AdnanPolat

Adnan Polat

Spor kimliği ile tanınan Adnan Polat başarılı bir iş adamı olarak karşımıza çıkar. İnşaat sektöründe adından söz ettiren Adnan Polat, uzun soluklu projelere imza atması ile tanınır. İstanbul’da oluşan konut sıkıntısına Polat İnşaat Şirketi ile çözüm getirir. Aile şirketindeki başarısı kısa sürede iş alanında adının duyulmasına da olanak sağlamıştır.

Gayrimenkul alanında yatırımlar gün geçtikçe artan bir talep içerisinde bulunur. Bu talep sayesinde de insanlara inşaat alanında pek çok yapı sunulur. Ancak insanlara sunulan yapılarda nitelik ön plana çıkar. Adnan Polat da İstanbul’un nitelikli yapı ihtiyacını karşılamayı amaçlar. Bu nedenle de uzun soluklu bir proje olan kentsel dönüşüm alanına giriş yapmıştır.

AdnanPolat

Adnan Polat Kimdir?

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı olan Adnan Polat, uzun yıllardır iş adamı kimliği ile kişilerin karşısına çıkar. Spora olan ilgisi ve inşaat alanına olan ilgisi nedeni ile başarıyı bu alanlarda yakalamıştır. Adnan Polat, 23 Şubat 1953 yılında dünyaya gelmiştir. Erzurum Aşkale doğumludur. Ancak lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Işık Lisesinden 1971 yılında mezun olmuştur.

Aile şirketi olan Polat İnşaatında çalışabilecek eğitimlere sahiptir. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra; yüksek lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devleri’ni tercih etti. 1976 yılında A.B.D.’de iş idaresi eğitimini tamamlayarak Türkiye’ye dönüş yaptı. Türkiye’de de Polat İnşaat bünyesinde çeşitli görevler ile iş hayatına giriş yaptı.

İş hayatında hızla yükselen büyümesi, özel hayatını da geri plana götürmemiştir. 1980 yılında Ayşe Polat ile hayatını birleştirme kararı almıştır. Her zaman özel hayatındaki nazikliğini iş hayatında da sürdürmeye çalışır. Adnan Polat iki çocuk sahibidir. Hayatında ailesinin diğer tüm alanlardan daha üstün olduğunu belirtir.

Türkiye’de iş hayatındaki başarılarının yanında sporcu kimliği ile de bilinir. Galatasaray Spor Kulübü başkan yardımcılığı ve başkanlığı yapmıştır. 2006 yılında başlayan bu serüveni 2011 yılına kadar devam etmiştir.

Benzer Haber  AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki

AdnanPolat

Adnan Polat İş Hayatı

Adnan Polat, sporu ve iş adamı kimliğini birlikte yürütür. Bu doğrultuda da uzun yıllar Galatasaray Spor Kulübü bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 1992 ve 1996 yılları arasında Galatasaray Kulübü başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Bu süre zarfında da iş hayatını da aktif şekilde sürdürmüştür. Adnan Polat iş hayatı 1981 yılında başlayan ve 10 yıl devam eden Ege Seramik bünyesinde yükselir.

AdnanPolat

Galatasaray Spor Kulübünde başkan yardımcılığı yaptığı sırada aynı anda Futbol Komitesi Başkanlığı da yapıştır. 1997 yılına kadar da Galatasaray Kulübündeki görevlerine devam eder. 1997 yılında Tayland Fahri Konsolosluğu görevini üstlenmiştir. 1999 yılında ise siyasete girme hamleleri içerisinde bulunur. 1999 yerel seçimlerinde İstanbul CHP Büyükşehir Belediye başkanı adayı olmuştur. Ancak seçimlerden galip gelmeyi başaramamıştır. 2006 tarihinde tekrar Galatasaray Spor Kulübü başkan yardımcısı olmuştur. 2010 yılında ise başkanı seçimini kazanarak tekrar Galatasaray Spor Kulübü başkanı olmuştur.

İş kimliği de aynı dönemde yükselişe geçmiştir. Örnek kişiliği sayesinde de pek çok önemli başarıya imza atmıştır. Üstelik yaptığı çalışmalar İtalya Cumhurbaşkanı tarafından da takdir toplamıştır. İtalya Cumhurbaşkanı başarılı iş adamı olan Adnan Polat’a İtalya Devlet Nişanı vermiştir.

Adnan Polat Projeleri

AdnanPolat

Adnan Polat, özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük projelerden birine imza atmıştır. Kentsel dönüm konusu Adnan Polat için oldukça önemlidir. Adnan Polat ve şirketi uzun soluklu bir proje olan Piyalepaşa ile insanlara hizmet vermek ister. Uzun yıllardır kentsel dönüşümü en doğru şekilde oluşturan Piyalepaşa için Adnan Polat bir daha bu kadar uzun soluklu bir proje işine kalkışmayacağını da belirtir.

Polat Grubu bünyesindeki projeler arasında Piyalepaşa İstanbul projesi dikkat çeker. Kentsel dönüşüm ile İstanbul’daki çarpık kentleşme önlenmek ister. Adnan Polat projesi olan Piyalepaşa İstanbul oldukça zor bir projedir. Bu nedenle de 10 yılı aşkın bir süredir üzerinde uğraşılmaktadır.

Benzer Haber  Vehbi Orakçı Kimdir?

Beyoğlu’nda gerçekleşen bu projede kimi zaman büyük engeller le de karşılaşıldığı Adnan Polat tarafından ifade edildi. Adnan Polat’ın açıklamalarına göre; projenin en başından tüm ayrıntılar düşünülmüş olsa da zaman geçtikçe farklı sorunlar da oluşmaya başlamıştır. Bu şekildeki sorunlar nedeni ile de projenin tamamlanması 10 yılı bulmuştur. Kentsel dönüşüm projesi olarak İstanbul’u rahatlatacak olan Piyalepaşa İstanbul kısa sürede hayata geçmesi düşünülmektedir.

Piyalepaşa İstanbul, İstiklal Caddesi’ne rakip olacak bir projedir. Piyalepaşa İstanbul projesi içerisinde 760 konut bulunur. Ayrıca 120 iş yeri ve 500 metrelik alışveriş caddesine de ev sahipliği yapar. Özel şirketler tarafından yapımı gerçekleştirilen en büyük proje olarak da adını tarihe geçirir. Kapalı alanlardaki alışveriş merkezlerinden sıkılan ve mahalle kültürünü tekrar yaşamak isteyen kişilere özel olarak üretilen bir projedir. Alışverişin caddelere yayıldığı bu proje, kaybedilen pek çok değerin de kazanılması noktasında son derece önemli bir rol oynar. Piyalepaşa İstanbul projesi sayesinde alışveriş caddesinin yılda ortalama 9 milyon ziyaretçi tarafından ziyaret edileceği belirtilir.

Yorum Yazın