Birevim Taksit Hesaplama

Birevim; bir evim olsun diyen herkese, tasarrufa dayalı, tamamen faizsiz, hiç fark ödetmeyen ev alma modeli sunar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler Birevim ile Türkiye şartlarında en uygun koşullarda ev sahibi olmalarını sağlayan bir sistemdir. Bugün sizlere Birevim Taksit Hesaplama yöntemini göstereceğiz.

Birevim Nedir?

Birevim; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; Birevim’in kendine özgü tasarruf yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar.

Birevim ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilmektedir. Birevim yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde gayrimenkul sahibi olurlar. Birevim’de ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunulur. İsteyen hiç peşinat vermeden ev sahibi olabilir. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebilirler.

Birevim gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunların başında iki farklı yöntem gelmektedir; Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi. Bu yöntemleri etkin bir şekilde kullanan kişiler kolaylıkla gayrimenkul sahibi olabilirler.

Birevim; gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere ek maliyet getiren kira ödemesi gibi uygulamaları kaldırmıştır. Taksitli ev alma yöntemlerinde genellikle en fazla 120 ay taksit seçeneği sunulurken, gayrimenkul sahibi olmak isteyenler Birevim’de 20 kişilikten 480 kişiliğe kadar tasarruf programlarına dahil olabilir. Birevim’de diğer taksitli ev alma yollarına göre gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin borcu olması gerekenden daha erken biter.

Birevim Taksit Hesaplama

İlk olarak belirtmek isteriz ki, Birevim ilgili taksitleri hesaplarken özel bir algoritma kullanmaktadır. Bu algoritmayla yapılacak hesaplamaları ancak Birevim şubesinde satış temsilcisiyle görüşerek öğrenebilirsiniz. Fakat kabaca Birevim Taksit Hesaplama yapısından bahsedecek olursak:

Benzer Haber  The Holl projesinde metrekaresi 4 bin liraya daire!

Birevim taksit hesabındaki ilk aşama kişinin alacağı evin tutarıdır. Önce evin fiyatı belirlenir. ( Mesela 100.000 TL )

– 2. aşama taksitlerin belirlenmesidir. Kaç taksitle ödeme yapılacağı planlanır bu taksit aralığı 60 ay ile 120 ay arasında değişmektedir.

– Taksit sayısına göre grupta kaç kişi olduğunu anlayabilirsiniz. 80 aylık bir taksite giriyorsanız sizin grubunuz 80 kişi olacaktır.

– Gruptakilerin her ay ödediği para toplanır ve 1 ev parası eder. Bunu annelerimizin yaptığı günler gibi düşünebilirsiniz.

– Toplanan bu para noter huzurunda sırası gelen kişiye gider ve bu parayla ev alınır. Para direk verilmez. Sistem bitene kadar eve ipotek konulur.

– Yapılan kura ilk aylarda size çıkarsa sizin kiradan kendi evinize geçeceğiniz düşünüldüğünden grubunuzda sizden sonraki kişilere onlardan bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunursunuz. Sistemde gruptaki herkesin parasıyla ev aldığınız ve onların hala kirada oturduğu düşünülür.

– Yani kurada başta çıkmazsanızda bir kaybınız olmaz , sistem hesaplama yaparken bunu da hesaplayarak size kira yardımı gibi bir tutar sağlar.

– Üstteki 2 maddenin açıklaması aslında şudur ; başta kura çıkıpta evini alan kişiler daha fazla ödeme yaparken , diğer kişiler baştakilere nisbeten daha az ödeme yaparlar.

– Bu uygulamada sıra size gelene kadar ödemeleriniz her ay ufak ufak azalırken , sıra size geldiğinde ödeme bir miktar artar ve taksit bu miktarda sabit olarak kalır. ( Bu hesapların hepsi en başta yapıldığından ne kadar artış olacağı gibi konular en baştan belirlenir. )

– 80 aylık bir grupta 80. olursam ne olacak ? Bu konuya da bir çözüm var sistem kimseyi bu kadar uzun bekletmiyor. Kura taksit sayısının yarısına kadar size çıkmadıysa , korkuya gerek yok. Çünkü taksit sayısının yarısına gelindiğinde kalan herkese evini alması imkanı sağlanır. Yani 80 aylık bir grupta herkes en geç 40. ayda evini almış olur ve bundan sonra beklemek zorunda kalmaz.

Benzer Haber  TOKİ konut ve iş yeri açık artırma satışı!

– Sonraki aşamada herkesin taksiti sabitlenmiş olur ve ödemelerini yapar.

Yorum Yazın