Yerli startup New Inn 30 bin tenis severi İstanbul’da ağırlayacak

Konaklamaya yeni bir bakış açısı getiren proptech şirketi New Inn 2021’de yakaladığı kiralama sektöründeki ivmeyi yeni işbirlikleri ile taçlandırıyor.

Bu sene ilk 10 ayda 28 bin yabancıyı Türkiye’de misafir eden start up şirketi New Inn, şimdi de spor ve eğlence sektöründe geniş çözümlere sahip Hollandalı Soul Entertainment ile el sıkıştı. Bu anlaşmayla birlikte 2022’de tenis sever 30 bin kişiyi İstanbul’da ağırlayacak olan New Inn Kurucu Ortağı Yusuf Akbal, “20 ülkeden 30 bin tenis sever dünya yıldızlarını izlemek için İstanbul’a gelecek, özel mimariyle tasarlanmış rezidanslarda konaklayacaklar. Bu sayede, ülkemize maddi hem de prestij anlamında katma değer sağlıyoruz.” dedi.

Mülk sahipliği, mülk yönetimi ve mülk yatırımcılığına yeni bir bakış açısı getiren New Inn’ın, bu sene 10 ayda ağırladığı 28 bin misafirin ortalama kışın 21 gün, yazın 7 gün geceleme yaptığına dikkat çeken Akbal, “Bu rakam, otellerdeki ortalamanın çok üzerinde. Aslında ülkemize de ilgi gösteren, yatırım amaçlı, araştırma amaçlı gelen iyi bir kitleyi ağırlıyor, ülkemiz adına onlara bir nebze de rehberlik ediyoruz. Bir anlamda günlük kiralamanın şeffaflaşması, vergisel anlamda da kayıt altına alınması için örnek de bir şirketiz. Bu kurumsal yapı, yabancı misafirleri cezbediyor, geceleme sürelerimiz biraz da bu sebeple uzun.” dedi.

 

Boş kalan rezidanslara talibiz

Turizm sektörüne getirdikleri yeni bakış açısı sayesinde 2021 yılbaşından itibaren yüzde 300’ün üzerinde büyüdüklerini kaydeden Akbal, “Biz 2021 ve 2022’de lokasyonlarımızı çeşitlendirmek amacıyla stratejik işbirliği anlaşmalarımızı planlıyoruz. Bu anlamda iyi lokasyonlardaki boş ve günlük kiraya verilmek istenen rezidanslara talibiz. Aylık kiralamaya kıyasla mülk sahipleri için ortalama yüzde 50 ile yüzde 70 arasında artı değer katıyoruz.” dedi.

Benzer Haber  Aydos Panorama fiyat listesi!

Yorum Yazın