Alaeddin Babaoğlu Kimdir?

Sektörel değerlendirmeleri ile ön plana çıkan Alaeddin Babaoğlu başarılı bir iş adamıdır. Turizm alanında eğitim alan Alaeddin Babaoğlu bu alanların eksikliğini de oldukça iyi bir şekilde tespit eder. Edilen tespitler ile de başarıya ulaşması da kolaylaşır.

Alaeddin Babaoğlu ile ilgili görsel sonucu

Kendi şirketini kurarak piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. 30 yılı aşkın bir süredir de gayrimenkul alanında emlak yatırımları ile adından sıkça söz ettirir. Büyümenin emin adımlar ile olması gerektiğini belirten Alaeddin Babaoğlu, bu konuda oldukça prensipli bir şekilde ilerlemeye de devam eder.

Alaeddin Babaoğlu eğitimini Almanya’da tamamlamıştır. Almanya’da Otel Endüstrisi Ekonomisi eğitimi alarak bu alanda başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Daha sonra Türkiye’ye dönen Babaoğlu, hızlı yükselişi ile pek çok önemli pozisyonda görev almıştır.

İş Hayatı

Ä°lgili resim

Otel Endüstrisi Ekonomisi bölümü mezunu olan Alaeddin Babaoğlu, kendi şirketini açmadan önce uzun yıllar boyunca bu alanda hizmet veren işlerde çalışmıştır. Avrupa, Afrika ya da Amerika başta olmak üzere pek çok kıtada otellerin daha iyi bir şekilde geliştirilmesi için yapılacaklar konusunda uzmanlık kazanmıştır. Bir süre bu işi yürütmüştür. Alaeddin Babaoğlu iş hayatı daha sonra kendi işini kurması ile birlikte farklı bir çizgiden ilerlemeye başlamıştır.

Amplio Emlak şirketinin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu başkanıdır. Amplio Emlak çağın gayrimenkul sorununa en iyi çözümleri bulmaya çalışır. Bunun için de uzun zamandır piyasada önemli bir yer eden şirketin yatırım çizgisini denetleme görevini alır. Amplio Emlak bünyesinde pek çok başarılı işe imzasını atmıştır. Özellikle de sektöre eleştirel bakışı sayesinde üretilen konutlarda da bir farklılık yaşamasını sağlamıştır. Alaeddin Babaoğlu yapılan yanlış konutlara dikkat çeker. Öncelikli olarak konutların çok yüksek katlardan oluştuğundan yakınır. Bu durum da insanların konutlardan uzaklaşmasına neden olur. Bunun yerine daha yaşanabilir binalar inşa etmenin, iş hayatında da başarı getireceğine olan inancını açıklar. Pek çok şirketin balon proje yaptığını söyleyen Babaoğlu, emlak alanındaki başarılı projeleri ile adından söz ettirmeyi başarır.

Benzer Haber  Şemsettin Aydın

Projeleri

Amplio Emlak ile ilgili görsel sonucu

Projeleri ile kentsel dönüşüme odaklanır. Kısa vadede değil uzun vadede yapılan planlar ile kentsel dönüşümün sağlanması gerektiğini vurgular. Ayrıca Alaeddin Babaoğlu projeleri içerisinde yabancı sermaye de önemli bir yer tutar. Yabancı sermaye olmadan kentsel dönüşümün başarıya ulaşamayacağından bahseder. Bu nedenle de yabancı yatırımcıları bu projelerin içerisine çekmenin önemini açıklar.

Yorum Yazın