odatasarimi

20’li Yaşlar için Dekorasyon Önerileri

Genellikle yalnız kalmak için vaktini odasında geçirmeyi tercih eden gençlerin odası oldukça önemlidir. Mahremiyetini koruması ve uyku, çalışma, dinlenme için kullanacağı alanın, onun ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre düzenlenmesi gerekir.  Genç odası fikirleri ararken önceliğiniz, ihtiyaçlarınızı ve ilgi alanlarınızı tespit etmek olmalı. 20’li yaşlar için dekorasyon önerileri bu konuda size yardımcı olacaktır. Bireysel yaşam alanlarının çoğalmasıyla birlikte yatak odaları artık kişisel zevkler doğrultusunda dekore ediliyor.

Dinamik formlarıyla, capcanlı renkleriyle, enerjisini genç ruhtan alan yatak odası tasarımları. Günümüzde gençlerin ihtiyaçlarını muntazaman karşılayacak mobilya ürünleri, yatak takımları ve aksesuarlar oldukça fazla sayıda mevcut. Tarzlarıyla genç zevklere hitap eden dekor ürünleri, pratik kullanım olanaklarıyla mobilya gereçleri yeni tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Yeni nesil tek kişilik yatak bazaları, çok yönlü kullanım olanakları sunan dolap modelleri gibi ürünlere yönelirken, hangi stil dizayn edeceğinize dair fikirler edinilmeli.

İşte, 20’li yaşlar için dekorasyon önerileri:

Ahşap ile Doğal Dokunuşlar

Gençlere eğlenceli fikirler verecek yatak odası tasarımları oldukça fazla sayıda değişkenlik gösteriyor. Aslında klasik dokular olarak bilinen kırmızı tuğla duvar ve ahşap materyali, günümüz dekorasyon modellerinde modern stil yeniden dizayn ediliyor. Gençlerin enerjisi ile uyumlu bir odayı ahşap ev ile yaratabilirsiniz.

ahsapev

Macera Ruhlu Oda Tasarımı

Macera ruhlu oda tasarımı için kamp düşkünlerini örnek alabiliriz. Gençlerin hayal dünyalarının sınırsız olduğunu varsayarsak, oda içinde kendilerine ait bir dünya yaratmalarına fırsat vermeliyiz. Kırmızı tuğla duvar dokusu da mekanı ısıtan ve ayrı bir hava veren unsurlardan biri olarak kullanılabilir.

dekorasyon

İstanbul Temalı Dekorasyon Önerileri

İstanbul’lu gençler için vazgeçilmez bir oda tasarımı… Genç odası dekorasyonunda kullanılan mobilya öğelerinde, sevdiğiniz şehrin simgelerini ve yansımalarını taşımak isteyenlere. İstanbul silueti işlenen duvar kağıdı modeli, uyumlu renklerle dizayn edilmiş odaya başka bir hava katıyor.

Benzer Haber  İNDER: Yılın ilk rekoru yabancılardan

dekorasyon

New York Temalı Tasarım

Şehir temalı genç odası dekorasyonu örneklerinden sayabileceğimiz, özellikle duvar dekorunda detaylandırılmış bir örnek. Mekanda öne çıkan New York temalı duvar dekoru. Gençlerin kendi zevkleriyle ve tercihleriyle duvar resimleri, mümkün olmadığında posterler ya da dekoratif ürünlerle süslenebilir. Bunun için yeterli açık renk duvar zeminine yer bırakmanız gerekebilir. Öte yandan küçük alanda dekorasyon yapıyorsanız, duvar hizasına dolap ve yatakları yerleştirebilir, kullanım amaçlı orta alanı açabilirsiniz.

odatasarimi

Süslenmeyi Sevenlere Dekorasyon Önerileri

Renkli atmosferler, gümüş dokular, fuşya tonları, peluş dokular ve diğerleri. Eğer görsel etkileri biraz daha arttırmak, renk ve dokuları öne çıkarmak istiyorsanız, bu yatak odası arayışlarınıza hitap ediyor olabilir.

 dekorasyon

Yorum Yazın