emre-arolat-emlaklobisi

Emre Arolat Kimdir?

EAA Emre Arolat Architects’in kurucusu olan Emre Arolat kimdir? Öğrenim hayatı ve mimarlığa dair bilgiler aşağıda verilmiştir.

emre-arolat-

Emre Arolat Bilgileri

1982 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuştur. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazanmıştır. 1992 yılında yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Öğrenci hayatında yer aldığı uluslararası projeler onun mimari anlamda oldukça başarılı olmasını sağlamıştır. Çeşitli mimarlık dergilerinde yayınlanmış olan projeleri ile kazandığı ödüller ve projeler ile başarılı işlere imza atmıştır.

Emre Arolat hayatı 1986 – 1987 yıllarında Washingtın DC’de devam etmeye başlamıştır. Mimarlık bürosunda bu tarihler arasında çalışmıştır. Sonrasında ise Türkiye’ye gelmiştir. Arolat Mimarlık Mühendislik A.Ş’de çalışmaya başlamıştır. Annesi, Şaziment Arolat; babası, Neşet Arolat ile birlikte tasarımcı olarak çalışmıştır.

2004 yılında ise Gonca Çarıkoğlu ile birlikte EAA – Emre Arolat Architects’i kurmuştur. Çeşitli mimari yarışmalara katılarak geliştirmiş olduğu mimarlık bakışını, şirketine taşımıştır.

Ödül;

emre-arolat

AR Awards for Emerging Architecture ödülü almıştır. 2006

Minicity Model Parkı projesi ile Mies Van Der Rohe Avrupa Ödülleri arasında seçilmiştir. 2005

Çok sayıda ödül almış olan Mimar, alanındaki başarısını ödülleri ile kanıtlamıştır. Resmi olarak sunmuş olduğu başarıları ile sektördeki başarısını kanıtlamıştır.

EAA Emre Arolat Architects

emre-arolat

Şirketin kurulması ile birlikte yapılan projelerin boyutu artmıştır. Geniş çaplı ve özel nitelikleri olan projeler sayesinde Emre Arolat Architects önemli bir noktaya taşınmıştır.

2004 yılında Proje

2002 yılında Yapı ve Proje

1992 yılında Yapı dalında olmak üzere Ulusal Mimarlık Ödülü almıştır.

1998 yılından itibaren ise Üniversitelerin Mimarlık bölümünde atölye yürütücüsü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda projelerde jüri olarak da görev alıyor. Eğitimci olarak da mimarlık alanına devam ettiğini söyleyebiliriz. Başarılarını kanıtlamış olduğundan, adını duyurmuştur.

Benzer Haber  Emlak Konut'tan dev indirim kampanyası!

Şirketin başarıları ve kendi başarıları birleştiğinde, mimari anlamda çok başarılı işler ortaya çıkarmıştır. Şu an ise Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek lisesin Programı’nda Atölye Yürütücüsü olarak görev yapmaktadır. Mimar Arolat hakkında detaylı bilgiler sayesinde, projeleri ve çok daha fazla detay öğrenmiş olacaksınız.

Yorum Yazın