"Özyurtlar İnşaat tapu vermiyor"!

Esenyurt’ta inşa ettiği çok sayıda projede teslim sorunları yaşayan Özyurtlar İnşaat vatandaşları çileden çıkardı. 24 ayda teslim sözü verdiği Nlogo İstanbul projesinde teslimler 43 aya çıktı. Sina T. adlı vatandaş Özyurtlar İnşaat’ın tapu vermediğini söylüyor. Üstelik parasını kuruşuna kadar ödediği halde tapusunu alamıyor.

 

Ntepe, Garden City, Ntowers, Nşehir, Ncadde, Nlogo, N5suites, Ncadde gibi çok sayıda konut projesi geliştiren Özyurtlar İnşaat bugünlerde teslimat ve tapu sorunlarıyla boğuşuyor.

 

Şikayetvar.com internet sitesinde en çok şikayet alan inşaat firmaları arasında yer alan Özyurtlar İnşaat inandırıcılık açısından sınıfta kaldı. Geç teslimat, verilmeyen tapular, site yönetim sıkıntıları, satış sonrası hizmet eksikliği, inşaat malzemelerinin kalitesizliği gibi çok farklı şikayetler alan Özyurtlar İnşaat özellikle teslim ve tapuların zamanında verilmemesinden dolayı konut alıcılarını canından bezdirdi.

 

Sina T. adlı vatandaşın şikayeti;

«Firma anlam veremediğim bir şekilde tapuyu vermiyor, yoğunluğu bahane ederek 2 ay mühlet istediler şimdi 4 ay olmuş kesin ve net bir cevap veremiyorlar maalesef. Yetkili arkadaş ile görüşüyorum o da onun yetkilisi ile görüşüyor ama sonuç hala yok. Dairemin bir borcu yoktur, tapu masrafları ödenmiştir, bana düşen beklemek ne kadar bekleyeceğiz tapu lazım 4 ayda tapu çıkar arkadaş nerenin tapusu olursa olsun 4 ay bina yapıyorlar arkadaş. Lütfen yetkililerin yetkilisine sesleniyorum, tapumu verin lazım bana, lütfen»

 

Özyurtlar İnşaat firmasından daire satın alan tüm borçlarını ödeyen (tapu masrafları da dahil) Sina T. neden tapusunu 4 ay geçmesine rağmen alamaz? Bunun nedenlerine bakalım birlikte.

 

1-Kurum içi yaşanan sıkıntılar. Kurumsal hafızanın olmaması, çalışan personelin eğitimsizliği ve yetersizliği. Yani kurum içi iletişiminde yaşanan sıkıntılardan dolayı 4 ayda tapu teslim edilmemiş olabilir.

 

2-Özyurtlar İnşaat Sina T. adlı vatandaşın tapusunu kullandığı bir kredide teminat olarak göstermiş olabilir. Dolayısıyla tapunun üzerinde ipotek varsa bunun kaldırılması gerekir ve bu da biraz zaman alabilir.

Benzer Haber  Motto İstanbul'da taksitler 1.840 TL'den başlıyor!

 

3-Sina T. adlı kişinin tapusu yanlışlıkla başka bir kişiye de satılmış olabilir. 4 ay gibi bir sürede böyle bir sorunun giderilmesi için uğraşıyor olabiliriler.

 

Yukarıda saydığımız ihtimallerin hiçbirisi de olmayabilir. Bizimkisi varsayım. Siz eğer tapu masrafları dahil tüm masrafları ödenmiş tapuyu vatandaşa 4 ayda teslim edemezseniz biz az bile yazdık kabul ederiz. Tapu dairelerinde işlem süresi bir güne indi. Sabah başvuru yapıyorsunuz öğleden sonra tapu işlemi yapılıyor.

Yorum Yazın