Sea Pearl Ataköy primde zirveye çıktı!

Türkiye’nin en büyük konut üretici firmalarından Kuzu Grup tarafından İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Ataköy sahil şeridinde inşa edilen Sea Pearl Ataköy projesi, prim potansiyelini tarafsız bir araştırmayla kanıtladı. Sea Pearl Ataköy projesi, dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden Forbes’un Türkiye ayağı Forbes Türkiye’nin düzenlediği “İstanbul’un en yüksek getiri potansiyeline sahip 50 projesi” listesinde ilk sırayı aldı.

 

Araştırma nasıl yapıldı?

Forbes Türkiye ekibinden Özer Turan’ın gerçekleştirdiği araştırma, tüm projeler için, metrekare satış fiyatı, projenin bulunduğu lokasyondaki fiyatlara göre durumu, satılmış konut oranı ve sosyal donatı-yeşil alanlar olmak üzere beş kritere göre endekslenerek gerçekleştirildi. Her bir kriter için oluşturulan proje endeksleri, 100 puan baz alınarak büyükten küçüğe doğru sıralandı. Ardından fiyat için yüzde 35, sosyal donatılar için yüzde 25, satış oranı için yüzde 20 ve bölgedeki fiyatlara göre durumu yüzde 10 olacak şekilde ağırlıklandırma yapılarak ortalama endeksler bulundu. Kuzu Grup’un geliştirdiği Sea Pearl Ataköy projesi ise ortalama 89 puanla zirveye oturdu.

 

Sea Pearl Ataköy hakkında

Kuzu Grup tarafından geliştirilen Sea pearl Ataköy projesi toplam 1401 konuttan oluşuyor. Metrekare birim fiyatlarının ortalama 24 bin TL olduğu projenin teslim tarihi olarak 2017 yılının Temmuz ayı öngörülürken, aidat rakamlarının ise metrekare başına 3 ilâ 4 TL olması bekleniyor. Öte yandan Sea Pearl Ataköy projesinin ödeme seçenekleri kapsamında Emlak Konut GYO ve GYODER’in başlattığı konut kampanyalarının ödeme seçenekleri uygulanıyor. Yani projede yüzde 20 peşinatla 120 aya kadar yüzde 0,70 oranında faizle kredi kullanılabiliyor.

Benzer Haber  Belgrade Life Villa'da inşaat başladı!

Yorum Yazın