Portekiz’de Ev Alarak Vatandaş Olma Fırsatı

[mom_video type=”youtube” id=”gZnn8XUL3b0″]

 

Emlaklobisinden herkese merhaba. Portekiz’de evden Şafak Nervo ile birlikteyiz. Türkiye’de yatırımcılarla yaptığınız ikinci toplantınız. İlk toplantıda biz de vardık ve gayet verimli bir toplantı olduğunu düşünüyoruz. Toplantıdan sonraki talep nasıl oldu? Portekiz’de ev alarak vatandaş olma fırsatına Türk Yatırımcısı nasıl baktı?

Biz bu tarz toplantılara çok önem veriyoruz çünkü bu ciddi bir karar. İnsanlar ne kadar internetten ve telefonla bilgi alsalar da bilmedikleri bir yere yatırım yaparken o kişileri görüp tanışmak , kafasındaki soruları, endişeleri aktarmak istiyor. Dolayısıyla bizim farklı konseptlerdeki buluşmalarımız çok yararlı geçiyor. En önemli konu insanların güven duyması, işin ehli kişilerle buluşması. Bu da bu tarz toplantılarla oluyor. Bu da Portekiz’e ziyaret ve daha sonra gayrimenkul seçimi ile ilerliyor.

Golden Visa için en ciddi kurumsunuz gördüğümüz kadarıyla.  Peki Türk yatırımcının yurtdışındaki ilgisinde Portekiz ne durumda?

Aslında bilinen destinasyonlar Almanya, Yunanistan, İngiltere… Portekiz birkaç senedir bilinen bir pazar. Dolayısıyla insanların merakı da ondan. AB vatandaşlığı için en etkin olarak yapıldığı yerin Portekiz olması bunu en büyük itici güç yapıyor.

Benzer Haber  Ziraat Kuleleri Projesi’ne Mükemmeliyet Ödülü

Türkiye’de ne kadar toplantı yapmayı düşünüyorsunuz? Ve bütün toplantılarınız İstanbul üzerinde mi olacak? 

Ankara Büyükelçilik’te de bir toplantımız oldu. Yazın daha güney illerini hedefleyeceğiz. Amacımız 2 ayda bir bu şekilde ilgililerle bir araya gelmek.

Yurtdışında yatırım yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği satış sonrası hizmetler. Burada sizi diğerlerinden ayıran nokta nedir?

Bu gayrimenkulü aldık bitti gibi olmadığı için, kiralanması daha sonraki bakımı yeri geldiği zaman satışı çok önemli bir konu. Dolayısıyla biz geliştirici olduğumuz için bu süreci sonuna kadar ilerletiyoruz. 5-6 yıl sonra satmak istediklerinde biz yine oradayız. Portföyle kimler ilgilenmiş datası da bizde olduğu için uzun soluklu bir hizmet veriyoruz.

Golden Visa konusunda da yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyorsunuz!

Tabiki bu konuda da danışmanlık yapıyoruz. Bir avukat kadar olmasa da süreci iyi öğrenmiş oluyoruz. Birçok etkin firmayla çalışıyoruz. Hukuk büroları, noter gibi müşterimizin ihtiyacı olacak  herşeyi kendimiz yönlendiriyoruz. Önemli olan en iyi hizmeti almaları.

Portekiz’de ev alarak senede sadece 7 gün kalarak 6 senenin sonunda vatandaşlık hakkı elde ediyorlar. Yabancı dil seviyesi gerekiyor mu?

Golden Visa aslında oturum ve çalışma izni. Burada sadece yılda 7 gün kalması yeterli. 6. Yılın sonunda vatandaşlığı alırken de B1 seviyesinde Portekizce gerekiyor çünkü bir şekilde oraya bir bağlantınız olduğunu göstermeniz gerek.

Portekiz’de ev almak isteyen yatırımcılar nasıl kazançlar sağlıyorlar?

Aldığınız ev hazır bir evse kira geliri elde edebiliyorsunuz. Kira getirileri, dönüş yılları 20-25 yıl arasında. %4-5 arasında yıllık kira getirisi sağlıyor. Projeden bir yatırıma girilirse bunun da tabiki proje bitene kadar değeri artıyor. Portekiz’de geçen yıl konut endeksi % 11 arttı. Dolayısıyla bu Lizbon’da daha yüksek. Paranın euroda duruyor olması çok ciddi bir avantaj. Geçen seneden bugüne %30 değer farkı var. Bunların hepsi düşünüldüğünde gayrimenkul yatırımını seven türkler için iyi bir avantaj sağlıyor.

Benzer Haber  Yeni Evim’de kaparo dolandırıcılığına dikkat!

[button link=”https://www.emlaklobisi.com/emlak/ev-alarak-portekiz-vatandasi-olma-firsati-85976″ size=”big” align=”center” target=”_blank” icon=”momizat-icon-bullhorn”]Portekiz’de Ev Almak ile İlgili Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin Tıklayın[/button]

Yorum Yazın