Vatandaşın Özyurtlar İnşaat çilesi bitmiyor!

İstanbul Esenyurt'ta inşa ettiği binlerce konutla dikkatleri çeken Özyurtlar İnşaat yaşadığı farklı farklı sorunlar nedeniyle teslimat sorunu yaşıyor. Türkiyenin en güvenilir şikayet sitesi olan şikayetvar.com internet sitesine gelen şikayetlerde tapu ve geç teslim sorunları ön plana çıkıyor.

 

Cengiz Ç. adlı vatandaşımızın şikayeti şöyle;

Özyurtlar İnşaat Tapumu Vermiyor!

Özyurtlar İnşaat tapumu vermiyor, sürekli bir şeyleri bahane ederek 5 aydır tapumu vermiyor, hala kesin ve net bir cevap veremiyorlar maalesef. Yetkili arkadaş ile görüşüyorum o da onun yetkilisi ile görüşüyor ama sonuç hala yok. Dairemin bir borcu yoktur, tapu masrafları ödenmiştir, bana düşen beklemek de ne kadar bekleyeceğiz 5 ay da tapu mu çıkar arkadaş? 5 ay da bina yapıyorlar. Bundan sonraki süreçte gerekli mercilere iletip yasal yollardan halledeceğim işimi.

 

Şenol Ü. isimli başka bir vatadaşımızın şikayeti;

Özyurtlar İnşaat'ın Müşterilerini Mağdur Etmesi ve 7 Senedir Alınamayan İskan.

2010 Eylül ayında Özyurtlar İnşaat'ın Ntowers projesinden ev aldım. Aradan geçen 7 senede hala iskan alınamamıştır. Özyurtlar'ı her aradığımızda türlü türlü bahaneler ileri sürerek müşterilerini oyalamaktadırlar. Kimi zaman Esenyurt Belediyesi'ne suç atmakta kimi zaman müşterilerine. Oysa ki aynı belediyeye bağlı 2013 yılında almış olduğum başka bir büyük projenin çoktan iskanı alınıp, kat mülkiyet tapusunu almış bulunmaktayım. Özyurtlar'ın satış sonrası müşterilerine hiçbir desteği olmayıp, hep zararı olmuştur. Ntowers projesine ve diğer projelerine satış sonrası hiçbir destek vermeyip kaderine terk etmişlerdir. Projelerindeki bağımsızlıklar ve güvensizlikler televizyonlara haber olmuştur. Evleri değerlendirmeyip piyasanın çok altında kalmış ve değer kaybetmiştir. Yani Özyurtlar İnşaat asla kaliteli bir şirket değildir ve amaçları sadece kalitesiz evler satıp para kazanmaktır.

Benzer Haber  Luxera Meydan Güncel Fiyat Listesi!

 

Levent Z. isimli konut alan vatandaşın şikayeti;

Özyurtlar İnşaat Teslim Tarihini 1 Sene Sonraya Attı!

Sözleşmenin hangi maddesine dayanarak teslim tarihini 1 sene ileri attınız? Yazılı kağıt istedik; ocak ayında bilgilendirme yapılacaktı, Mart oldu. Kira yardımı yok, bir şey diyen yok, muhatap yok. Nasıl bir firmadan daire aldık anlamadım.

 

Aytekin K. isimli vatandaşımızın şikayeti;

Özyurtlar İnşaat Nlogo Teslimat Yapılmıyor.

Mayıs-2014 tarihinde Nlogo projesinden sözleşme imzalamak suretiyle daire satın alımı gerçekleştirdik. Sözleşmenin yapıldığı tarihte hem ilgili personel hem de reklamlarda teslimat tarihinin 2 yıl + 6 ay opsiyon olduğu söylenmişti. (maksimum 2016 sonuna tekabül ediyor) Teslimat tarihi ile ilgili tekrar görüştüğümüzde farklı cevaplar almaktayız. Bu platformda yazılanlara teslimat tarihi sözleşmede 2017 sonu olarak belirtilmiştir cevabı verilmekte, birebir görüşmelerde ise belediyenin parça parça teslimat engeline takıldığı cevabı verilmektedir. Firmadan satın alımın gerçekleşmesine katkıda bulunan güvenilirlik ilkesi Özyurtlar için geçerliliğini yitirmiştir. T*** bey veya firmayı temsil eden yetkili bir ağızdan asıl gerekçeleri dinler ve firmaya olan güveni tekrar kazanırız. Zira otomatik olarak verilen "sözleşmede teslim tarihi 2017 olarak belirtilmiştir. " cevabı kabul edilmeyecektir.

 

Ahmet Oğuz E. isimli vatandaşın şikayeti;

Özyurtlar İnşaat Ntowers Sitesinin İskan İznini Almıyor!

Özyurtlar İnşaat'ın yapmış olduğu Ntowers sitesinde ikamet etmekteyim. Sitenin teslim edilmesinden uzun zaman geçmesine rağmen Özyurtlar İnşaat site iskanının alınması konusunda hiçbir girişimde bulunmamaktadır. Bu da ev sahiplerinin abonelikler için daha yüksek abonelik bedelleri ödemesine ve yüksek fiyatlı tarifeler kullanılması sebebi ile zarara uğramasına sebep olmaktadır. Özyurtlar firmasının iskan sorununu çözmesini talep ediyorum.

Benzer Haber  Sur Yapı Excellence Koşuyolu projesi lansmana özel fiyatlarla satışa çıktı!

 

Özyurtlar İnşaat'tan daire alan vatandaşlarımızın şikayetlerinden sadece birkaçına burada yer verebildik. Özyurtlar İnşaat tarafımıza açıklama gönderirse onu da ayrıntılarıyla yayınlamaya hazırız. Temennimiz vatandaşlarımızın sorunları bir an önce biter ve çile çekmekten kurtulurlar. Özyurtlar İnşaat'da vatandaşın güvenini yeniden kazanır.

 

Emlaklobisi.com

Yorum Yazın