Alptekin Başarır Kimdir?

Alptekin Başarır kimdir sorusunu cevaplamak için kendisinin Başarır İnşaat yönetim kurulu başkanı olduğunu belirtmek gerekir. 1995 yılında Başarır Demir ile birlikte sektöre giren Alptekin Başarır 2004 yılına gelindiğinde Başarır İnşaat’ı kurarak inşaat sektöründeki faaliyetlerine burada başlamıştır.

alptekin başarır ile ilgili görsel sonucu

Başarır İnşaat

Başarır İnşaat yönetim kurulu başkanı Alptekin Başarır 1995 yılında toptan inşaat demiri üzerinde faaliyet göstermek için Başarır Demir şirketi ile çalışmalarına başlamıştır. Yaklaşık 10 yıllık bir süre boyunca toptan inşaat demiri ile ilgili çalışmalarını sürdüren Alptekin Başarır sektörde edindiği tecrübeye güvenerek 2004 yılında Başarır inşaatı kurmuştur. Alptekin Başarır ilk başlarda ortaklı bir şekilde Şerifali bölgesinde yer alan Merit Life Göl Konakları inşa ettikten sonra Merit Life serisini inşa etmiştir. 2006 yılında ise ortaklı olarak yaptığı inşaatları sona erdiren firma tek başına Helenium serisine inşa etmeye başlamıştır. Bunun dışında Başarır İnşaat, butik ve İsimsiz projeler de inşa etmeye devam etmiştir. Toplam sayısı 2000 civarı olan daire ve birçok iş merkezini de inşa eden Başarır İnşaat zamanında teslim ettiği işler ile bilinmektedir.

Dış Pazarda Başarır İnşaat

alptekin başarır ile ilgili görsel sonucu

2012 yılının sonlarına doğru dış pazarlara açılmayı steyen Başarır İnşaat Cezayir’de aldığı arazi üzerine 100 daireden oluşan bir projeyi planlamış ve uygulamaya koymuştur. Alptekin Başarır Cezayir pazarına açılırken bu ülke petrol zengini olduğu için her zaman bütçe fazlası verdiği ve bu fazla paranın halkın eline geçtiği için yeniliğe açık olan Cezayir halkına bu projeyi götürdüğünü açıkça belirtmiştir. Bunun dışında Ümraniye, Riva, Kurtköy, Ömerli ve Çekmeköy’de satın aldığı araziler ile dikkat çekmiştir.

Özellikle Kurtköy bölgesine bölge yeteri kadar gelişmemiş ve parlamış bir haldeyken yatırım yapan Alptekin Başarır Başarır İnşaat ile bu bölgede araziler satın alarak yaptığı projeler ile Kurtköy’de yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı bulunan bu bölgede yaşanacak gelişmeleri öncesinden görerek başarılı yatırımlara imza atmıştır. Aktif olarak inşaat sektöründe faaliyetlerini sürdürmekte olan Başarır İnşaat başarılı işleri nedeniyle büyük bir hızla büyümeye devam etmektedir.  Aynı zamanda Başarır İnşaat pek çok projeyi de yakın zamanda faaliyete geçirecektir.

Benzer Haber  Mahmut Asmalı Kimdir?

Yorum Yazın