Özyurtlar İnşaat teslimat sıkıntısı yaşıyor!

5 Mayıs 2014 yılı tarihinde Nlogo İstanbul projesinin tanıtımı yapılmıştı. Özyurtlar İnşaat 2.519 daireden oluşan dev projeyi etap etap yapıp satma kararı almıştı.

 

Nlogo İstanbul projesinin tanıtımının yapıldığı basın toplantısında Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, » 1. etap satışa çıktı. 24 ay sonra teslim edeceğiz. Projenin tamamını ise 36 ayda teslim edeceğiz» demişti.

 

Herşey uyur zaman uyumaz. 24 ay geçti bugün 25. aydayız. Merak ettim teslimler başladı mı? Fiyatlar ne durumda? Bir de «dev» kampanya var ya! Merakımı gidermek için satış ofisini aradım. Öncelikle «1+1 fiyatına 2+1» ve «2+1 fiyatına 3+1» kampanyası hakkında bilgi aldım. Aslında kimse size fazla birşey vermiyor. Nlogo İstanbul projesinden metrekaresi 3 bin liraya daire sahibi oluyorsunuz. Üstelik yüzde 35 peşinat vererek. Unutmadan birde 48 ay sıfır faiz var. Özetle kimse size fazla birşey vermiyor. Aldığınız dairenin parasını ödüyorsunuz!

 

Satış ofisindeki nazik beyefendiye projenin ne zaman teslim edileceğini sordum? Aldığım cevap karşısında şok oldum! Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt’un 5 Mayıs 2014 tarihinde söylediği tarihle örtüşmüyordu. Ne demişti Tamer Özyurt, «24 ayda teslim». Satış ofisinden gelen cevap ise Aralık 2017 tarihi oldu.

 

Mayıs 2014 tarihinde daire alan vatandaş dairesine Tamer Özyurt’un söylediği gibi 24 ayda değil 43 ayda kavuşabilecek. Elbette bu tarih de değişmez ise.

 

Bilindik bir söz var çoğunuz biliyorsunuzdur ama ben yine bir kez daha hatırlatmak istedim;

«bugün alınan karar bozulur çok kez yarın».

 

Haberimizi Türkiye’nin 1 numaralı şikayet sitesi sikayetvar.com’a özyurtlar İnşaat ile ilgili gelen Bora S. adlı vatandaşımızın şikayetiyle bitiriyorum. İşte o şikayet;

«Teslimat tarihi 2014 yılındaydı ertelendi tam 2015 yılında heyecanla beklediğimiz haber gelmedi. 2015 yılının sonuna sarkacağı söylendi. 2015 yılının sonu geldi geçti yıl 2016 aylardan nisan biz hala evimizi bekliyoruz. ödemeler peşin yapıldı. İletişime geçmeye çalışıyoruz fakat telefonlarımıza cevap alamıyoruz. mail atarız dendi fakat hiçbir mail yok. İşgüzarlıkla hazırladıkları sözleşme elimizi kolumuzu bağlıyor. Daha ne kadar bekleyeceğiz? (ölmez inşallah sağ kalırsak evi görebileceğiz).

Benzer Haber  MS Mega Aydos projesi geliyor!

 

Yorum Yazın