 30-40’lara kadar vardı…

Ekonomist’te yer alan habere göre, oysa birkaç yıl önce ev sahipleri için hayat ne güzeldi. Kiralar artmış, boşalan evler hemen aynı gün kiraya verilir olmuştu. Eski binalar yıkılıyor, bu binalarda oturanlar geçici olarak kiralık evler arıyordu. Taşımacılık firmaları bile bayram ediyordu. Hep böyle sürecek sanılıyordu. Kiralar hep yüksek kalacak, kiracılar istenilen parayı verecek gibiydi. Ama öyle olmadı…

Kentsel dönüşüm ilk hızını kaybetti, yıkılan evler yapıldı bitti, ev sahipleri yeni yuvalarına taşındı, müteahhitlere kat karşılığı kalan daireler pazara çıktı. Özetle arz arttı ama talep beklendiği ölçüde olmadı. Sokaklardaki hafriyat kamyonlarının azalmasıyla birlikte talep yokluğu yüzünden kiralar hızla tırmandıkları zirvelerden isteksizce de olsa inmeye başladı. Kentsel dönüşümün yoğun olarak yaşandığı semtlerde kiralar iki üç yıl öncesine göre yüzde 20-30 arasmda, hatta bazı semtlerde yüzde 40 oranında düştü.

istanbul kira fiyatları düşüşe mi geçti?

Kentsel dönüşüm İstanbul’un özellikle Anadolu yakasında yoğun olarak yaşandı. Bu nedenle bu bölgede yukarıda sözünü ettiğimiz kiraların düşüş eğilimi oldukça baskın bir olgu. Emlakçılara İstanbul’un genelindeki durumu sorduk. İşte aldığımız yanıtlar…

gizem moral kunter ile ilgili görsel sonucu

Bakırköy’de yüzde 12 geriledi”

İstanbul’da arz yoğunluğunun arttığı bölgelerde rekabetten dolayı bir süre sonra fiyat kırma eğilimi başlıyor. Kiracılar, Mecidiyeköy, Gülbağ ve Kağıthane 1 gibi daha uygun lokasyonlara başlayınca Beşiktaş’ta kiralar, yüzde 5 oranında geriledi. Bir başka gerileme ise Bakırköy’de yaşanıyor. Bölgede binaların yaşının çok fazla olması ve otopark problemi yaşanması nedeniyle yüzde 12’lik bir düşüş var.

Anadolu Yakası’nın Kadıköy-Kozyatağı bölgesi İstanbul’da kiralamaların sık yapıldığı yerlerden. “Yeni dairelerde metrekare fiyatları 17-23 TL, eskilerde ise 15-18 TL arasmda değişiyor. Kadıköy Kozyatağı, Sahrayıcedit, Şenevler ve 19 Mayıs Mahallesi’nde konut kiralarında uzun süredir artış yaşanmıyor” diyen Era Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, kira değerlerinin 2016 yılından bu yana aynı değerde kaldığını söylüyor. Bunun nedenini ise şu sözlerle açıklıyor:

“2012 ile 2016 yılları arasında kira fiyatlarında yaşanan yüzde 100’lük artışlar, 2016’nın başından bu yana yerini durgunluğa bıraktı. Bölgede yeni projelerden satılık ve kiralık daireler arz fazlalığına neden oldu. Geçmişte kentsel dönüşüm projelerinin başlaması ile kiralık konut talebi artmış, artan talep kira düzeylerine yansımıştı. Konutların yenilenmesinin ardından insanların evlerine dönmesi ve dönüşüm sonrası daire arzının artması nedeniyle fiyatlar düştü. Yeni dönüşüm projeleri gündemde olmadığından, kiralık konut talebinde de bir artış gözlemlenmiyor.”

ACIBADEM

Anadolu Yakası’ndaki Acıbadem semti, kiraların son üç aydır en düşük seyrettiği lokasyonlardan biri. Acıbadem Ata Gayrimenkul Danışmanı Gökhan Ertan, sadece kiralık değil, satılık dairelerde de fiyatların düştüğünü söylüyor. Ertan, semtteki kira düşüşlerinin sebeplerini şöyle anlatıyor:

“Acıbadem bölgesi Üsküdar ve Kadıköy olarak ikiye ayrılıyor. Bu bölgelerde boş daire sayısı çok fazla. Bunun başta gelen nedenleri, ev sahiplerinin daire fiyatını düşürmemesi ve evlerde gerekli bakım ve onarımı yapmaması. Elimizdeki dairelerin kira fiyatları 1.800 TL ile 3.500 TL arasında değişiyor. 2.500 TL’lik daireleri, 2.100 TL’ye kiraya verdiğimiz oluyor. Bunun altına çok fazla düşmüyoruz. Acıbadem’e, farklı lokasyonlarda oturan çok sayıda kiracı taşındı. Bu bölgede oturanlar da Bostancı, Bağdat Caddesi ve İçerenköy taraflarına gitti. Bu düşüşlerin asıl sebebi sektörün genelinden kaynaklanıyor. Kısa süre içerisinde bu durumun düzeleceğini düşünmüyorum.”

ÜMRANİYE’DE KİRALAR DÜZEYİNİ KORUYOR

Anadolu Yakası Ümraniye bölgesi, metro hattının gelmesiyle gözde lokasyonlardan biri haline geldi. Bu nedenle kira fiyatlarında fazla düşüş yaşanmadı. Ümraniye BM Gayrimenkul Firma Sahibi Ömer Toprak, bölgede kiralık daire fiyatlarının 1.000-1.200 TL’den başladığını söylüyor. Özellikle Ümraniye Çarşı bölgesinde bulunan kiralık evlerin fiyatları ise daha yüksek. “Yaşı fazla olan eski binaların kiraya verilmesi daha zor” diyen Toprak, yeni binaların daha çok talep gördüğünü belirtiyor. Ümraniye bölgesindeki kiralar hakkında ise şunları söylüyor:

“İnsanlar daha çok asansörlü, yeni ve temiz dairelere yöneliyor. Bizim elimizde olan dairelerin kiralık fiyatları 1.300 TL ise 1.200 TL’ye kadar indirebiliyoruz. Ümraniye’de kira fiyatları 2017 ile neredeyse aynı durumda. Metronun gelmesi bölgeyi etkilemiş olsa da kiralık ev alternatifi çok fazla. Şu anda bizim elimizde 20’den fazla kiralık daire var. Fiyatı en uygun daireler 1.000-1.700 TL arasında. Sadece bölgede değil, piyasada ciddi düşüşler var.”

ETİLER

Avrupa Yakası’nda bulunan Etiler bölgesindeki gayrimenkul fiyatları ve buna bağlı olarak kiralık rakamları, Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde. Şerefiyesi en düşük 2+1 konut için kiralık rakamı 2.500 TL’den başlıyor. RE/MAX Brokerı Malik Bayır geçtiğimiz yıllara kıyasla, kira rakamlarında önemli düzeyde gerileme yaşandığını söylüyor, Etiler bölgesindeki kira fiyatları hakkında ise şunları söylüyor:

“Mülk sahipleri, bizim ‘etiket fiyatı’ olarak ifade ettiğimiz ilan çıkış fiyatlarını çok fazla kabullenmek istemiyor. Piyasa değerlemesinde esas aldığımız nihai anlaşma rakamlarında bu gerçekle karşılaşıyorlar. Bu gerçekle yüzleşmekten kaçman mülk sahipleri ise satış ve kiralama süreçlerinde çok uzun süre sonuç almakta zorlanıyorlar. Bu düşüş İstanbul’un diğer semtlerine göre oransal olarak ortalamanın altında kalsa da geçtiğimiz yıllara göre hem satış hem de kiralamalarda düşüşler söz konusu.”

GAYRETTEPE’DE YENİ BİNA YAPILMIYOR

Avrupa Yakası Gayrettepe bölgesinde kiralık ev sayısı çok fazla olmamakla birlikte, kira fiyatları da değişkenlik göstermiyor. Gayrettepe Yalçın Emlak Danışmanı Arif Kandemir, bahar aylarında kiralanacak boş ev kalmazken, şu anda bu durumun tersine döndüğünü söylüyor. Kandemir, bölgedeki kira fiyatları ve proje yatırımları hakkında ise şu bilgileri veriyor:

“3.100 TL fiyatı olan bir daireyi, 2.750 TL’ye kiraya verdik. Gayrimenkul sahibinin kirasına 4 bin TL istediği bir evi, 3.500 TL’den vermek bile mümkün olmuyor. Gayrettepe’deki kira fiyatlarının kısa vadede düzeleceğini düşünmüyorum. Bu durum bölge ile değil sektör ile alakalı bir konu. Elimizde kiraya verilecek daireler arasında bir yıl süre bekleyenler bile var. Gayrettepe bölgesinde proje ve yatırım olmamasının en büyük sebebi imar. Yeni binaların yapımında imar değişikliği olmadığı için, aynı evler kendi standartlarım koruyor. Bu da müteahhitler için pek cazip bir bölge olmamasına yol açıyor.”

istanbul kira fiyatları düşüşe mi geçti?

Savaş KURTBAŞ / RE/MAX Sonuç Brokerı

Ticari alanlarda kiraların yükselmesi, konut fiyatlanı da etkiledi. 2015 yılında Bağdat Caddesi’nde kiralar dolar olarak ödeniyordu. 2015-2016 yıllarında doların yükselmesinin ardından kiralar daha da arttı.

Bu sebeple bazı markalar caddeden çekilme kararı alınca 2016 sonunda bölgenin yüzde 80’i taşındı. Son 1.5 senedir ise Bağdat Caddesi eski haline geri döndü ve fiyatların düşmesi ile markalar geri gelmeye başladı. Dört ay içinde kira rakamlarında yüzde 30’un üzerinde indirim yaşandı. Bağdat Caddesi kiracılar için her zaman bir cazibe noktasıdır. 1.5 sene önce 5 bin TL’ye verdiğimiz daireyi 3 bin 500 TL’ye kiraladık. Neredeyse yüzde 40 oranında bir gerileme var. Bizim elimizde bulunan dairelerde en duşuk fiyat 2 bin 500 TL, en yüksek ise 12 bin 500 TL. Şaşkınbakkal lokasyonu tercihleri konusunda ilk sırada.

BEŞİKTAŞ

Avrupa Yakası’nm en hareketli bölgelerinden birisi olan Beşiktaş, kira düşüşünün fazla yaşanmadığı noktalardan. Sosyal alanların bulunması ve merkezi bir lokasyona sahip olmasından dolayı en çok çalışanlar ve öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Beşiktaş Yeditepe Emlak Danışmanı İsmet Alandağlı, bölgede toplu konut alanının çok olmamasından dolayı yoğun bir kira düşüşünün yaşanmadığını söylüyor. Bölgedeki kira fiyatları hakkında ise şunları söylüyor:

“Piyasada bekleyen daireler genelde 3+1 ya da 4+1 gibi büyük evler oluyor. 4-5 aydır boş kalan daireler var ama bu durum daha uzun süre devam etmiyor. En son 2.300 TL’den verilmiş bir evi, başka bir kiracıya 2 bin TL’ye verebiliyoruz. Bizim elimizdeki kiralık daire fiyatları 2 bin ile 4 bin TL arasında değişiyor. 1 + 1 daireler 50-55, 2+1’ler ise 70-90 metrekare büyüklüğünde oluyor. Beşiktaş’tan insanlar genelde işyerinin taşınması, okulunun bitmesi ya da evliliğinin sonlanması gibi sebeplerle taşınıyor.” Beşiktaş’ta kiraların fiyatları sokaklara göre değişkenlik gösteriyor. Valideçeşme semtindeki Akaretler Yokuşu’nun sağ ve sol taraflarına ayrı fiyatlandırma yapılıyor. Eskiden köşklerin ve konakların, şimdi ise apartmanların bulunduğu Çitlembik Sokağı’nda ise fiyatlar dolar bazında kiralanıyor.

The post İstanbul kira fiyatları düşüyor mu? appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak/istanbul-kira-fiyatlari-dusuyor-mu-86830/feed 0
Ev değil kaliteli yaşam satın alın… http://www.nuvodragos.com/ http://www.nuvodragos.com/#respond Sun, 27 May 2018 08:53:47 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86642  

The post Ev değil kaliteli yaşam satın alın… appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
 

The post Ev değil kaliteli yaşam satın alın… appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
http://www.nuvodragos.com/feed 0
Yarınların ofisleri.. http://www.balancegunesli.com.tr/ http://www.balancegunesli.com.tr/#respond Sun, 27 May 2018 08:51:07 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86281 The post Yarınların ofisleri.. appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
The post Yarınların ofisleri.. appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
http://www.balancegunesli.com.tr/feed 0
Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı! https://www.emlaklobisi.com/emlak/bodrumda-kiralar-yuzde-40-artti-86828 https://www.emlaklobisi.com/emlak/bodrumda-kiralar-yuzde-40-artti-86828#respond Sun, 27 May 2018 08:50:30 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86828 Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı. Gayriresmi verilere göre yerleşik nüfusu 250 bine dayandı, Bodrum bugün şehir olsa Erzincan, Gümüşhane, Tunceli gibi 15 şehri geride bırakacak. Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı. Başta İstanbul, büyük şehirlerden hızla göç almaya da devam ediyor. Üstelik bu nüfus emeklilerden değil gençlerden oluşuyor.  Neler olduğunu […]

The post Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı. Gayriresmi verilere göre yerleşik nüfusu 250 bine dayandı, Bodrum bugün şehir olsa Erzincan, Gümüşhane, Tunceli gibi 15 şehri geride bırakacak.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı. Başta İstanbul, büyük şehirlerden hızla göç almaya da devam ediyor. Üstelik bu nüfus emeklilerden değil gençlerden oluşuyor.  Neler olduğunu gözlemlemek için Bodrum Yarımadası’nda dört gün geçirdik. Aktivist, emlakçı, belediye yetkilisi, yeni göç edenler ve yıllardır burada yaşayanlarla konuştuk.

Anladık ki aslında haberimizin konusu İstanbul’dan Bodrum’a değil, İstanbul’dan İstanbul’a göçün hikâyesi… İnsanlar her ne kadar doğa, huzur ve sakin hayat için burada yaşamayı tercih ettiklerini söyleseler de şehirde alıştığı özel hastanesini, kolejini, AVM’sini de istiyor; gelenlerle birlikte bunların sayısı da artıyor.

Peki Bodrum bundan sonrasını, hatta bu kadarını kaldırabilecek halde mi?
Çevre aktivistleri uyarıyor:  “Bodrum’un fişi çekilmek üzere, herkes bir an durup düşünmeli!”

bodrum kiralar ile ilgili görsel sonucu

Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı

Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüler Derneği Başkanı Sema Höcek

◊ Kışın yerleşik nüfusun arttığını rakamlar dışında kendi gözlemlerimizle söylemek de mümkün. Bir sürü market açıldı, trafik artmaya başladı. Kışın Gündoğan’dan Bodrum’a giderken trafiğe takılıyoruz.

◊ Gündoğan’da denize girecek bir yer kalmadı. Sahilleri ya siteler kapadı ya oteller. Gördüğünüz iskelelerin hiçbiri izinli değil. Vatandaş olarak benim hakkımı gasp ediyorlar. Bodrum halkının denizle ilişkisi tamamen kesildi. İstanbul gibi oldu, cebinde para yoksa çoluğunla çocuğunla gidip deniz kenarında oturamıyorsun.

◊ Çetili Burnu’ndaki kıyıyı doldurup düzleyerek kendilerine yol yapmışlar ve yolu betonarme olarak devam ettiriyorlar. Kıyıyı doldurarak betonarme yaptıkları zaman, kıyının habitatını değiştirerek doğal yaşamı yok ediyorlar. Bitki örtüsünü bozuyor, yapısını kazarak değiştiriyor.

◊ Bu büyük işletmeler vergilerini bile Bodrum’a ödemezler. Hepsinin genel merkezleri, Ankara’da, İstanbul’da. Bodrum’a bir tek pislikleri kalıyor. Biz 70’li yıllardan beri buraya geliyoruz, tabii ki gelişmesine karşı değiliz ama bu şekilde değil.

◊ Derneğin üyelerinden Filiz Dizdar: İstanbul’dan Bodrum’a yaşamaya geliyor ama AVM’si de olsun, süpermarketi de olsun istiyor, yol istiyor, beş farklı özel hastane istiyor. Sen aslında İstanbul’da yaşamak istiyorsun, bunun farkında değilsin.

◊ Mavi Yolculuk varsa Bodrum var. Koylarının güzelliği, sadeliği ve doğallığıyla dünyada tek burası. Dünya bunun için geliyor… Bir ışık ve ses göründüğünde o mavi yolculuğu yapamazsın. İnsanlar Bodrum’a gelip, otellere, sitelere, inşaatlara mı bakacaklar?

◊ Değerlerimiz bir bir yapılaşmayla beraber yapıların altında kalıyor. Sonra değerlerimizin isimlerini mezar taşı gibi sitelerin, otellerin isimleri yapıyoruz. Zeytinlik yok oluyorsa, adı ‘zeytinli otel’ oluyor. Sulak bir alan yok oluyorsa adı ‘flamingo evleri’ oluyor.

◊ Bazı yerlerde kanalizasyon yok. Toprağa karışıp suya akıyor. Denize giren çoluk çocuk hasta oluyor. Hâlâ çöpler yakılıyor. Altyapıyı yapmadan sürekli üstünü binayla dolduruyorlar, kaldırması mümkün değil, sonunda patlayacak.

Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı

GEÇEN YILDAN BU YANA YAŞANAN KİRA ARTIŞI %40 

TÜİK’E GÖRE BORDUM’UN RESMİ NÜFUSU 164 BİN

Özel okul ve hastanelerin sayısı yükseliyor

Ayhan Küçük – Yalıhan Emlak

◊ İstanbul’dan göçün en büyük etkenlerinden biri de kentsel dönüşüm oldu. Bazı insanlar mecburen taşınmak zorunda kalmayı fırsat bilip hep hayalini kurduğu Bodrum’a yerleşti. İstanbul’dan bu şekilde gelen birçok insana ev bulduk.

Son iki yıldır gençlerin sayısı çok arttı. Birçoğu ‘freelance’ (serbest) çalışanlar. Avukat, mimar, ressam, reklamcı da çok fazla. Ailesiyle yerleşip, haftanın iki günü İstanbul’a giderek düzen oturtan da var.

◊ Bu kadar fazla göçle birlikte özel okulların sayısında muazzam bir artış oldu. Şu an Bodrum’da Doğa Koleji’nden tutun da TED Koleji’ne kadar birçok özel okulun şubesi var. Fiyatları da İstanbul’a oranla daha uygun.

Özel hastanelerde de gelişme var. Özel Bodrum Hastanesi’ni Koç grubu satın aldı, tam teşekküllü bir hastane inşa ediyorlar.

◊ Geçen seneden bu yana yüzde 40 kira artışı yaşandı. Şimdi Yalıkavak’ta yıllık kiralamada 1500 liradan aşağıya ev bulmanız imkânsız. Gençler Yalıkavak ve Gümüşlük’ü tercih ediyor. Emeklilerse Turgutreis ve Gündoğan’ı. Son beş yılda en çok göçü Boğaziçi aldı. Mumcular Köyü’nün de değeri yükseldi.

Bodrum Yarımadası’nda kira fiyatlarından yaşam standardına kadar her şeyin en uygunu Turgutreis’te. İslamhaneleri en çok tercih edilen yerleşim bölgesi. Kiralar 800-1000 TL. Ev fiyatlarıysa 350-400 bin TL.

◊ Zengin kesimse Yalıkavak’ta 1 buçuk milyon Euro’dan başlayan fiyatlarla ev satın alıyor.

800-1000 TL

Turgutreis’te kiralık ev fiyatları… İslamhaneleri en çok tercih edilen yerleşim bölgesi. Kiralar 800-1000 TL. Ev fiyatlarıysa 350-400 bin TL.

1.5 MİLYON EURO
Yalıkavak’ta satılık dairelerin başlangıç fiyatları

Öyle göç alıyor ki bugün il olsa 15 şehri geride bırakacak


İSTANBUL’DAN GÖÇ EDENLERİN BODRUM YORUMLARI

Benim gibi olan insanlarla bir arada yaşamayı seçtim

Melis Tolga – Grafik Tasarımcı
Ben üç sene önce İstanbul’dan taşındım. İstanbul’u terk etmemin sebebi, kılık kıyafetime, gece yalnız dışarı çıkmama, içki içmeme müdahale… Başıma bir şey gelse bunları hak ettiğimi düşünen insanlarla bir arada yaşamak istemedim. Aslına bakarsanız, Bodrum’da yaşayan insanlar ne kadar doğa, deniz, temiz hava gibi sebepler sunsa da aslında herkes kendisi gibi olan insanlarla küçük bir komün içinde yaşamayı tercih ettiği için bir araya geliyor. Herkes İstanbul’da Beyoğlu’nun bittiğini, eski gece eğlencesinin kalmadığını konuşur. İstanbulluları bir cumartesi gecesi kışın Bodrum’a bekliyorum. Aynı ruh burada yaşatılıyor. İstanbullular burada küçük bir İstanbul kurdu. Buranın yerlisi birçok insan da bundan şikâyetçi. Onlar da bence kendilerine göre haklı, Bodrum değişiyor; gün geçtikçe, trafiği, su ve kanalizasyon problemleriyle İstanbul’a benziyor.

Öyle göç alıyor ki bugün il olsa 15 şehri geride bırakacak

Daha sağlıklı hissediyorum

Elif Özer – Şef
2016’da İstanbul’dan taşındım. Annem yedi yıldır, yılın yarısından fazlasını Bodrum’da yaşıyordu, ben de git-gel yaparken burada yaşayabileceğime karar verdim. Aşçıyım, burada da mesleğime devam ediyorum. Bodrum’un kışı daha sessiz, sakin ve huzurlu. Yaşam standartlarımda kötü anlamda bir değişiklik olmadı, aksine huzurlu, mutlu ve daha sağlıklı hissediyorum.

Öyle göç alıyor ki bugün il olsa 15 şehri geride bırakacak

Bodrum’a taşınmayı tavsiye etmiyorum!

Sergen Tapan – Tasarımcı
Bodrum’un kış aylarında eskisi gibi bir sakinliği yok. Son dört yılda çok hızlı bir artış yaşandı. Yazları tatile başka yere gidiyoruz çünkü burada denize girecek yer kalmadı. İnsanlara Bodrum’a gelmelerini tavsiye edemeyeceğim çünkü gerçekten yer kalmadı. Sabahları Bodrum’dan Ortakent’e trafik oluyor. Her yer inşaat doldu ve devam ediyor.

Öyle göç alıyor ki bugün il olsa 15 şehri geride bırakacak

Yalıkavak’ın nüfusu 20 bine ulaştı

Selçuk Baltacı – Latife Hanım Meyhanesi’nin sahibi
Dört yıldır Bodrum Yalıkavak’ta yaşıyorum. Nüfusu 20 bine yaklaştı, ilk geldiğimizde 3 binlerdeydi. Çoğunluk yaşlıydı, gençler çoğaldı. Özellikle bu kış ciddi bir artış oldu. Genelde İstanbul’dan. Tabii gelip, tutunamayıp dönenler de oluyor. Nüfusun artmasıyla birlikte kasap ve manav sayısı çoğaldı ama evlerin fiyatları da yükseldi. Fahiş fiyatlardan dolayı, insanlar burada çalışsa bile başka yerlerde yaşamayı tercih ediyor. Buradakiyle mesela Turgutreis’in semt pazarındaki fiyatlar çok fark ediyor.

 

The post Bodrum’da kiralar yüzde 40 arttı! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak/bodrumda-kiralar-yuzde-40-artti-86828/feed 0
Mesut Özil Alaçatı’da villa aldı! https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/mesut-ozil-alacatida-villa-aldi-86826 https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/mesut-ozil-alacatida-villa-aldi-86826#respond Sun, 27 May 2018 08:32:23 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86826 Mesut Özil Alaçatı‘da villa aldı. Arsenal’in yıldız futbolcusu Mesut Özil, bu yaz Çeşme’de parlayacak. Alaçatı’da lüks bir villa inşa ettiren Özil, 10 milyon lirayı gözden çıkardı. Takvim gazetesinde yer alan habere göre, Arsenal’in yıldız futbolcusu Mesut Özil, sevgilisi Amine Gülşe’nin memleketini sevdi. İzmirli güzelle geçtiğimiz yaz Çeşme’de tatil yapan Özil, Alaçatı’da lüks bir villa yaptırmak […]

The post Mesut Özil Alaçatı’da villa aldı! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Mesut Özil Alaçatı‘da villa aldı. Arsenal’in yıldız futbolcusu Mesut Özil, bu yaz Çeşme’de parlayacak. Alaçatı’da lüks bir villa inşa ettiren Özil, 10 milyon lirayı gözden çıkardı.

Takvim gazetesinde yer alan habere göre, Arsenal’in yıldız futbolcusu Mesut Özil, sevgilisi Amine Gülşe’nin memleketini sevdi. İzmirli güzelle geçtiğimiz yaz Çeşme’de tatil yapan Özil, Alaçatı’da lüks bir villa yaptırmak için kolları sıvadı.

Mesut Özil Alaçatı‘da villa aldı.

Haftalık 350 bin sterlini cebine koyup (yaklaşık 2 milyon 190 bin lira) adını dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasına yazdıran Mesut Özil, Gülşe’yle bu yaz tatil yapacağı aşk yuvası için kesenin ağzını açtı. Alaçatı merkezdeki Değirmen Dağı mevkiinde geçtiğimiz aylarda dört villalık arazi satın alan 29 yaşındaki futbolcu, hemen ardından süper lüks villanın inşası için de talimat verdi.

çeşme alaçatı ile ilgili görsel sonucu

Ünlü futbolcunun Alaçatı’daki lüks villası için 10 milyon TL’yi gözden çıkardığı öğrenildi. Özil, işlemlerin hızlı ilerlemesi için de iddiaya göre tapuyu ağabeyi Mutlu Özil’in üstüne yaptırdı.

Geçtiğimiz hafta Premier Lig’in tatile girmesiyle soluğu İzmir’de alan Özil, villanın inşaatını yakından takip etti. Arsenal’in başarılı futbolcusu, inşaatı bu yaz tamamlanacak olan villasını ise aşkının zevkine göre dekore edecek. Birkaç ay içinde villalarına yerleşmeyi planlayan gözde çift, bu yaz da Çeşme’nin yıldızlarından olacak. İkili, imrendiren aşklarıyla da Alaçatı’ya da damga vuracak.

çeşme alaçatı ile ilgili görsel sonucu

Mesut Özil’in İngiltere’deki 35 milyon euro değerindeki (yaklaşık 192 milyon lira) malikanesi de oldukça ihtişamlı. Bir yandan aşkına İzmir’i gezdiren güzel oyuncu bir yandan da ünlü futbolcuyla lüks villalarının inşasını takip ediyor.

İkilinin 10 milyon liralık villası tamamlandığında Çeşme Alaçatı’nın en lüks evi olacak. Öyle ki civardaki evlerin fiyatı 1-2 milyon TL arasında değişiyor.

The post Mesut Özil Alaçatı’da villa aldı! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/emlak-magazin/mesut-ozil-alacatida-villa-aldi-86826/feed 0
Avustralya Evleri https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/avustralya-evleri-86795 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/avustralya-evleri-86795#respond Sun, 27 May 2018 08:15:45 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86795 Avustralya ılıman iklimi, kişi başına düşen yüksek milli geliri, güçlü ekonomisi, kaliteli eğitim imkanları, devletin sunduğu yüksek standartlardaki sosyal hizmetleri, şehir merkezlerinden dahi girebileceğiniz halka açık plajları, geniş park alanları, çok kültürlülüğün getirdiği çeşitliliği, özgürlüğü ve bunun gibi onlarca özelliğinden dolayı birçok insanın yaşamak için hayalindeki ülke olmaya devam ediyor. Avustralya evleri de ülkenin güzellikleri […]

The post Avustralya Evleri appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Avustralya ılıman iklimi, kişi başına düşen yüksek milli geliri, güçlü ekonomisi, kaliteli eğitim imkanları, devletin sunduğu yüksek standartlardaki sosyal hizmetleri, şehir merkezlerinden dahi girebileceğiniz halka açık plajları, geniş park alanları, çok kültürlülüğün getirdiği çeşitliliği, özgürlüğü ve bunun gibi onlarca özelliğinden dolayı birçok insanın yaşamak için hayalindeki ülke olmaya devam ediyor. Avustralya evleri de ülkenin güzellikleri arasında yer alıyor.

avustralyaevleri

Avustralya Evleri Özellikleri

Güney yarım kürenin en göz alıcı ülkelerinden biri olan Avustralya, Okyanusya’da bulunan bir ada olmasına rağmen, hem bitki hem de hayvan çeşitliliğinin bolca görüldüğü bir bölgedir. Sıcak iklimi, beyaz ve altın renkli kumlarının yanı sıra görülmeye değer mavilikleriyle de göz alıcı bir yerleşim yeri olan Avustralya bünyesinde barındırmış olduğu Mandalay House gibi eşsiz yapılarıyla da yaşanılması gereken bir cennettir.

Özellikle de ülkenin simgesi haline gelmiş güzeller güzeli yapısı olan ve 1973 yılından itibaren misafirlerine kapılarını açan Sidney Opera Evi ile de bizleri büyülemeyi başaran Melbourne, sahip olduğu güzellikleri tamamıyla gözler önüne seriyor.

Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde ilk sıralarda yer alan Melbourne, hem düşük suç oranı hem de yaşam standartları açısından ömrünüzün kalanını geçirebileceğiniz güzide bir şehirdir. Melbourne şehrinin merkezi iş bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunan ve şehrin bütün doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Toorak banliyösüne yerleştirilmiş Linlithgow malikanesi, şimdilerde Avustralya’nın en lüks evi olarak kabul edilmiştir.

avustralya

avustralyaevleri

Avustralyalılar sakin olan konutlarda yaşamayı sever ve nüfusun yaklaşık %30’u apartman dairelerinde yaşar. Avustralyalıların çoğu üç yatak odası olan büyük evlerde yaşıyor. “120 metrekare” bu evlerin ortalama büyüklüğü. Yatak odası, tipik ev oturma odası, mutfak, banyo, iki tuvalet ve bir garaj bulunmaktadır. Bazı evlerde küçük bir çamaşır odası ve bir oturma odası var. Tüm kapılar genellikle camdan imal edilir.

Birçok Avustralyalı kendi evine sahiptir. Çok düşük faizli uzun süreli kredi sayesinde birçok Avustralyalı kira vermek yerine kendi evini alıp uzun süre kredi ödüyor.

Avustralya’nın En Lüks Evi

Avustralya’nın en lüks evi Linlithgow Malikanesi’dir.  Işığı yansıtan ön cephesi, alüminyum yapısı ve girişinde misafirleri karşılayan geniş ağaçlık alanı mevcuttur. Tamamı camdan oluşan avlusu ve zeminden tavana pencereleriyle güneşin canlandırıcı etkisine maruz kalmanızı sağlayacak.

Geniş ve olağanüstü kapalı havuzuyla da hem serinlemenize hem de keyifli vakitler geçirmenize olanak tanıyacak.

linlithgow-malikanesi

Avustralya’ya özgü duvarı ve Amerikan Meşesi’nden oluşan zemin döşemeleriyle bu güzellik, tam donanımlı mutfağıyla da lüks bir yaşam deneyimini sunuyor. Özelliklerinin yanı sıra geniş odaları ve süit odasıyla Linlithgow Malikanesi’nin değeri, 15 milyon Avustralya doları yani 11.2 milyon Amerikan dolarıdır.

avustralyanin-en-luks-evi

Avustralya Evlerinden Örnekler

Farklı lokasyon, bütçe ve mimariye göre Avustralya evlerinden örnekler:

avustralyaevleri

Zemin malzemesi olarak halıfleks kullanmayı çok seviyorlar.

avustralyaevleri

Bu ülkede ev kiralamak için ev sahibi ile görüşme yapıyorsunuz. Ev sahibi sizden hoşlanmazsa evini kiralamıyor. Bir önce oturduğunuz evi nasıl kullandığınız gibi konular çok önemli. Bu görüşme için önceden randevu alıyorsunuz.

avustralyaevleri

Evinizi dekor ederken ikinci el eşya kullanımı çok yaygın. İnsanlar bir eşya alırken önce ikinci elini araştırıyor. Aradığını bulamazlarsa yenisine yönleniyorlar.

avustralyaevleri

Ayrıca shared house isimli bir kiralama sistemleri var. Bu sistemde evin bir odasını kiralıyor ve ortak alanları diğer odaları kiralayanlar ile paylaşıyorsunuz. Öğrenciler için ideal bir sistem.

avustralyaevleri

Özellikle öğrencilerin çok rağbet ettiği Avustralya’da karşılaşacağınız evler oldukça şirin ve kendilerine ait bir havaları var.

 

 

The post Avustralya Evleri appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/avustralya-evleri-86795/feed 0
Ahes Misal İstanbul fiyat listesi! https://www.emlaklobisi.com/ozel-haber/ahes-misal-istanbul-fiyat-listesi-20841 https://www.emlaklobisi.com/ozel-haber/ahes-misal-istanbul-fiyat-listesi-20841#respond Sun, 27 May 2018 08:12:00 +0000 https://www.emlaklobisi.com/genel/ahes-misal-istanbul-fiyat-listesi-20841.html İstanbul Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen Ahes Misal İstanbul projesi lansmana özel fiyatlarla satışa çıktı.

The post Ahes Misal İstanbul fiyat listesi! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Ahes Misal istanbul projesi Süleyman Ekşi İnşaat, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Çevre Bakanlığı ortaklığı ile 2 milyar TL yatrım bedeliyele hayata geçirilecek. Proje 2 etaptan oluşacak.

Birinci etapta 1620 konutun yer alacağı projede toplam 2400 konut yer alacak. Projede ayrıca  359 odalı otel, cadde dükkanları, ofis bloğu, okul, kültür merkezi, camii de yer alacak

18 ve 19 katlı 13 bloktan oluşacak Ahes Misal İstanbul projesinde büyüklükleri 65 ile 171 metrekare arasında değişen 1+1,2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyor.

Ahes Misal İstanbul fiyat listesi

65 – 96 m2 / 1+1 daire: 340.000 TL – 488.000 TL

93 – 149 m2 / 2+1 daire: 491.000 TL – 868.000 TL

131 – 171 m2 / 3+1 daire: 757.000 TL – 1.046.000 TL arasıda değişen fiyatlarla sayışa sunuluyor.

Peşin alımlarda yüzde 10 indirim ugyulanan projede firma bünyesinde 36 aya kadar vade farksız taksitlerle ödeme seçeneği de sunuluyor. Projeden banka kredisi ile 120 ay vadeli taksitlerle de konut sahibi olmak mümkün.

 

Ahes-misal-istanbul-emlaklobisi

Ahes Misal İstanbul projesi

Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, ‘’Bu nedenle İstanbul’a örnek olacak bir model üzerinde çalışıyoruz. Tüm kentsel dönüşüm alanlarını kendi özel alanı içinde ele alan kapalı sistemler oluşturma anlayışını değiştirerek kent bütünü ve çevresi ile birlikte düşünülmüş planlar uyguluyoruz. Mevcut alanı ekonomik, sosyal ve kültürel değerleri ile birlikte ele alıyor sadece bir zümreye ait olmayan tüm halkı kucaklayan bir dönüşüm gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Gaziosmanpaşa 2. derece deprem bölgesinde olmasına karşın, tüm hesapları Gaziosmanpaşa Belediyesi plan notları doğrultusunda 1. derece deprem bölgesine göre hazırladık. Proje bütünlüğünü sağlamak açısından proje çevresindeki yollar, caddeler ile 1000 kişilik ilkokul, 1000 kişilik kültür merkezi ve 1000 kişilik camiyi, sosyal sorumluluk kapsamında bedelsiz Gaziosmanpaşa ilçemize hibe ediyoruz” dedi. Projenin tamamlanmasıyla yüzde 40 oranında prim yapacağını ifade eden Ekşi ‘’Gaziosmanpaşa, sahip olduğu dönüşüm potansiyeli ve kentin ana ulaşım odaklarına çok yakın mesafede bulunması sebebiyle metropol ölçeğinde önemli bir ilçedir. Bu sebeple projenin teslim zamanında yüzde 40 prim yapmasını bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

LEED sertifikasına aday gösterilecek olan Ahes Misal İstanbul projesinin sosyal olanakları arasında; cafe, restoran, fitness salonu, sauna, Türk hamamı, yüzme havuzu, spor alanları, yürüyüş alanları, yeşil alan, sinema, kütüphane, cami, okul, kültür merkezi, güvenlik ve otopark yer alıyor.

Daire teslimlerinin Aralık 2019’da yapılması planlanan Ahes Misal İstanbul projesi TEM  ve çevre yollarının yanı başında, spor vadisi ve Vialand’e komşu, Mecidiyeköy – Gaziosmanpaşa – Mahmutbey metro durağına yürüme mesafesinde konumlanıyor.

Tlf: 444 53 99

Web: http://www.misalistanbul.com

Adres: Haşim Yılmaz Caddesi No:102 Bağlarbaşı Mahallesi Gaziosmanpaşa – İSTANBUL

 

 

Bilgen Kutlu / Kasım 2017

The post Ahes Misal İstanbul fiyat listesi! appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/ozel-haber/ahes-misal-istanbul-fiyat-listesi-20841/feed 0
Masalsı Kanada Evleri https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/masalsi-kanada-evleri-86787 https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/masalsi-kanada-evleri-86787#respond Sat, 26 May 2018 11:03:02 +0000 https://www.emlaklobisi.com/?p=86787 Masalsı Kanada Evleri göz alıcı görünüşleri ile ünlüdür. Kanada, refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer alıyor. Öğrenciler veya Kanada’ya yerleşmek isteyen bireylerin büyük ihtiyacı konaklama oluyor. Kanada’nın masalsı evlerinin en konforlu konaklama türü olması, birçok şehirdeki kiraların ekonomik olması ve Kanada evleri’nin fiyatlarının çokta yüksek olmaması tercih sebebi oluyor. Kanada Evleri ve Özellikleri Kanadalılar evlerinin görünüşlerini oldukça önemsemektedirler. […]

The post Masalsı Kanada Evleri appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
Masalsı Kanada Evleri göz alıcı görünüşleri ile ünlüdür. Kanada, refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer alıyor. Öğrenciler veya Kanada’ya yerleşmek isteyen bireylerin büyük ihtiyacı konaklama oluyor. Kanada’nın masalsı evlerinin en konforlu konaklama türü olması, birçok şehirdeki kiraların ekonomik olması ve Kanada evleri’nin fiyatlarının çokta yüksek olmaması tercih sebebi oluyor.

kanadaevleri

Kanada Evleri ve Özellikleri

Kanadalılar evlerinin görünüşlerini oldukça önemsemektedirler. Aslına bakarsanız aradığınız özelliklerde ev bulmak hiçte zor değildir.

Burada önemli olan en önemli şey bütçenizdir. Dünyanın her noktasında karşımıza çıkan bir kural vardır. Ev şehir merkezine yaklaştıkça, ev kirasında artış gözlemleyebilirsiniz. Aynı kural ev satın alımı içinde geçerlidir.

Kanada’nın en popüler şehirleri arasında yer alan Toronto’nun ev kiraları;

Toronto Ev Kiraları

 

torontoevleri

Kanada denildiğinde ilk akla gelen şehir hiç şüphesiz Toronto’dur.

Toronto Ev Kiraları;

  • Ortalama ev kiraları 1000-3000 CAD arasındadır.
  • Birkaç kişi aynı evi paylaşmanız masrafı büyük oranda düşürecektir.
  • Dilerseniz internet üzerinden insanlarla anlaşıp oda kiralayabilirsiniz.
  • Eğer öğrenciyseniz aylık 700-1000 CAD kira ödersiniz.

toronttokiralıkev

Kanada’da Ev Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada’da ev fiyatları baktığınız eyalet ve şehir için değişiklik gösterir. Kanada’da 30 milyon’a kadar ev bulmanız mümkündür. Her zaman olduğu gibi bütçeniz en önemli rehberiniz olacaktır.

Eğer Kanada’da daha önce yaşamadıysanız ve ev satın almak istiyorsanız, emlakçı ile anlaşmadan, evin direk sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Evin durumu, kullanılabilirliği ve en önemlisi komşu evlerin fiyatlarına göre planlama yapabilirsiniz. Ancak en iyi önerilerden birisi de bir aracıyla evi satın almanız olacaktır. Vereceğiniz ufak bir komisyon, istenmeyen bir kaybı engelleyebilir.

Kanada Ucuz Ev Fiyatları

Öncelikle buradaki “Kanada ucuz ev fiyatları” başlığında büyük eyaletlerden bahsetmek gerekir. Ortalama 250.000 CAD’a ev satın alabilirsiniz. Alacağınız evin konumu fiyatı etkileyen en önemli faktör olacaktır.

kanadaevleri

Kanada’nın Evlerinin Özellikleri

Kanada’nın evlerinin özellikleri arasında ev giderleri yani elektrik, su, doğalgazın kiraya dahil olması bulunur. Her ev için geçerli olmasa da birçok evde bu özelliği bulabilirsiniz. Ev için araştırma yaparak buna dikkat etmeniz gerekir. Kanada evlerinde beyaz eşya olarak fırın ve buzdolabı mevcuttur fakat bulaşık, çamaşır makinası dahil değildir. Kentsel Dönüşüm olmadığı için evlerde çamaşır  makinası yasaktır. Kanada’nın evlerinin özellikleri arasında çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve davlumbaz tesisatı bulunmaması yer alıyor.

kanada

 

The post Masalsı Kanada Evleri appeared first on Emlak Haberlerinin ve Konut Projelerinin Adresi Emlaklobisi.com.

]]>
https://www.emlaklobisi.com/bilgi-bankasi/masalsi-kanada-evleri-86787/feed 0