Ali Dumankaya Kimdir?

DKY inşaatın kurucusu olan Ali Dumankaya kimdir? Merak edenler için özellikle hayatında gerçekleştirmiş olduğu projeler ve iş hayatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Oldukça başarılı bir iş geçmişi Olan Ali Dumankaya bu anlamda ülkemizin yenilikçi ve farklı hizmet ürünü temsil eden yöneticileri arasında yer almaktadır. Bu özellikleri sayesinde günümüz inşaat sektörünü farklı tarz ve bakış açılarının gelmesini sağlayarak müşteri memnuniyetini en önemli öncelik olması düşüncesini sektöre yansıtmıştır.

ali-dumankaya

Aile Hayatı

1966 yılında doğmuş olan Ali Dumankaya, İbrahim Dumankaya’nın oğludur. 3 çocuk babasıdır. Askerliğini yedek subay olarak gerçekleştirmiştir. 1990 yılında Milli Savunma bakanlığı F-16 Daire Başkanlığında tamamlamıştır. Son derece mütevazi bir aile hayatına sahip olan Ali Dumankaya iş hayatında ise odlukça cesur ve yenilikçi vizyonu ile tanınmaktadır.

Eğitim Hayatı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde makine mühendisliği eğitimi almıştır. Daha sonrasında İngiltere de bulunan Birmingham Üniversitesi’nde işletme mühendisliği mastırı yapmıştır.

Ali Dumankaya makine mühendisliği eğitimi almıştır. Pamukbank’ta Management Trainee 6 aylık Finans eğitimi alarak çalışmalarına devam etmiştir.  Sahip olduğu yüksek potansiyel onun her alanda başarılı ve parlak bir kariyer sahibi olmasını sağlamıştır.

İş Hayatı

31 Mayıs 2013 tarihinde DYK İnşaatın kurulumunu sağlayan Ali Dumankaya özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesini sağlamaktadır.

ULI Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Dumankaya iyi derecede İngilizce bilmektedir. Aynı zamanda Gyoder, Konutder, GS spor kulübü üyesi olarak da yer almaktadır. İstanbul’da sürdürülmekte olan kentsel dönüşüm projelerini DKY inşaat hizmete başladığı ilk günden itibaren aynı şekilde aralıksız olarak devam ettirmektedir. Özellikle İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Projeleri konusunda oldukça büyük başarılara imza atana Ali Dumankaya bu anlamda modern ve doğallığı bir arada sunan projelerle taktir toplamaktadır.

Benzer Haber  Ahmet Çelik Kimdir?

Ali Dumankaya Ödülleri

Ali Dumankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği DKY İnşaat şirketine layık görülen ödüller ise şu şekildedir; The One Awards 2016 Yılın en başarılı inşaat şirketi ödülü,  Real Estate Stars  En çok konut projesi geliştiren ilk 5 firmadan biri ödülü, Boğaziçi Üniversitesi İş Dünyası Ödülleri “Yılın İnşaat Şirketi” ödülü, The One Awards 2016 Yılın en başarılı inşaat şirketi ödülü ve 2015 yılı Sign Of The City  “En İyi Pazarlama Kampanyası” birincilik ödülü verilmiştir.

 

Ali Dumankaya Tamamlanan Projeleri

Ali Dumankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği DKY İnşaat şirketinin tamamladığı projeler ise şu şekildedir; Cadde Erenköy 86 ve Cadde Suadiye 12 projeleridir. Her 2 projede kentsel dönüşüm projeleri içerisinde kalitesi ve standart ile en iyi ve en yenilikçi projeler arasında yer almaktadır.

alidumankaya

Ali Dumankaya Devam Eden Projeleri

Ali Dumankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği DKY İnşaat şirketinin devam ettirdiği projeler ise şu şekildedir; Dumankaya Sahil Kartal Projesi 2+1,5 çeşitlerden başlayarak 4+1,5 çeşidine kadar farklı büyüklükte satışa sunulmuş durumdadır, Dumankaya Kartal Projeleri de 2+1,5’den başlayan daire seçenekleri ile satışa sunulmuş durumdadır. Lokum Evleri Projesi, Dumankaya On Evleri Projesi, Dumankaya Business Kartal Projesi, Dumankaya Cadde Göztepe 05 Projesi şeklindedir Bu projeler akıllı ev konseptinin modern, güvenli ve çağdaş bir mimarinin birleşimi olarak sunulmaktadır. Ve oldukça yoğun talep gören projeler durumundadır.

Ali Dumankaya Gelecek Projeleri

Ali Dumankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendiği DKY İnşaat şirketinin planladığı projeler ise şu şekildedir; Dumankaya Ada Kartal projesinde en küçük evlere 93 metrekareden başlayıp 212 metrekareye kadar seçeneklerin yer alması planlanmaktadır. Dumankaya Business Tuzla Projesi ve Dumankaya Dragos Projeleri ise planlama aşamasında olan diğer iki proje durumundadır.

Benzer Haber  Osman Ziya Sülün (Sülün Osman) Kimdir?

Yorum Yazın