TOKİ Kura Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular sona erdi. TOKİ sosyal konut başvurularının sona ermesinin ardından başvuru yapan milyonlarca kişi TOKİ kura tarihini bekliyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? 2+1 3+1 evler için kuralar ayrı mı yapılacak?

TOKİ Kura Sonuçları çekimi için heyecanlı bekleyiş… Türkiye genelinde yapılacak TOKİ sosyal konutları için 8 milyondan fazla kişi başvuru yaptı. Konut sahibi olacak kişiler ise kura ile belirlenecek. TOKİ kuralarının çekilmesinin ardından hak sahipleri 2+1 ve 3+1 ev için ayrıca konut belirleme kurası yapılacak. Peki Toki kura çekimi ne zaman?

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?

TOKİ Kura Sonuçları çekimi için tarih henüz netleşmemekle birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut tarafından yapılan açıklamaya göre TOKİ Kura Sonuçları başvuruların bittiği tarih itibariyle ilk hafta gerçekleşecek bilgisi verildi. TOKİ başvuruları 31 Ekim itibariyle sona erdi.

TOKİ KONUT BELİRLEME KURASI NE ZAMAN?

Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır. Projelerin ihalesi yapılıp, bağımsız bölüm listesi ve şerefiyeli satış fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte, asil hak sahipleri için “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

TOKİ’DE İLK KONUTLAR HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

TOKİ ilk konutlar için temel 25 Ekim’de atıldı. İşte ilk konutların yapılacağı iller: Ankara ,Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak. Bakan Kurum 17 ilde 6 bine yakın konutumuz hızla yükseliyor. Kuralarımızı da bir an önce çekip, Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250.000 konutumuzu teslim edeceğiz.

Benzer Haber  Ankaralılar 30 Ağustos’ta Millet Bahçesi’ne kavuşacak

Yorum Yazın