Avi Alkaş Kimdir?

Emlak danışmanlığı konusunda Türkiye’nin ilklerinden olan Avi Alkaş özellikle Alışveriş Merkezi ve perakende uzmanlığının Türkiye’deki ilk temsilcilerindendir. İlk olarak İstanbul’da yapılan ve Türkiye’deki ilk alışveriş merkezlerinden olan Akmerkez’de bu işe başlamış ve bugüne kadar onlarca başarılı projede yer almıştır.

Avi Alkaş’ın İş Hayatı

İş hayatına üniversitede öğrenim gördüğü yıllarda Eminönü Kürkçü Hamamı’nda çıraklık yaparak başlamıştır. Daha sonra dil kursları ve ansiklopedi satışı yapan bir pazarlama firmasında çalışmaya başlamıştır. İlk olarak satış elemanı pozisyonunda başladığı işinde başarılı olmasından sonra genel koordinatörlüğe kadar ulaşabilmiştir.

Azimli çalışması ve yenilikçi yapısı ile Avi Alkaş girdiği her işte farkını ortaya koyarak başarılı olabilmiştir. Daha sonra elektronik tartı pazarlaması yapan bir firmada çalışmaya başlamıştır. Yıllar içerisinde firmanın genel müdürü ve sonunda yönetim kurulu üyesi olmayı başardı. Başarılı çalışma hayatı Akmerkez’in yapımına kadar devam eden Alkaş bu proje ile adını tüm Türkiye’ye duyurmayı başardı. Kendi başarısını daha önce yapmış olduğu işlerle Türk insanını tanımayı başarmasına bağlamaktadır.

Emlak satış ve pazarlama alanında uzmanlaşmış Jones Lang LaSalle firmasının Türkiye’ye gelmesindeki en önemli pay da Avi Alkaş’a aittir. Dünyaca ünlü firma ile kendi kurduğu Alkaş firmasını birleştiren ve birlikte yola devam eden firma girmiş olduğu bütün projelerin üstesinden gelerek başarılı olabilmiştir.

Kendi firmasını kurmadan önce Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center gibi büyük AVM’lerde görev aldıktan sonra 1997 yılında kendi şirketi Alkaş’ı kurdu. İşte bu noktadan sonra patlama yapan Avi Alkaş Türkiye’nin dört bir yanında başarılı AVM projelerinin yapımını üstlendi. Alkaş firması Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Optimum, Armada, Kayseri Park, Koru Park, İstinye Park ve Kent Meydanı gibi büyük organizasyonların içerisinde olarak tecrübelerini aktarabildi.

Benzer Haber  Banu Hatipoğlu Kimdir?

Emlak ve AVM sektöründeki çok başarılı işlerinden dolayı tüm Türkiye tarafından tanınmaktadır. Yıllardır edindiği tecrübeler ile pazarlama konusunda uzmanlaşmış olan Avi Alkaş, özellikle AVM’lerde marka tanıtımı yapabilecek görevler için danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Tüm alışveriş merkezlerinin ayakta kalabilmeleri için danışmanlık vermeye devam eden Alkaş, sektördeki yerini sağlamlaştırarak ilk sıralarda kalmaya devam ediyor.

Alkaş, Hizmet ve Danışmanlık Grup Başkanıdır. Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Kurucu Üyesi ve başkan yardımcılığı görevini de üstlenmiştir. Bu şekilde yıllardır sektörde vermiş olduğu kaliteli hizmetleri gelecek kuşaklara doğru aktarılmasını sağlamışlardır.

Yorum Yazın