ahmetakbalik

Ahmet Akbalık

Özak Tekstil bünyesinde çalışma hayatına başlayan Ahmet Akbalık kısa sürede hedeflediği başarılara ulaşmıştır. Ahmet Akbalık pek çok alanda başarılı girişimleri ile sektörün öncü isimlerinden biri olmuştur. Gayrimenkul yatırımların hız kazandığı günümüzde; her türlü başarılı projenin de mimarı olmayı başarmıştır. Aile şirketi olan tekstil işinde de başarılı çalışmalar içerisine girmiştir. Tekstil, turizm, enerji ve inşaat alanında pek çok çalışmayı tamamlamıştır.

Özak Şirketleri zaman içerisinde diğer firmaları etkilen ekonomik krizlerden etkilenmemeyi başarmıştır. Bu nedenle de kendisini büyüterek ekonomik krizlerden çıkmıştır. Özak Şirketinin bu başarısında Ahmet Akbalık’ın da rolü büyüktür. Başarılı projeler geliştiren ve doğru zamanlama ile bunları ortaya çıkaran Ahmet Akbalık, Özak Şirketlerinin güçlenmesinde de yardımcı olmuştur.

ahmetakbalik

Ahmet Akbalık Kimdir?

Ahmet Akbalık 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. Küçük yaşından itibaren de aile şirketi olan Özak Tekstil bünyesinde çalışmaya başlamıştır. İlk kez Özak Tekstil bünyesine 1985 yılında girmiştir. Aile şirketinde olmanın verdiği sorumluluk sayesinde de kısa sürede şirketin hizmet alanını geliştirmeye başlamıştır.

Özak Tekstil ailesi olarak tekstil sektöründeki başarısını diğer alanlara da yansıtmaya başlamıştır. Öncelikle gayrimenkul yatırımcılığına da yönelmiştir. Şirketleri de Özak Global Holding haline dönüşmüştür.

Gayrimenkul yatırımların günümüzde çok önemli olduğunu Ahmet Akbalık bilir. Bu nedenle de şirketin yönünü de bu doğrultuda döndürmeyi başarmıştır. Şu an da Özak Global Holding bünyesinde yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına devam eder. Başarılı bir iş adamı kimliği ile de farklı alanlara yönelir.

ahmetakbalik

Projeleri

Özak Global Holding, gayrimenkul işleri ile yakından ilgilenir. Özellikle kentsel dönüşün noktasında önemli bir takım çalışmalar içerisindedir. İstanbul’un en büyük sorunu olarak çarpık kentleşmeyi görür. Bu nedenle de bu alanda başarılı işler gerçekleştirmek ister. Son dönemde Özak Holding projeleri de çarpık kentleşme sorununa çözüm bulan kentsel dönüşüm projelerinden oluşur.

Benzer Haber  Dikran Masis Kimdir?

Ahmet Akbalık yeniliklere açık bir iş adamı olarak tanınır. İş hayatında gayrimenkul yatırımlara önem verse de; turizm, tekstil ve inşaat alanlarına da hâkim olmaya başlamıştır. Özellikle de inşaat teknolojilerini yakından takip eder.

Akbalık, Türkiye’deki yatırımları değerlendirdiği röportajlarında, doğru yatırımın önemini belirtir. Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olduğuna vurgu yapan Ahmet Akbalık, bu durumun gayrimenkul ihtiyacını da ortaya çıkardığını belirtir. Ahmet Akbalık, Türkiye’nin bu konudaki en büyük sorununun kötü projeler olduğunu söyler. Çünkü gayrimenkule olan talep arttıkça bu alandaki arz durumu yanlış projeleri oluşturur. Oluşan yanlış projeler ise gayrimenkul alanında büyük sorunların oluşmasına neden olur. Ahmet Akbalık projeleri ile bu alanda var olan sorunları etkili bir şekilde ortadan kaldırmayı amaçlar. Çünkü Özak Global Holding, nitelikli konut ihtiyacını karşılar. Temel amaç olarak da iyi projeler ile kişilerin karşılarına çıkar.

 

Yorum Yazın