İzmir’e 800 milyon lira yatırımla süper proje geliyor!

İzmir’in dünya harikası ilçesi Çeşme’de iki proje birden tanıtan Folkart Yapı Ilıca Radisson Blue otelde basın mensuplarını konuk etti. Nazik ev sahipliğinden dolayı başta Mesut Sancak beye olmak üzere tüm Folkart ailesine teşekkür ederiz.

 

Radisson Blue otelde tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın sunumuyla başlayan basın toplantısına Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Yapı Genel Müdürü Metin Sancak ve projenin mimarı mimar Durmuş Dilekçi katıldı.

 

Folkart Hills ve Folkart Blu projeleri hakkında bilgiler veren Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Her iki projede de daire fiyatları 330 bin eurodan başlıyor. Folkart Blu 130, Folkart Hills ise 120 milyon lira yatırım değerine sahip. İki proje de 9 ay gibi kısa bir sürede bitecek. Mayıs 2017 tarihinde teslim edilecek” dedi.

Portföylerinde 100 bine yakın müşteri adayı olduğunu ifade eden Mesut Sancak, müşteri memnuniyetine dikkat ettiklerini ve projeleri de müşterilerden gelen geri bildirimlerle hazırladıklarını belirtti.

 

Folkart Blu ve Folkart Hills projelerinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire seçeneklerinin bulunduğunu vurgulayan Mesut Sancak, “yüzde 25 peşin 12 ay vade imkanı sunuyoruz” dedi.

 

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük inşaat firması olacaklarını belirten Mesut Sancak, ” elinde bulundurduğu proje hacmiyle, mühendislik deneyimleriyle şu anda Folkart Türkiye’nin çok önemli bir inşaat firmasıdır. Basmane projesi çok önemli bir proje. Yatırım değeri 800 milyon lira. Basmane Çukuru projesi için dünyanın önemli mimarlık firmalarıyla çalıştık. Mad mimarlık, DDC mimarlık ve Amerikan Roix firmasıyla Basmane Çukuru projesine çalışıyoruz. Kasım-Aralık ayı gibi Basmane Çukuru projesinin lansmanını yapacağız. Projenin ismini ise İzmir halkı belirleyecek” dedi.

 

Basmane Çukuru projesi 60 katlı ve 260 metre yüksekliğinde kulelerden oluşacak.

Benzer Haber  Demir Anatolia'da 277 bin TL'den başlayan avantajlı fiyatlar!

İstanbul için tedbir alınması gerektini ifade eden Sancak, herkesin müteahhit olamayacağını bazı kriterler getirilmesini söyledi. Her arazisi olan parası olan müteahhit olamasın diyen Mesut Sancak, “İstanbul’da 400 bin bitmiş satılmayı bekleyen konut var. Tedbir alınmazssa dökülmeler olabilir. Bu Konya’nın toplam konut stoğuna eşit. Her 100 metre arayla proje var. İzmir’de böyle bir sorun yok. Her yıl 30 bin konut yapılıyor ve satılıyor” dedi.

 

Radisson Blue otelin toplantı salonunda bulunan klimaları bozulunca çok sinirlenen ve tepki veren Mesut Sancak,” herşeyi dört dörtlük yapsanız da bir yerde hata olunca toptan kalite anlayışı yok oluyor. En küçük hata kaliteyi yok ediyor. Böyle bir hata bu otele yakışmadı” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorum Yazın