avni-celik

Avni Çelik Kimdir?

1950 yılında Çorum’da dünyaya gelen Avni Çelik Sinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır. İlk iş deneyimini 13 yaşında hattat olarak gerçekleştirmiştir. Küçük yaşlarda çalışmaya başlaması özellikle kısa zamanda yükselmesini sağlamıştır. Sinpaş Grup Yönetim Başkanı Avni Çelik küçük yaşta başlamış olduğu çalışma hayatıyla kurmuş olduğu şirketini farklı firmalar ile desteklemiştir. Bu gelişimci ruhu sayesinde Şimpaş GYO şuan itibari ile inşaat sektöründe oldukça söz sahibi birkaç firma arasında girmiş durumdadır.

avni_celik

Avni Çelik Eğitim Hayatı

Avni Çelik özellikle gece okuyabileceği için Ankara Üniversitesini tercih etmiştir. Gündüzleri çalışırken geceleri mühendislik fakültesinde eğitimine devam ettirmiştir. Eğitimini devam ettirirken Mesa’nın ortaklarından olan alüminyum doğrama firmasında çalışmaya başlamıştır. Gündüzleri işe giderken geceleri eğitimini sürdürerek diplomasını almıştır. Eğitim süresinde özellikle makine mühendisliğinde yer alan Necmettin Erbakan’ın öğrencisi olmuştur. Bir ay kadar sonra inşaat mühendisliği bölümüne geçmiştir. Bu sayede merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kurmaylarından biri olan Ekrem Pakdemirli ile tanışmıştır. Avni Çelik’in başarısız olduğu derslerden birinin hocası olan Ekrem Pakdemirli daha sonrasında Çelik’in şirketinde görev almıştır. 2012 yılında Başakşehir Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi öğrencileri için Değer Mühendisliği dersini vermeye başlamıştır.

Yer Aldığı Projeler

Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çalışmaya başlayan Avni Çelik projeleri için Ayvalık Sarımsaklı da yer almakta olan ilk projesini gerçekleştirdi. Yapmış olduğu çalışmalar ile daha sonra Sahil İnşaat Pazarlama şirketini kurdu. 1974 yılında Sinpaş firmasını kurdu. Kısa zaman içerisinde çok sayıda farklı projede yer almıştır. Yapılan projeler özellikle Türkiye’de yer alan en iyi proje seçenekleri arasında bulunmaktadır. Türkiye de yapmış olduğu çalışmalar ile kısa zamanda Sinpaş Grup olarak farklı alanlarda yapılan projelere imza atmıştır.

Benzer Haber  Erden Timur Kimdir?

Avni Çelik’e Ait Olan Şirketler

Sinpaş GYO, Sinpaş Yapı, Servet GYO, Prodek, Seranit, Mikron’s, Dekor’s, SAF Gayrimenkul, Çelik&Çelik, Kök Menkul, KAT Turizm, Ottoman Gayrimenkul, Constrall, Yapımek firmaları Avni Çelik’e ait olan firmalar olarak bilinmektedir. Türkiye’de hizmet vermekte olan çok sayıda farklı firmanın sahibi olarak bilinir. Farklı alanlarda hizmet vermekte olan firmaları özellikle erken yaşta çalışmaya başlaması ve belirlemiş olduğu stratejileri uygun şekilde hareket etmesi ile kurmuştur.

Sürekli gelişmeyi ve zamanın ötesine geçmeyi ile edinen Avni Çelik bu anlamda hem çocuklarına hem de çalışanlarına bu anlayışı empoze etmiştir. Bu sebeple sahip olduğu şirketlerin hepsi kendi alanında odlukça yenilikçi ve rekabetçi olan bu şirketler sektörlerinin en çok gelişim kaydeden şirketleri arasında yer almaktadır.

Simpaş GYO Tarihinin Yapı Taşları

Avni Çelik tarafından yönetim kurulu başkanlığının yürütüldüğü Sinpaş GYO şirketinin tarihsel yapı taşları ise şu şekildedir;

  • 2006 yılında Şimpaş GYO kuruldu ve kısa sürede oldukça değerli ve popüler bir şirket haline gelmiştir.
  • Lagün projesi ile Türkiye’de ilk defa ‘’ biyolojik gölet’’ hizmeti sunulmuştur.
  • 2007 yılında Bursa’nın en büyük konut projesi olan Bursa Modern tanıtımı yapıldı.
  • 2008 yılında Bosphorus projesi ile Türkiye’nin ilk temalı konut projesi hayata geçirilmiş oldu.
  • 2010 yılında Su temalı Aqua City hayata geçirildi.
  • 2010 yılında Lagün projesi dünyanın en iyi biyolojik gölet projesi ödülünü kazanmıştır.
  • 2011 yılında Bosphorus projesi Avrupa’da en iyi mimari ve en iyi pazarlama yönetimi ödüllerini kazandırarak ülkemizi gururlandırmıştır.
  • 2013 yılında Ekonomist dergisi tarafında Türkiye’nin en iyi 100 sosyal markasından biri ödülü alındı.
  • 2014 yılında Bursa Modern ‘’ Avrupa’nın en çok tavsiye edilen konut projesi ödülü kazanılmıştır.
  • 2017 Metrolife projesini tanıtımı yapıldı.
Benzer Haber  Lütfi Kırdar Kimdir?

Yorum Yazın