Nef’ten 0,39 faiz ile 24 ay taksitli ‘arsa’ kampanyası

Nef, hükümetin önceki gün açıkladığı ‘ilk evini’ alana kredi desteği kampanyasına, sabit fiyatlı, vadeli ve düşük faizli ‘arsa’ kampanyası ile destek verdi. Şirket, satışların devam ettiği arsa projeleri Sakarya, Çanakkale, Balıkesir ve Hirfanlı’da 1 yıl sabit fiyatlı, 24 ay 0,39 faiz ile satış kampanyası başlattı.

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nef, son inovasyonu Nef Arsa özelinde 1 yıl sabit fiyatlı, 24 ay 0 faiz ile satış kampanyası başlattı. Kampanya, Nef Arsa’nın Sakarya, Çanakkale, Balıkesir ve Hirfanlı projelerinde geçerli olacak. Nef Arsa’nın lanse edildikten sonra Kazdağları, Eskişehir ve Ilgaz projelerinde hızla satışlar tamamlanmıştı. Nef Arsa’da başlangıç fiyatı ise 161 bin lira. 24 ay vade 0,39 faiz oranlı kampanyası dışında banka kredili seçenek de sunan Nef’ten aylık 2 bin lira taksitle arsa almak mümkün.

Nef son yaptırdığı araştırmaya göre insanların yüzde 92’si arsanın en karlı gayrimenkul yatırımı olduğunu söylüyor. Arsa almış yatırımcıların da yüzde 80’den fazlası tekrar arsa yatırımı yapmak istiyor. Enflasyona karşı ev alamayan düşük ve orta gelirli kesime yenilikçi bir alternatif sunan Nef, başlattığı kampanya ile hem güvenli bir yatırım hem de getiri fırsatı sunuyor. Gayrimenkulün, özellikle de arsanın daha da kıymetli olduğu bir döneme girdiklerini vurgulayan Erden Timur, “Şu an benim naçizane tavsiyem doğru yerde bulunan gayrimenkulün alınması ve eldeki gayrimenkulün de satılmaması yönünde. Büyük şehirlerde yaşayan ve gereğinden fazla psikolojik yük taşıyan yatırımcılardan aynı zamanda çiftlik ve bahçe opsiyonu olarak da kullanılacak arsa talebi de sürekli artıyor. Nitekim maliyetler nedeniyle konut fiyatları da artış trendinde. Bu gerçekler ışığında biz ev hayali kuramayanlara fırsat sunuyoruz. Finansal veya emtia yatırımları ile de uzun vadede karşılaştırıldığında hep en karlı yatırımın arsa yatırımı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yapılan tüm araştırmalara göre tarihteki en kârlı yatırım arsa. Doğru yerde arsaya yatırım yapıp kaybedenini hiç görmedim. Bugüne kadar hep kazandırdı, bundan sonra daha da fazla kazandıracak dedi.

Benzer Haber  Galatasaray’dan milyarlık satış!

3,4 milyar yatırımla yeni Nef Arsa projeleri yolda

Nef Bu yıl Marmara ve Ege Bölgesi şehirleri ile Ankara gibi büyük şehirlerde olmak üzere 3,4 milyar liralık yeni arsa projelerini de devreye alacaklarını açıklayan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Arsa ülkemizde bugüne kadar daha çok parası olanların alabileceği bir yatırım aracı olarak kabul gördü. Bunun başlıca nedenleri; arsa konusundaki standartlara hakim olunamaması, bilgi eksikliği, güvensizlik, tapu sorunu, imar problemi, elektrik, su, yol gibi alt yapı problemleri. Keza küçük bütçelerle yatırım yapma zorluğu idi” ifadelerini kullandı. Nef Arsa tarafında projeyi çalışırken, önce bu riskler çerçevesinde bağımsız kuruluşlara analizler yaptırdıklarını kaydeden Timur, “Nef olarak arsa yatırımı bizim ana işimiz olduğu için Nef Arsa tarafında da tüketiciler ve müşteriler için tüm analizleri tamamlanmış şekilde yatırım imkânı sunuyoruz. Dolayısıyla bilgi eksikliğini, iş takip zorluğunu ve küçük bütçelerle yatırım yapma zorluğunu çözüyoruz dedi.

Yorum Yazın