Ümraniye’nin Nefes Alan Projesi Limonlu Bahçe Konakları

Ümraniye’nin merkezinde yer alan Limonlu Bahçe Konakları, ana caddenin üzerinde bulunması ve önemli ulaşım akslarına olan bağlantısı sayesinde kent yaşamının bir parçası olmasının yanı sıra özgün peyzaj tasarımı sayesinde kullanıcılarına doğa ile iç içe bir yaşam sunmaktadır.

Limonlu Bahçe Konakları Çevresindeki yeni konut yerleşimi ve komşu parselindeki AVM bölgesi dolayısıyla insan hareketliliğinin merkezinde yer alan projede, iç ve dış mekân ayrımının önem kazandığı bir tasarım anlayışı benimsenmiştir. Kamusal ve özel alanların birbirinden ayrımı arazideki kot farklarının doğru bir biçimde kullanılması ile sağlanmış ve iç ve dış mekân dengesi kurulmuştur.

YEMYEŞİL BİR KONAK YAŞAMI

Dikey yapılaşmanın neden olduğu yeşil alanların eksikliği sorunu, yüzde 70 peyzaj alanına sahip Limonlu Bahçe Konaklarında ortadan kalkmıştır. Sosyal alanlarda keyif ve konforun bir arada sağlanmasıyla kullanıcılar yaşam alanlarından uzaklaşmadan birçok ihtiyacını karşılayabilmektedir. Projede 2 bin 450 metrekare kapalı sosyal tesis alanı içerisinde farklı spor dalları için birbirinden özel tesisler bulunmaktadır. Kapalı havuz, fitness salonu, kapalı mini futbol sahası, basketbol sahası, sauna, buhar odası ve Türk hamamı gibi sosyal alanlar da proje içerisinde yer almaktadır.

ÜMRANİYE’NİN EN NEFES ALAN PROJESİ

Limonlu Bahçe Konakları Projesi Cadde kotunda, metro ile direkt bağlantısı bulunan aks üzerinde yer alan ve farklı kullanıcı profillerinin kullandığı sirkülasyon alanına hizmet eden ticari alanlar konumlandırılmıştır. Çeperde ticari ve sosyal alanlar ile birlikte dinamik bir yaşam yer alırken projenin iç kısmında ise konut bölgesinin kullanımına sunulan yeşil alan bölgesi yer almaktadır. Kot farkı sayesinde ticari alanlardan izole olmuş konut yaşamı, gölet çevresinde yer alan rekreasyon alanları ve limon ağaçlarının yer aldığı peyzaj tasarımı ile yeşil doku ile ilişki içindedir.

Benzer Haber  Bodrum'un her noktasına dokunuyoruz!

Yorum Yazın