Ali Gül Kimdir?

1961 tarihinde Gümüşhane doğumlu olan Gül İnşaat’ın kurucu başkanı Ali Gül Gümüşhane’den İstanbul’a göç etmiştir. Daha sonra ise Ali Gül, İstanbul’da konut ve yazlık sitelere yoğunlaştırarak işlerini büyütmeyi başarmıştır.

Yedi çocuk babası olarak bulunan Ali Gül‘ün 4 erkek çocuğu ve 3 kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Disiplinli bir baba olarak bilinen Mehmet Gül oğlu Ali Gül’ü yaramazlık yaptığı gerekçesiyle okuldan alıp inşaata vermiştir.

ali gül gül inşaat ile ilgili görsel sonucu

Ali Gül işi ustaların yanında, inşaat tozu yutarak bu işi öğrenmeyi başarmıştır. 1984 yılında firmanın kurucusu olan Mehmet Gül’ün vefatından hemen sonra, işler 4 erkek çocuğuna devredilmiştir. Daha sonra ise büyüyen inşaatların dönüm noktası ise Fly-inn AVM olarak yer almıştır. Bu büyük projeden sonra büyük projeler yapılmasını gerektiğini açıklayan Metin Gül, dört kardeşin işin başına geçmesi ile beraber, şirketler Gül İnşaat kendi içlerinde ayrılmaya başlamıştır. Üç şirket içerisinde ise proje ortaklıkları ise halâ sürmektedir.  Gül İnşaat günümüzde Fly inn, Capacity ve Historia, Metroport gibi alışveriş merkezlerine imzasını atmayı başarmıştır.

Gül İnşaat Hakkında

Gül Grubu, 30 yılı aşkın deneyimi sayesinde günümüzde inşaat sektörünün öncü firmaları arasında yer almayı başarmıştır. Kuruluşundan bu yana İstanbul şehrinden gerçekleştirilmiş olan projelerinde kente en iyi şekilde yakışacak mimari estetiği yakalamıştır. Gül inşaat daha sonra ise yıllara meydan okuyacak olan bu şehrin yeni ve kalıcı eserlerini oluşturma bilinci sayesinde pek çok medeniyete yaşam vermeye devam eden İstanbul’da yeni yaşamları daha düzenli hale getirme ilkesi ile detaycılığı hiç elden bırakmadan yeni projelerle bizlerin karşısına çıkmaya devam etmektedir.

gül inşaat ile ilgili görsel sonucu

2005 tarihinden grup üyeleri olarak bulunan Gül İnşaat, Gültaş İnşaat ile Liv Yapı bir araya gelerek büyük ölçekli ortaya çıkarılacak konut projeleri alanında yer alan çalışmalarını GülYapı adı altında sürdürmeye devam etmektedir. GülYapı kuruluşundan bu yana son derece nitelikli konut, büyük ölçekli iş merkezleri, alışveriş ve yaşam alanları gibi dev büyük projeleri geliştirmeye odaklanmaya devam etmektedir.

Benzer Haber  Nurettin Çarmıklı Kimdir?

İnşaat sektörü içerisinde her zaman güvenilirliği ve hizmet kalitesi ile öncü hale getirmek, hem bugünün hem de gelecek devirlerine kuşaklarına doğal ve çevre dostu yaşam alanlarını bir araya getirmek vizyonu ile GülYapı, günümüze kadar Rose Marine, Avcılar Park, Güneşli Park, İş Batı ve Kavaklı Konakları gibi dev başarılı projelere imza atmayı başarmıştır.

Profesyonel bir idari yapı içerisinde yüksek kalite standartları ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden her zaman asla taviz vermeme ilkesi ile kurularak hayatına devam etmektedir. Firmamız kısa süre içerisinde pek çok başarılı projeyi başlatan Gül Yapı, önümüzdeki süreçlerde de büyük ölçekli projeler içerisinde yine inşaat sektörüne yön vermeye devam eden projelere imza atmayı başarmıştır.

Gül Yapı firması işlerinin sadece binalar, alışveriş ve iş merkezleri inşa etmek olmadığının bilinci ile geçmiş etkilerin mirasını, günümüzün gereksinimlerini ve gelecek nesillerin firma üzerinden beklentilerini hiçbir şekilde unutmadan, 30 yılı aşkın süredir yepyeni yaşamlar inşa edebilmeyi başarmıştır. Gül inşaat günümüzde de başarılı bir şekilde inşaat faaliyetlerine etkin bir şekilde devam etmektedir. İnşaat firmasının İstanbul şehrinde mega projeleri devam etmektedir.

Yorum Yazın