Abdulkadir Konukoğlu Kimdir?

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdulkadir Konukoğlu 1948 yılında Gaziantep’te doğmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Eğitim Hayatı

Gaziantep Ahmet Çelebi İlkokulunda eğitim gördükten sonra 1963 de ticaret okulunda eğitim almaya başlamıştır. Bir yıl sonra Gaziantep de imam hatip okulunun açılmasıyla eğitimine orada devam etmiştir. Eğitimine devam ederken bir yıl sonra okulu bırakarak hayatı babasının yanında çalışarak öğrenmeyi tercih etmiştir. Çıraklıktan başlayarak zamanla ustalık seviyesine ulaşmıştır.

İş Hayatı

1968-1970 yıllarında askerlik görevini yapmıştır. Daha sonrasında 1970 yılında İşletme Müdürlüğü ve ardından 1972 yılında da Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarak da 1974’te de Genel Müdürlük görevi yapmıştır.

1994 yılında Sanko grubu şirketinin başkanlığına getirilmiş olan Abdülkadir Konukoğlu kimdir? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Sanko grubu Abdülkadir Konukoğlu idaresinde çalışmalarına devam ettirmektedir. 1996 yılında ise Sanko Holding olarak çalışmalarını devam ettirmiştir. Sanko grubu geniş hizmet alanıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Hizmet Alanı

Tekstil, inşaat, enerji, ambalaj, bilişim, iş ve tarım makinaları, finans, sağlık, eğitim, AVM ve gayrimenkul alanında faaliyetlerini sürdürmekte olan firma yapmış olduğu çalışmalar ile özellikle Türkiye’de aktif şekilde hizmet vermektedir. Geniş hizmet alanıyla özellikle Türkiye’de aralıksız şekilde çalışmalarını sürdüren Sanko Holding farklı çalışma alanlarında gerçekleştirdiği projeler ile hizmetlerini devam ettirmektedir.

Yaptığı Projeler

Sosyal sorumluluk projelerinde özellikle çalışmalarını sürdüren Sanko holding eğitim ve sağlık alanında yaptırmış olduğu projeleri ile adından söz ettirmektedir.

  • Tekstil alanında hizmet vermekte olan Sanko tekstil işletmeleri suni, pamuk ve sentetik iplikler ve bunun yanı sıra ev tekstili dokuma ve örgü üzerine de hizmet vermektedir. Tekstil alanında Sanko tekstil işletmeleri, İsko dokuma işletmeleri, Sanko pazarlama ve Sanko havlu olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.
  • Enerji alanında Sanibey barajı ve hidroelektrik santrali, Cevizlik hidroelektrik santrali, Çatalca rüzgâr santrali, Kalkandere hidroelektrik santrali, Kızılağaç hidroelektrik santrali, Koçlu hidroelektrik santrali, Tepekışla barajı ve hidroelektrik santrali, Hilal rüzgâr santrali ve Sanko jeotermal elektrik santrali olarak hizmet vermektedir.
  • Çimento ve inşaat alanında Çimko Narlı, Çimko Adıyaman, Bartın çimento, Gaziantep Ytong ve Çinko beton olarak hizmet vermektedir.
  • Ambalaj sektöründe Süper Film ismiyle hizmet vermektedir.
  • Sanko makina ve Başak traktör olarak iş ve tarım makineleri alanında hizmet vermektedir.
  • Sanko park AVM ve Temko olarak gayrimenkul alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • Finans, Tech data ve Süper air hizmetleri ile diğer sektörlerde faaliyet göstermektedir.
Benzer Haber  Münir Özkök

 

 

Yorum Yazın