TOKİ Sosyal Konut Projesi yapılacak ilçeler

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi Toki’de Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla detaylar belli oldu. Başvuruların 14 Eylül 2022’de başlayacağı ve Ekim ayının sonuna dek süreceği öğrenilirken İstanbul’da TOKİ evlerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar arama motorlarında İstanbul hangi ilçelerde TOKİ yapılacak? İstanbul TOKİ Sosyal Konut Projesi yapılacak ilçeleri araştırıyor.

Toki Cumhruiyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi tanıtımında konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yapılaacağını duyurdu. Bir yıl boyunca aynı ilde ikamet ediyor şartını sağlayan İstanbullular, kentte hangi ilçelerde TOKİ evleri yapılacağını araştırmaya başladı. İşte İstanbul TOKİ Sosyal Konut Projesi ilçe ilçe liste…

İSTANBUL HANGİ İLÇELERDE TOKİ YAPILACAK?

Evler 81 ilde, arsa 7 bölgede olacak. En fazla konut İstanbul’a yapılacak. 50 bin sosyal konut olacak. Ankara18 bin,İzmir 12 bin 400, Gaziantep 10 bin, Bursa 8.650 yapılacak. Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin; T.C. vatandaşı olması, Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama şartları iletilmektedir.

AVRUPA YAKASI
  • ARNAVUTKÖY
  • BAŞAKŞEHİR
  • ESENLER
ANADOLU YAKASI
  • ÇATALCA
  • SİLİVRİ (SELİMPAŞA)
  • TUZLA
TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI

İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması

Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.

KİMLERE KAÇ KONUT VERİLECEK?

Emekliler %20: 50 bin konut

Gençler %20: 50 bin konut

Benzer Haber  TOKİ orta gelir başvuru şartları 2022

Şehit yakınları – gaziler %5: 12 bin 500 konut

Engelliler %5: 12 bin 500 konut

Diğer Vatandaşlarımız %50: 125 bin konut

Yorum Yazın