Ahmet Çelik Kimdir?

1962 yılında Ahmet Çelik Çorum Alaca da dünyaya gelmiştir. Sinpaş Yapı yönetim kurulu Üyesi ve aynı zamanda genel müdürü olarak görev almaktadır. 1981 ile 1985 yılları arasında Ahmet Çelik Çelikler Dış Ticaret LTD Şirketinde görev almıştır. Bunun yanı sıra 1987 ila 1990 yılları arasında Sinpaş Yapı Endüstri ve ticaret AŞ’ye de görev almıştır.

Muhasebe bölümünde çalışmaya başlamış ve 1992 yılından bugüne kadar Sinpaş Grup Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve üyeliği görevini sürdürmektedir. 2009 yılından itibaren Sinpaş GYO da yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. Şu an itibari ile Şinpaş GYO aktif büyüklüğü 5 milyar TL’yi aşarak oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmış durumdadır. Bu rakamlar şirkete olan güveninin bir göstergesi durumundadır.

ahmetcelik

Eğitim Hayatı

1988 yılında Gazi Üniversitesi’nde İİBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.  Eğitimi döneminde oldukça başarılı bir grafik çizen Ahmet Çelik bu başarı ve yenilikçi yapısını iş hayatında da devam ettirmiş durumdadır.

Sinpaş Yapı Projeleri

Her biri birbirinden modern ve gelecek vadeden projeleri ile oldukça atılımcı bir kişiliğe sahip olan Ahmet Çelik bu anlamda Sinpaş GYO’ ya çağ atlatmış ve vizyonunu oldukça yukarı çekmiş durumdadır. Bu anlamda Sinpaş ülkemizin konut sektörüne yön veren ve gelişimine en çok katkı sağlayan şirketler arasında yer almaktadır. 2006 yılından kurulan şirket geçen 13 12 sene içerisinde en çok gelişim gösteren firma olmuştur. Bu sayede sektörün ana oyuncu haline gelen şirket günümüzde ekonomik anlamda en sağlam temellere sahip şirketlerden biridir.

Ahmet Çelik Tamamlanan Projeler

Ahmet Çelik tarafından yönetim kurulu üyeliği görevi yürütülen Sinpaş GYO’nun tamamladığı projeler ise şu şekildedir; İstanbul Sancaktepe Aqua City 2010, İstanbul Çekmeköy Avangarden, İstanbul Sancaktepe Ege Boyu, İstanbul Sancaktepe Lagün, İstanbul Sarıyer Rumeli Konakları, Ankara Çankaya İncek Life, Ankara Çankaya İncek Blue, Ankara Çankaya İncek Green, İstanbul Küçükçekmece Karşıyaka Rezidans, İstanbul Küçükçekmece İstanbul Sarayları, İstanbul Küçükçekmece Bosphorus City ve İstanbul Küçükçekmece Ege Yapısı şeklindedir. Bu projelerin her aşamasında aktif anlamda görev yapan Ahmet Çelik bu anlamda oldukça başarılı çalışmalara imza atmış durumdadır.

Benzer Haber  Güven Kuzu Kimdir?

Bu projelerin ortak özelliği hala günümüzden konfor ve kalite anlamında önde olmalarıdır. Zaten Ahmet Çelik bu anlamda ülkenin en önde gelen yöneticilerindendir. Uzun ömürlü ve çağın ilerisi kucaklayan yapılar sayesinde Sinpaş GYO’DA eski konut diye bir kavram tamamen ortadan kalmış durumdadır.

sinpas-ahmet-çelik

Satışı Devam Eden Projeler

Ahmet Çelik tarafından yönetim kurulu üyeliği görevi yürütülen Sinpaş GYO’nun tamamladığı projeler ise şu şekildedir; İstanbul Sancaktepe Gök Orman, İstanbul Sancaktepe Metro Life, Bursa Demirtaş Aqua City Bursa, İstanbul Şişli Queen Bomonti, İstanbul Sancaktepe Aydos Country, Burs Merkez Bursa Modern, Ankara Çankaya Ege Vadisi, Ankara Çankaya Altınoran, Denizli Merkezefendi Aqua City Denizli, İstanbul Ümraniye Finans Şehir, İstanbul Sancaktepe Köyceğiz, İstanbul Sultanbeyli Liva Turkuaz, Ankara Çankaya Marina Ankara, İstanbul Bakırköy Ottomare ve İstanbul İkitlelli İş modern projelerdir. Bu projelerin en genel özelliği doğa ile tam uyum içerisinde, konforu en mükemmel şekilde yaşatan ve mimari anlamında dünya standartlarında proje olmalarıdır.

Planlama Aşamasında Olan Projeler

Ahmet Çelik tarafından yönetim kurulu üyeliği görevi yürütülen Sinpaş GYO’nun planlama aşamasında olduğu projeler ise şu şekildedir; Ankara GOP Gaziosmanpaşa Büyükesat Konut Projesi tahmini ünite sayısı olarak 464 planlanmaktadır. Muğla Marmaris Konut Projesinde 85.287 m2 alana ek olarak 59.000 m2’lik alana sahip otel kompleksi planlanmaktadır.

 

Yorum Yazın