ahmetdokumaci

Ahmet Dokumacı

İnşaat sektörünün en ünlü ve tanınan simalarından olan Ahmet Dokumacı, Real İstanbul ve Real Merter inşaat projelerinin de kurucusudur. Bu projelerle adından söz ettiren Ahmet Dokumacı günümüzde dünya standartlarında yaptığı projelerle adından sıklıkla söz ettirmektedir. Oliv Yapı kurulduğu 1989 yılından itibaren sürekli gelişerek günümüzde sektördeki öncü firmalar arasındaki yerini almış durumdadır.

Ülkemizde gelişen inşaat sektörüyle beraber dev projeler yapılmış, büyük inşaat firmaları projelerini ve başarılarını arttırmıştır. Karadenizli inşaat sektörü patronlarından bir tanesi de Ahmet Dokumacı’dır. 1963 yılı, Giresun, Alucra doğumlu olan Dokumacı, inşaat sektörünün bilinen ve başarılı patronlarından olmasının yanında, siyasetin içerisinde de uzun yıllar bulunmuş olmasıyla tanınan isimdir. Özellikle popüler bir kişilik olması ve sağladığı başarılı projelerle günümüzün duayen isimleri arasında yer almaktadır.

ahmetdokumaci

Ahmet Dokumacı Eğitim Hayatı

İlkokul, Ortaokul ve Lise yıllarını Giresun’da geçirmiştir. Giresun’da son olarak, Giresun İmam Hatip Lisesini bitiren Dokumacı, üniversite öğrenimi için Eskişehir’in yolunu tutmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur.  Eğitim hayatında oldukça başarılı bir grafik sergileyen Ahmet Dokumacı bu sayede iş hayatındaki merdivenleri de oldukça hızlı bir şekilde çıkabilmiştir

İnşaat Sektörüne Giriş

İlk defa 1988 yılında inşaat malzemeleri satan bir şirket kuran Dokumacı’nın sektör ile tanışıklığı böyle başlamıştır. İlerleyen yıllarda inşaat sektörü içerisinde büyük ve başarılı projeler içerisinde yer alarak adından başarı ile söz ettirmiştir. Daha sonra Oliv yapı A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmüştür. Oliv Yapı ile özellikle İstanbul’da oldukça büyük konut projeleri onun yönetim kurulu başkanlığı zamanında hayata geçmiştir. Oliv Yapı, yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü sırada, Realİstanbul ve RealMerter gibi büyük inşaat projelerinin kuruculuğunu üstlenmiştir. Real Group yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Benzer Haber  Erman Ilıcak Kimdir?

İnşaat sektöründeki başarılı çalışmalarının yanında siyaset içerisinde de uzun yıllar aktif olarak görev almıştır. Şu ana kadar 2 farklı parti içerisinde görevler üstlenmiştir. 5 yıl gibi uzunca bir süre Fazilet Partisi İl Genel Meclisi üyeliğini yaptıktan sonra, 7,5 yıl boyunca AK Parti Zeytinburnu kurucu ilçe başkanlığı görevini yürütmüştür. AK Parti içerisinde aktif siyasi yaşamını daha sonra 5 yıl genel meclis üyeliği ve 2 yılda il encümenliği görevleri süresince devam ettirmiştir.

İnşaat sektöründe ve siyaset ayaklarında bu kadar aktif bir yaşam sürmesinin yanında, birçok sivil toplum kuruluşu ve dernek içerisinde de görevler üstlenmektedir. Gimev Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve Giresun Vakfı Başkanlığı bunlardan bazılarıdır.

Ahmet Dokumacı, İngilizce ve Arapça’yı da oldukça iyi konuşabilmektedir. Ahmet Dokumacı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Real Merter Projesi

realmerterprojesi

Bu proje Ahmet Dokumacının en önemli ve kendi vizyonunu en iyi şekilde ifade edebilen bir göstergededir. Bu projenin başarısı ile firmanın diğer ön talepteki projelerinde de büyük bir hareketlenme göstermiştir. Real Merter Projesi özellikleri ise şu şekildedir;

Bu proje toplam 3 bloktan ve 248 daireden meydana gelmektedir. Projede her bloğun altında 155 adet dükkân yer almaktadır. Ki bu anlamda oldukça geniş bir dükkân yelpazesi anlamına gelmektedir. Ticari yönü oldukça ağır basan projenin bulunduğu yerleşim alanına da çok büyük hareketlilik kazandırması planlanmaktadır. Real Merter’de 1+1 daireler 66 ila 89 metrekare, 2+1 daireler 105 ila 142 metrekare,3+1’ler ise 172 ila 182 metrekare büyüklüğe sahip durumdadır. Ticari ünitelerin büyüklükleri 36 ile 491 metrekare arasında değişiklik göstermektedir.

Proje kapsamında kapalı ve açık yüzme havuzu, SPA, Hidrofor, Su deposu, Sauna, Jeneratör, AVM,  kapalı otopark ve pin hamamı gibi onlarca lüks ve konforlu özellik ve hizmet bulunmaktadır.

Benzer Haber  Dikran Masis Kimdir?

 

Yorum Yazın