Koleksiyon dünyadaki büyümesini sürdürüyor!

[mom_video type=”youtube” id=”Jg7K57wzsuw” width=”700″ height=”400″]

 

 

Emlaklobisinden herkese merhaba. Bugün Koleksiyon mobilyada Doruk beyle birlikteyiz. Libertas ve Portekiz’de ev toplantısına ev sahipliği yapıyorsunuz. Koleksiyon mobilya olarak zaten yurtdışında aktif bir şirketsiniz.

Koleksiyon 2013 yılından itibaren dünyaya açılan penceresini biraz daha genişletti. San Francisco, Avrupa ve Singapur’a kadar geniş bir yelpazede 35 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Amerika,Avrupa ve Asya kıtaları dahil. Merkezimiz Avrupa en önemli noktalardan bir tanesi. Portekiz’i Avrupa’nın Amerika’ya açılan, Amerika kıtasının da bir entegrasyonu diye görüyoruz.

Avrupa’da hangi ülkelerde daha aktifsiniz?

Birinci pazarımız Almanya, daha sonra Fransa, Hollanda, İtalya, Polonya şu anda öncelikli ülkelerimiz. Buna biz Portekiz ve İspanya’yı da eklemek istiyoruz. Libertas’ın Türkiye’ye ilgisi Türkiye’nin de Avrupa’ya olan ilgisinin biraraya geldiği bu akşamda biz de ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Avrupa dışında Amerika kıtasında hangi pazarlarda aktifsiniz?

Biz daha çok Kuzey Amerika’yı hedeflemiş durumdayız. Kuzey Amerika’da da doğu ve batı yakası diye iki ayrı dünya var. Biz daha çok New York, Chicago, Dallas, Miami, San Francisco, Los Angeles birinci öncelikte pazarlarımız. Burada da bir gerçek var, İspanyolca orada %50’ye yakın konuşulan bir dil. Portekizce de Brezilya efektiyle çok önemli bir yere sahip. Bu çerçevede biz dünyayı küçülmekte olan bir Pazar diye görüyoruz. Koleksiyonu da büyümekte olan bir şirket olarak buraya entegre etmeye çalışıyoruz.

Bir Türk şirketinin dünyaya açılması oldukça hoş bir durum. Büyüme planlarınıza nereleri katmayı düşünüyorsunuz yakın dönemde.

Yakın dönemde entegrasyon önemli. Asya, Avrupa ve Amerika’nın global şirketler boyutunda birbiriyle iç içe geçtiğini görüyoruz. New York’ta alınan bir kararın Almanya’da uygulandığını, Almanya’da yapılan bir yatırımın Afrika’da da hayat bulduğunu görüyoruz. Bu çerçevede biz 5 kıtayı da kapsamak niyetindeyiz.

Benzer Haber  Tarihteki en kârlı yatırım

Üretimleriniz tamamen Türkiye’de mi?

Şu anda üretimlerin %100 ü Türkiye’de olmakla beraber önümüzdeki 5 yıl içerisinde Asya, Avrupa ve Afrika kıtasında da üretimi yaymayı düşünüyoruz.

Dünyada gördüğümüz bir trend var. Ofis mobilyası başlangıç noktamız olmakla beraber ev dünyası ve yaşam kültürü bunu içinde oteller, hastaneler, evler var. Hepsinin biraraya geldiğini görüyoruz. Koleksiyon olarak da 35 ülkede 25.000 çeşit ürünümüzle büyümeyi planlıyoruz. Bu çerçevede Portekiz’in bizim için kritik bir yer olduğunun altını çizmek istiyorum. Bir ülkedeki ev dengesiyle, ofis yaşantısı dengesinin ve turizmin bir dengede olması lazım. Portekiz, futbolu, yemeği ve bu dengeye de sahip olduğu için bizim için stratejik bir yer güzel diliyle beraber.

Yorum Yazın