Ahmet Sarıcalı Kimdir?

Sua İnşaat Satış Pazarlama Müdürü Ahmet Sarıcalı inşaat sektöründe bugüne kadar verdiği büyük hizmetlerle adından söz ettirmeyi başarıyor.

Ahmet Sarıcalı Kariyeri

SANYO DIGITAL CAMERA

1970 yılında Hatay’da doğan Ahmet Sarıcalı, ilk ve orta öğretimini Hatay’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Ankara’ya gittikten sonra Ankara Üniversitesi Mühendislik fakültesini 1993 yılında bitirerek diplomasını aldı. 1993 yılından bu yana gayrimenkul sektöründe hizmet vermeye devam eden Ahmet Sarıcalı, Dedeman Turizm ve İnşaat, Göçay Şirketler Grubu gibi birçok sektörde öncü firmada yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Daha sonra 2001 yılında İhlas İnşaat A.Ş.’de satış yöneticiliği yapan Ahmet Sarıcalı, 2010 yılında kadar aynı yerde büyük işler başarmıştır.

Sua İnşaat

1992 yılında Nimetullah Kaya tarafından kurulan Sua İnşaat, bugüne kadar geleceğe yön vermeye devam etmiştir. Yaptıkları büyük projelerle inşaat sektöründe büyük hizmetler vermiştir. Yaptığı Elite Concept projeleriyle İstanbul’a yapmış olduğu projelerle hem yaşam alanı hem de yatırımcılara yeni fırsatlar sunuyor. Elite Life, Smart City, Altınoluk Aqua Park Villaları gibi tamamlanan projelerin yanında 2018 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan Elite City, Elite Rezidans, Atakent Konutları gibi büyük projelerle çoğu İstanbul’da yapılan ve İstanbul’un çehresini değiştiriyor.

Adının en çok duyulmasını sağlayan Smart City projesini İstanbul Ümraniye’de yapan Sua İnşaat toplam 30730 metre kare alan üzerine inşaa ederek büyük bir kompleks yapabilmeyi başardı. Proje içerisinde 186 daire, Alışveriş Merkezi, peyzaj alanı ve sosyal tesislerini barındırıyor olması adeta İstanbul içerisinde yeni bir şehir yapılmış izlenimini vermektedir. Aynı zamanda akıllı evler yapmış olan firma teknolojiyi de sonuna kadar bu proje için kullanmış görünüyor. Uzaktan erişimle evinizin bütün tesisatlarını yönetebileceğiniz gibi ısısını da ayarlayabileceksiniz.

Son zamanlarda yaşanan gelişmelerin ardından insanlar evleri yaşa alanı elde etmek için aldıkları gibi yatırım amaçlı da alır oldular. Aldıkları evlerin yatırım amaçlı kullanarak ilerleyen yıllarda satışından büyük kar elde etmek beklentiler arasındadır. Yatırım yapmak isteyen insanların özellikle tercih ettikleri Smart City projesi, Sua İnşaat’ın yaptığı diğer projelerde de olduğu gibi insanların tercihlerinde ilk sıralarda kalmayı başarıyor.

Benzer Haber  Mansur Yavaş Kimdir?

Firmanın yaptığı bir diğer büyük proje de Elite Life. Toplam 85.000 metre kare alan üzerine yapılan projede yine Alışveriş Merkezi ve yüzme havuzlarını içerisinde barındırıyor. Proje içerisinde 450 adet daire de mevcut.

Sua İnşaat’ın yapmış olduğu projeler genel olarak bütün yaşam alanlarını bir arada yapmaya özen gösteriyor. Projelerden almış olduğunuz herhangi bir konut ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Yorum Yazın