Ali Engin Keçeli Kimdir?

Bu yazımızda sizlere Seba Yapının yönetim kurulu üyesi olan Ali Engin Keçeli kimdir sizlere biyografisi hakkında bilgi vereceğiz. Ali Engin Keçeli, ailesinin 1930 yıllarında Karadeniz bölgesi illerinden biri olan Rize’den İstanbul’a göç etmesi sebebiyle 1966 yılında İstanbul ilinde doğdu.

Ali Engin Keçeli, yüksek öğrenimine kadar yani ilk, orta ve lise eğitimlerini Işık Lisesinde gerçekleştirdi.

Yüksek öğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İşletme Mühendisliğini okuyup mezun olmuştur. Aktif olarak iş dünyasında 1984 yılından beri bulunan Ali Engin Keçeli, evli ve iki çocuk babasıdır. Genellikle İstanbul’un Mecidiyeköy semtine yerleşen Keçeli Ailesi zamanla burada ciddi bir nüfusa erişerek Mecidiyeköy semtinin hem ilk yerleşen hem de kalabalık nüfusa sahip ailelerinden biri olmuştur.

Rize’de ikamet edildiği zamanlarda Çayeli’nin Belediye Başkanlığı ile başlayan ve ailenin fertlerinde giderek artan siyasete karşı ilgi, alaka ve ticaret ile meşgul olmaları, bu iki etmenin bir araya gelmesi ile Keçeli Ailesi, kendilerinden söz ettirecek ciddi bir isme sahip olmuşlardır.

İstanbul’da kendilerinden fırıncılar olarak isimlendirilen ailenin günümüzde de birçok kurum ve teşkilatta hizmet etmiş ve etmekte olan fertlerinin olduğunu görmekteyiz. 1998 yılından sonra Bodrum’a yatırım yapmaya başlayıp adeta yaz kış demeden her daim Bodrumda bulunan Ali Engin Keçeli, Bodrum adeta hayatımın yarısı diyebilecek kadar önem arz etmektedir.

20 Yıllık Dinamizmin Adı, Seba Yapı

Büyük bir sinema kompleksine ciddi yatırım yapan Ali Engin Keçeli, kardeşi Nedim Keçeli ile birlikte 5 milyon TL sermaye koyarak gayrimenkul şirketi kurup, 2009 yılında ise Seba Home Sitesinde faaliyet gösterecek olan Seba Yapıyı kurdular.

İnşaat sektörüne ilk olarak Moda Apartmanı binasını faaliyete geçirmek ile başlayan Seba Yapı, 20 yıla yakın süredir inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Siyaset ile meşgul baba Orhan Keçeli, kardeş Nedim Keçeli ve Ali Engin Keçeli Seba Yapının kurucu üyelerinden olmaktadırlar. İlk olarak Ali Engin Keçeli ismini Seba Yapı ile tanımaya başladık.

Benzer Haber  Ahmet Akbalık

Seba Yapı Projeleri, Ali Engin Keçeli faaliyete geçireceği her projeyi en ince ayrıntısına varana kadar adeta kendisi için yapıyormuşçasına itina ve dikkat ile yaptırmaktadır. Eski ortaklarından Haşmet Mürşidin anlatımıyla; şirketin ilk projesi Salih tatlıcı isimli kişinin yarım bırakmış olduğu işi tamamlayıp İstanbul’un Etiler ve Ulus ilçelerinden birçok projeye imza atılmıştır.

Şirketin geldiği pozisyon noktasında İstanbul’un muhtelif yerlerinde ve bodrum da birçok konut, ofis, iş merkezi ve sinema inşa ederek büyük başarılara imza atmıştır ve hala atmaktadır. Ali Engin Keçeli den bahsedilir iken kendisine isnat edilen enerji dolu, sabırsız ve samimi olması şu üç kelime aslında şirketin geldiği noktayı, ilerlemenin ve başarının sırrını göstermektedir.

Bu üç kelimenin yanında Ali Engin Keçelinin detaylı bir şekilde işini takip etmesi ve işi teslim ettikten sonra da takip edip müşteri memnuniyetine önem vermesi başarıyı etkileyen etmenlerden olmaktadır. Ali Engin Keçelinin tek bir kaynak ile yetinmeyip tüm kaynakları dinleyerek çizeceği yol haritasına böylelikle karar vermesi adeta şirketin vizyonu haline gelmişçesine başarıya katkı sağlayan konuların başında gelmektedir.

 

Yorum Yazın