Ziyayilmaz

Ziya Yılmaz

1974, Trabzon doğumlu Ziya Yılmaz genç yaşına rağmen hızlıca ismini ünlü müteahhitlerin arasına yazdırmış bir isimdir. Aslen Trabzonlu olan Ziya Yılmaz kurduğu Dap Yapı şirketinin isminde Trabzon’da bir dağ isminden esinlenmiştir. Babası taş ocağı işletmeciliği yaptığı için inşaat sektörünün içinde büyüyen Yılmaz Halkla İlişkiler mezunu olmasına rağmen, 25 yaşında inşaat sektörüne adım attı.

DAP Yapı Neyi İfade Ediyor?

DAP yani “Doğru Alanda Projeler” kelime anlamıyla şık ve temiz demektir. İstanbul gibi dünyanın ilgisini çeken bir metropol de projeler üretmenin profesyonellik getirmesi gerektiği görüşü ile bu isim seçilmiş. İstanbul’da yapılan projeler tüm ülkenin vizyonunu yansıtması sebebiyle doğru alanda projeler seçmenin önem, ortaya çıkıyor. DAP Yapıya ait projelere bakıldığında ise her birinin kendine özgü havası dikkat çekmektedir.

ziya-yilmaz

Ziya Yılmaz’ın İlk Projesi

1999 depreminden sonra İstanbul Kağıthane’de Şelale Evleri Ziya Yılmaz’ın hayatında hem büyük bir tecrübe hem de dönüm noktası olmuş. Ülkenin en büyük krizlerinden birinde tamamlanan bu proje ile DAP Yapı, markalaşma yolunda hızla ilerledi.

ziya-yilmaz

DAP Yapıya Ait Projeler

Şelale projesinin ardından Şelale Space Center, Village, Premium ve Crown ile Ümraniye’de kısa sürede inşaat sektörü devi bir marka olmayı başarmıştır. Bu projeler ile Ümraniye’nin çehresi değiştirmiştir. Çekmeköy’de Centro Futura ve Dragos Royal Towers’ı hayata geçirmiştir. DAP Burgu Kule ve DAP Royal Center ise mimari tasarım olarak en dikkat çeken projeleri arasındadır.

DAP projelerin en önemli özelliği mimari özelliklerinin farklı oluşudur. Her binada farklı bir mimari dokunuş göze çarpmaktadır. Orijinal tasarımlara sahip bu eserler bulunduğu bölgenin tüm havasını değiştirmektedir. Yaptığı yenilikçi tasarımlar ve kazandığı çok sayıda proje ödülleri nedeniyle İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından 2018 yılında “Fahri Doktora” ünvanına hak kazanmıştır.

Benzer Haber  Portekiz’de gayrimenkul yatırımı değer kazanıyor!

DAP Yapı İzmir

En son projelerinden DAP İzmir ise Bornova’da iki büyük rezidans ile İzmir’in silüetini değiştirmektedir. Atatürk Stadı’nın yanındaki arsaya inşa edilen projedeki evler satışa sunuldu bile.

İzmir’de iki bölgede daha arsa sahibi olan DAP Yapı’nın Çeşme’de hayata geçireceği projenin amacı yaz kış oturulabilecek konutlar üretmek. Çeşme’de hayalini kurdukları evler ise Miami mimari tarzına benzer olacak.

ziya-yilmaz

Ziya Yılmaz Üye Olduğu Dernekler ve Hayırsever Kimliği

DAP Yapı markasını kuran Ziya Yılmaz, doğum yeri olan ile ait Trabzonlu İş adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.  Ayrıca İNDER ve KONUTDER isimli derneklerin kurucu yöneticilerindendir.

Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER), “Anasınıfsız Okul Kalmasın” projesi kapsamında Ziya Yılmaz’ın eşi Filiz Yılmaz Yozgat’ta okul öncesi eğitim birimi açtı. Eğitime son derece önem veren Ziya Yılmaz’ın en büyük hayali bir üniversite açmaktır. İş adamı olarak sorumluluklarının bilincinde olduğunu her fırsatta dile getiren Ziya Yılmaz, bütün hizmetleri devletten beklemek yerine iş adamı olarak kendilerinin de elini taşın altına sokmasını gerektiğini düşünüyor.

 

 

Yorum Yazın