Konut kredi faiz oranları yüzde 1’in altına inmeli!

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel emlaklobisi.com sitemize özel Piyalepaşa İstanbul ve sektörle ilgili bilgiler verdi.

 

Piyalepaşa İstanbul projesinin nasıl geliştiğini ve hikayesini anlatan Kaan Yücel, «Biz aslında burda arsa sahibiyiz. Burası İbrahim Polat holding bünyesinde yer alan Ege Seramik arsası. Bölge 2012 yılında çeşitli nedenlerle riskli alan ilan edildi. Biz de kentsel dönüşüm projesi yaptık. İki buçuk yıl süren sözleşme ve anlaşmalar sonunda 2015 yılında ruhsat aldık» dedi.

 

450 bin metrekare alan üzerinde karma proje hazırladıklarını ifade eden Kaan Yücel, Piyalepaşa İstanbul projesinin konut, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluştuğunu söyledi. Kaan Yücel Piyalepaşa İstanbul projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplamda 760 konut bulunduğunu ifade etti.

 

Kasım 2015 yılında Piyalepaşa İstanbul projesinin lansmanını yaptıklarını vurgulayan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, «İlk lansmanı yaptığımız dönemde metrekare başlangıç fiyatlarımız 7 bin 500 liraydı. Şimdi 9 bin 500 – 10 bin lira bandında. Elimizde 560 daire kaldı. 2018 yılında Piyalepaşa İstanbul projemizi tamamlayacağız. Avrupa kentlerinde ev almak mümkün değil. Berlin, Paris, Londra, Roma gibi kentlerde fiyatlar ateş pahası. Bizim projemizde tamamlanınca fiyatlar iki katına çıkacak» dedi.

 

Piyalepaşa İstanbul projesinde her keseye ve her bütçeye uygun anlaşmalar yaptıklarının altını çizen Kaan Yücel, 120 aya 0.89 faiz uyguladıklarını söyledi.

 

Konut kredi faiz oranlarının acilen yüzde 1 seviyelerinin altına inmesi gerektiğine değinen Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, «Faizlerde biraz gevşeme var. Bazı bankalarda 1,08 oranına kadar geriledi. Faiz oranlarının kademeli olarak % 1 seviyelerinin altına ineceğini düşünüyorum. Bu da satışlara yansıyacaktır» dedi.

 

Yabancılara satışın düşük olduğunu belirten Kaan Yücel, ülkemizde yabancılara satışın toplamda % 1,7 olduğunu ifade etti. Yücel, «Piyalepaşa İstanbul projesinde % 3- 3,5 oranını yakaladık. Bu bizim için yeterli. Piyalepaşa İstanbul projesinde bir mahalle/semt hayatı tasarladık. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Yerli yabancı bir miks içinde olsun istedik» dedi.

Benzer Haber  Almina Tower fiyat listesi!

Yorum Yazın