Sagrada Sarphan Finanspark!

Emlak Konut Ataşehir’de yer alan en değerli arazilerinden birinde Sarp Grup İnşaat firmasıyla ortaklık yaptı. 210 yılında Sarp Grup araziyi teslim aldı ve inşaata başladı. Sarp Grup yetkilileri projeyi 23 Ağustos 2013 tarihinde teslim edeceklerini açıkladı. Ve projeye start verdi. Hem yatırımcılar hem de oturmak için vatandaşlar daire ve ticari alanlar satın aldılar. Çünkü projede sektörün abisi Emlak Konut vardı. Emlak Konut’un olduğu yerde söz biter eylem başlar. Halkın güveni ve itimadı çok yüksektir.

 

 

23 Ağustos 2013 yılı geldi. Zaman su gibidir ne zaman geçip gittiğini kimse anlamaz. Sarp Grup 2013 yılında projeyi teslim edemedi. Vekalet Kaba 2013 yılında projenin 2014 yılında teslim edileceğini açıkladı. 2014 yılı geldi geçti. Günler, aylar, yıllar geçti ve geldik 2017 yılına (1 ay var) ortada teslimat diye bir eylem yok. İşin kötüsü ne zaman teslim edileceği konusunda bir emare de yok.

 

 

Haberimzin başlığında yazmıştık “Sagrada Sarphan Finanspark” değerli okuyucularımız ne ilgisi var? diye soruyor olabilir. La Sagrada Familia, İspanya’nın Barcelona kentinde bulunan modern mimarinin öncülerinden sayılan Antoni Gaudi’nin 17. yüzyılda devraldığı ve 1926 yılında bir tramwayın altında kalması sonucu yarım kalan ve bir türlü bitmeyen kilisedir. Bugün gittiğinizde hep inşaat halinde olduğunu görürsünüz. Anlatılanlara göre kilise bilinçli olarak bitirilmiyor! Kiliseyi yılda milyonlarca turist ziyaret ediyor.

sagrada familia ile ilgili görsel sonucu

 

Sarphan Finanspark projesi başladığı tarihten bu yana neredeyse 7 yıl geçti. Henüz teslimler yapılamadı. Umarım ve dilerim ki sonu “La Sagrada Familia” ya benzemez. Emlak Konut müdahale eder de proje bir an önce tamamlanır. Çünkü Emlak Konut’a güvenerek konut ve ticari alan çok sayıda vatandaşımız mağdur durumda. Sadece düşük kiralar ödemek de ayrıca mağduriyeti tam olarak gidermez.

Benzer Haber  Nef Ormantepe fiyat listesi!

 

 

Türkiyenin 1 numaralı şikayet sitesine Can M. adlı vatandaşımızdan gelen şikayet;

“Sarphan finans park en geç 10.07.2015 tarihinde teslim etmesi gereken dükkanı zamanında teslim edemedi. Burada yaşadığım zararı sadece ederi kadar kira ödeyerek giderebilirler. Maalesef ödemeleri gereken tutarın çok çok altında 1940 TL gibi bir tutar tazminat ödeyeceklerini belirttiler.
Hem zamanında teslim etme hem de düşük bir tazminat öde, benim zararımı kim karşılayacak? Emlak GYO en güvenilir şirket dedik güvendik ama göründüğü üzere güvenmemek gerekiyormuş”

 

 

Sektörde konuşulur Emlak Konut İnşaat sektörünün “abisi”dir. Abilik kavramı bizim toplumda genelde koruyan kollayan hamilik yapan anlamına gelir. Emlak Konut bu sektörün “abi”si yani koruyanı kollayanıdır. Yaptıkları ve yapamakdıklarıyla sektöre yön verir.

 

 

Emlak Konut’un değerli Başkanı Murat Kurum en kısa bu duruma el atmalı. Mağduriyetleri acilen giderecek çözümler üretmeli. Sarphan Finanspark projesinin en kısa sürede teslim edilmesi için gerekli ne varsa ortaya koymalı. Bizlerin ve halkımızın kendisinden beklentisi bu yöndedir.

 

Berkman Demirhan / Aralık 2016 / İstanbul

Yorum Yazın